Macierzyństwo

Imię dla dziecka - to proste!

O ile wybór imienia dla dziecka dla niektórych rodziców jest łatwy, o tyle dla innych może być źródłem konfliktów i nieporozumień. Dlaczego? Ponieważ:

Musi być ono wyjątkowe i szczególne, ale przede wszystkim musi podobać się ludziom!

Bardzo ważne jest, abyśmy wybrali odpowiednie imię dla naszego dziecka. Prawdopodobnie będzie je słyszeć i powtarzać miliony razy przez całe swoje życie. Również lata szkolne mogą mieć wpływ na jego pewność siebie i samopoczucie. Każdy z nas prawdopodobnie miał w szkole, na studiach lub w przedszkolu kolegę lub koleżankę o wyjątkowym imieniu. Nazywali je "dziwne", albo "oryginalne", albo "śmieszne". Bo na pewno nikt nie przeszedłby obojętnie obok imienia, które było inne niż wszystkie. Pytanie brzmiało, jak postrzegał to imię właściciel. Czy czuł się gorszy, czy lepszy? Psychologowie powinni być ostrożni przy wyborze imienia dla dziecka. Możemy przypadkowo narazić go na żarty, nadając mu dziwne imię.

Badania wykazały, że większość matek decyduje o tym, jakie imię nadać swojemu dziecku.

Często to właśnie aktualne trendy, pomysły na imiona dla dzieci z popularnych seriali telewizyjnych oraz tradycje rodzinne wpływają na wybór imienia dziecka. Celebryci znani są ze swoich unikalnych, nietypowych i oryginalnych imion. Nie wynika to z tego, że celebryci są bardziej popularni od innych celebrytów. Zauważyłam jednak, że w większości przypadków

Do nadania imion wymagane są dwa kryteria:

Pierwsze to powrót do starszych, babcinych imion, takich jak Jaś, Franek, Stas, Jas itp. Drugie to imiona nietypowe i oryginalne, takie jak np. Leon, Nikolas, Pola itp. Po urodzeniu syna byłam w szpitalu z matkami, które nadały swoim dzieciom takie imiona: Stanisław, Stanisława i Tadeusz. Jedna dziewczynka miała na imię Nina.

Jest wiele matek, które nie mają problemu z wyborem imienia dla swojego dziecka. Albo dokładnie wiedzą, czego chcą, albo po prostu przychodzi im to naturalnie. Dla mnie było to trudniejsze, ponieważ ja i mój mąż wybraliśmy już imię, aby nazwać naszą córkę dziewczynką (na pierwszym USG powiedzieli, że to będzie dziewczynka), ale potrzebowaliśmy imienia, aby nazwać naszego syna . ). Dla tych mam przygotowałam mały przedmiot.

Oto kilka wskazówek dla mam, które wciąż nie są pewne co do imienia swojego dziecka:

  • Poznaj znaczenia nazw, nad którymi się zastanawiasz
  • Nie podążaj za aktualnym trendem - on przeminie, a Twoje imię zostanie zapamiętane na zawsze
  • Nie ulegaj presji rodziny i znajomych. To jest decyzja Twojego dziecka.
  • Zwróć uwagę na brzmienie nazwiska i imienia. To fajny sposób na sprawdzenie, jak będą się ze sobą komponować
  • Daj sobie trochę czasu. Może minąć kilka tygodni lub dni, zanim zrozumiesz, że to jest ICH imię.

Zobacz również