Życie kobiety

Ekspert ostrzega zatrzymanie HRT może prowadzić do intymnych problemów zdrowotnych - jak pomóc złagodzić objawy wśród niedoboru

Alternatywne metody HRT mogą pomóc złagodzić objawy problemów ze zdrowiem intymnym, mówi ekspert ds. zdrowia, ponieważ obawy dotyczące trwającego niedoboru rosną. Ponieważ wiele osób nie ma wyboru i musi przerwać HRT, woman&home dowiaduje się, jak to może wpłynąć na zdrowie intymne i jakie są alternatywne metody leczenia objawów.

Chociaż objawy menopauzy są coraz częściej omawiane na forum publicznym, rozmowy wokół zdrowia intymnego nadal są w pewnym stopniu tabu. Jednak nadszedł czas, aby porozmawiać, mówi ekspert zdrowia i założyciel Kegel8 (otwiera się w nowej zakładce) Stephanie Taylor-która ostrzega przed intymnymi problemami zdrowotnymi zatrzymanie leczenia może mieć.

HRT i zdrowie intymne są nierozerwalnie związane i zatrzymanie leku, który pomaga złagodzić objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca, niski nastrój i niepokój ma efekt knock-on.

Z ponad 2,5 mln recept wykonanych w Anglii każdego roku, to niewątpliwie wpływa na wielu. The Guardian (otwiera się w nowej karcie) donosi, że kobiety ryzykują swoje zdrowie, dzieląc się produktami, a nawet uciekając się do zakupu ich na czarnym rynku z desperacji.

"Bez HRT przez okres czasu, problemy z pochwą prawdopodobnie powrócą", mówi Stephanie

.

"Co może okazać się bolesne i niewygodne dla cierpiących i mieć późniejszy wpływ na ich codzienne życie i zdrowie psychiczne. "

Jak zatrzymanie HRT wpływa na twoje zdrowie intymne?

(Image credit: Getty Images)

You may also like...

Zastanawiasz się, czy jesteś po menopauzie? Oto 9 sposobów, w jaki twoje ciało zmienia się po menopauzie (otwiera się w nowej zakładce)

Nietrzymanie moczu

Podczas menopauzy możesz doświadczyć takich objawów jak nietrzymanie moczu lub atrofia pochwy.

"Menopauza może spowodować osłabienie mięśni dna miednicy" - wyjaśnia Stephanie

.

"Oznacza to mniejsze wsparcie dla twoich organów miednicy, takich jak twój pęcherz, co może pozostawić cię z częstym, nagłym parciem na mocz, po którym często następuje mimowolny wyciek moczu".

Suchość pochwy

Osoby dotknięte tym problemem mogą się zastanawiać "dlaczego mam obolałą pochwę?". Otóż menopauza jest jedną z częstych przyczyn suchości pochwy. Wspólny problem jest spowodowany spadkiem estrogenu, który wstrzymuje produkcję śluzu w pochwie. Na szczycie podejmowania stosunków seksualnych nieprzyjemne, a czasem bolesne, jesteś bardziej narażone na rozwój UTI.

HRT jest zwykle przepisywany w postaci żelu, pierścienie dopochwowe, lub tabletki, które są wprowadzane do pochwy za pomocą aplikatora i pracy przez stopniowe uwalnianie hormonów do tkanki poch

wy.

Ekspert wyjaśnia, "to pomaga w leczeniu nietrzymania moczu i atrofii pochwy poprzez przywrócenie integralności ściany pochwy, łagodząc objawy suchości, bolesności, swędzenia, pieczenia i bolesnego stosunku. "

Plastry HRT są również przepisywane na mniej inwazyjne podejście, zawierające stałą dawkę hormonów wchłanianych do krwiobiegu po przyklejeniu do skóry

.

"Braki nagłośnione, które podobno najbardziej dotykają klientów, to Oestrogel i kilka innych produktów, takich jak plastry FemSeven Sequi" - mówi Stephanie.

Alternatywne metody pomagające kobietom złagodzić objawy menopauzy

(Image credit: Getty Images)

Lubrykant

Jak również dodanie trochę pikanterii do sypialni, najlepsze lubrykanty mogą poważnie pomóc złagodzić wszelkie discomfort.

Stephanie sugeruje również leczenie suchości pochwy jak specjalne nawilżacze przeznaczone do leczenia problemu. Dodaje: "Witamina D okazała się również skuteczna w zwalczaniu suchości pochwy podczas menopauzy. "

Jeśli walczysz, aby uzyskać dużo słońca, może rozważyć najlepsze pokarmy dla zdrowej poch

wy.

Ćwiczenia dna miednicy

Ćwiczenia Kegla są ważne z wielu powodów i przez wiele okresów w twoim życiu. Jednak są one szczególnie ważne podczas menopauzy.

Czy to poprzez ćwiczenia lub z pomocą najlepszych trenerów dna miednicy, Stephanie wyjaśnia te ćwiczenia, "pomagają zwiększyć przepływ krwi do pochwy i poprawić naturalne smarowanie i wrażliwość."

"Ćwiczenia dna miednicy powinny być kluczową częścią twojego codziennego reżimu ćwiczeń" - dodaje.

Porozmawiaj z kimś

Może to zabrzmieć w sposób oczywisty, ale łatwo jest czasami zapomnieć, że niezliczone osoby przechodzą przez to doświadczenie lub znają kogoś, kto ma. Dzielenie się swoimi zmaganiami z najbliższymi może być przypomnieniem, że nie jesteś sam.

Rozmowa z lekarzem o swoich problemach może być również warta rozważenia, ponieważ będą mogli pomóc ci rozważyć inne opcje i zmniejszyć wszelkie cierpienia

.

Zobacz również