Życie kobiety

Jak mieć lepszy seks: 12 porad ekspertów, aby poprawić swoje życie seksualne

Podobnie jak wszystko, co ćwiczymy, aby zrobić, nauka, jak mieć lepszy seks jest stale rozwijającą się praktyką i zestawem umiejętności, które muszą być pielęgnowane i utrzymywane. Każda liczba zmian w życiu, wyzwań i doświadczeń może wpłynąć na nasze życie seksualne.

Czy to kwestia pewności siebie, braku podniecenia, poczucia rozłączenia, czy po prostu zwykłego, starego znudzenia - niezliczona ilość problemów może utrudniać ci podrywanie. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje wiele sposobów, aby zaradzić problemom i rozwinąć się z nich, a z pomocą kilku porad ekspertów, woman&home ma twoje plecy.

Pozytywne nastawienie do seksu jest coraz większe i nadszedł czas, aby kobiety nadały priorytet swojej własnej przyjemności. Pomimo tego, co ten ruch osiąga, badania wykazały, że trzeba wykonać wiele pracy, aby marzenia o seksie stały się rzeczywistością. Niestety, wielu z nas wciąż czuje, że rzeczy są trochę brakujące w dziale sypialni. Może jesteś singlem i myślisz, że to wina, ale nie martw się, ponieważ badanie przeprowadzone przez Ann Summers ( otwiera się w nowej zakładce) wykazało, że tylko dwie na pięć kobiet mówi, że są w pełni zadowolone po uprawianiu seksu ze swoim partnerem. Z pomocą wiodącego psychoseksuologa, psychoseksualnego i terapeuty relacji Kate Moyle (otwiera się w nowej karcie), badamy, jak mieć lepszy seks w przyszłości.

Jak mieć lepszy seks

1. Tworzenie zmiany kontekstu

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak przyprawić swój związek, może warto zmienić energię, w której planujesz uprawiać seks. Z wielu z nas pracuje z domu teraz było mieszanie naszych kontekstów: praca w sypialni, salonie, lub innych miejscach, gdzie inaczej normalnie zrelaksować. Może to być niekorzystne dla naszego życia seksualnego, ponieważ utrudnia odróżnienie pracy od zabawy, wyjaśnia Moyle, a nawet może przyczynić się do innych problemów interpersonalnych w domu, takich jak wypalenie w związku.

"Jako terapeuta psychoseksualny często mówię o tym jako o 'wyłączaniu się, aby włączyć', co jest trudne do zrobienia, gdy rozglądamy się na wszystkie rzeczy, które są na naszej liście rzeczy do zrobienia. Spróbuj pracować ze swoim otoczeniem, aby stworzyć zmianę kontekstu, można to zrobić za pomocą oświetlenia, muzyki lub zapachu, jak funkcjonalny zapach dla par Love Sleep ( otwiera się w nowej karcie)z This Works."

(Image credit: Getty Images )

2. Odłóż ekrany na bok

Pobudzenie seksualne nie jest przełącznikiem światła, wymaga czasu i przestrzeni, aby zbudować. Są jednak elementy współczesnego życia, które możesz wyłączyć, by móc skupić się na włączeniu siebie. Jeśli jeszcze nie zgadłeś, o czym mówimy - to technologia.

"Trudno będzie zacząć odczuwać pożądanie, jeśli twoje skupienie w mailach z pracy lub przewijaniu Instagrama", mówi Moyle, "Połóż swój telefon na jedną stronę lub na Do Not Disturb na pół godziny przed łóżkiem lub jeśli planujesz spędzić trochę czasu razem".

3. Wyzwól swoje pragnienie

Według badania zatytułowanego Human Sex-Response Cycles, autorstwa klinicznej terapeutki seksualnej dr Rosemary Basson (otwiera się w nowej karcie), istnieją dwa rodzaje pożądania seksualnego: spontaniczne i responsywne.

"Pożądanie responsywne to typ pożądania, który pojawia się, gdy już coś zaczniemy" - mówi Moyle. "Ale jeśli jesteś kimś, kto czuje, że zmagasz się z nastrojem do seksu, wtedy możesz dać sobie przewagę, odpalając swoją erotyczną wyobraźnię i przenosząc swoją uwagę do przestrzeni seksualnej, używając czegoś takiego jak audio erotica lub ASMR do seksu".

(Image credit: Getty Images)

4. Masturbuj się z ciekawością

Kobieca masturbacja to doskonały sposób, aby dowiedzieć się więcej o tym, co naprawdę sprawia, że tyka, mówi Moyle. "Samoprzyjemność to doskonały sposób na poznanie swojego ciała, zbadanie różnych rodzajów dotyku i stymulacji", mówi nam.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się skupić na przyjemności manualnej, czy może jesteś zainteresowany wypróbowaniem najlepszych zabawek seksualnych lub wibratora, jest to cudowna okazja, aby po prostu całkowicie skupić się na sobie. "Dla niektórych osób czuje się to łatwiejsze, gdy jesteś sam, a nie z partnerem", wyjaśnia Moyle, "Nie ma żadnych oczekiwań ani rozproszeń, co pozwala ci całkowicie skupić się na sobie".

5. Praktykuj uważny seks

Mindfulness jest z pewnością de rigueur, ponieważ nowoczesne życie może prowadzić do poczucia odłączenia od naszych ciał i siebie. "Urządzenia takie jak nasze smartfony stale nas powiadamiają i przyciągają naszą uwagę, a te nawyki mogą przeciekać do naszego życia seksualnego" - mówi Moyle.

"Seks polega na kierowaniu swojej uwagi w obecnej chwili, co ważne z nieosądzającą świadomością" - wyjaśnia. "Dzieje się tak dlatego, że wielu z nas łatwo rozprasza się od uprawianego seksu, na co wpływ ma również nasze skoncentrowane na produktywności i zawsze włączone obecne środowisko społeczne".

Dane z badania przeprowadzonego w 2016 roku przez University of British Columbia (otwiera się w nowej karcie) sugerują, że podejście do terapii seksualnej oparte na mindfulness może poprawić funkcje seksualne i pobudzenie wśród kobiet. Więc jeśli zastanawiasz się, jak być bardziej pewnym siebie i obecnym w sypialni i zwiększyć swój popęd seksualny, być może seksualna mindfulness jest czymś, co powinieneś spróbować.

Dobrym sposobem na rozpoczęcie jest aplikacja sexual mindfulness Ferly (otwiera się w nowej karcie), która ma na celu poprawę seksualnego samopoczucia i dobrego samopoczucia. Ich misja? Aby pomóc kobietom nadać priorytet przyjemności, jednocześnie otwarcie i fachowo zajmując się niezliczonymi doświadczeniami, które mogły wpłynąć na ich życie seksualne.

"Korzystanie z technik mindful sex jest szczególnie dobre, aby pomóc nam zauważyć nasze własne pobudzenie i zachęcić do pożądania", dodaje Moyle. "Ponieważ rozproszenie uwagi może prowadzić do braku świadomości tego, co dzieje się w naszym ciele. Może to pomóc nam cieszyć się seksem bardziej, co następnie działa jako motywator do pożądania."

6. Komunikuj się

Podkręć Salt-N-Pepa's Let's Talk About Sex, ponieważ te ikony miały właściwy pomysł. Wyrażanie swoich potrzeb i fantazji seksualnych jest niezbędnym elementem budowania zdrowej i przyjemnej relacji seksualnej z partnerami. Niestety, nikt z nas nie potrafi czytać w myślach innych osób, więc jeśli się nie otworzymy, nie ma możliwości podzielenia się swoimi potrzebami lub poznania również potrzeb naszych partnerów.

Nie chodzi o to, by lekceważyć wyzwanie, jakim mogą być tego rodzaju rozmowy, ponieważ nie zostaliśmy wyedukowani, jak rozmawiać o seksie. "Często mówię, że dla wielu z nas rozmowa o seksie jest jak próba prowadzenia rozmowy w języku, którego nigdy nas nie nauczono" - mówi Moyle. "Dla wielu czuje się nieswojo, kiedy w rzeczywistości rozmowa o naszym życiu seksualnym jest najlepszą rzeczą, jaką możemy dla nich zrobić. "

Oczywiście zawsze możesz rozważyć rozmowę z terapeutą seksualnym, niezależnie lub jako para, jeśli trudno jest zacząć

.

(Image credit: Getty Images)

7. Zrozum, że sugestie nie są odrzuceniem

Intymność seksualna z inną osobą jest po prostu o najbardziej wrażliwej rzeczy można doświadczyć, i dzięki Bogu wrażliwość jest sexy, ale to nie ułatwia być trochę wrażliwy na pewne rzeczy. Faktem jest, że każdy jest inny i dotyczy to również naszego życia seksualnego i relacji.

"Nie będąc idealnie dopasowanym na naszych pragnieniach, ciekawostkach lub zachowaniach seksualnych jest w porządku, jeśli zaczniemy od zrozumienia i świadomości tej różnorodności", mówi Moyle. "Staraj się nie personalizować sugestii, ale skup je na samym akcie lub sugestii".

Zamykanie sugestii i robienie założeń to najszybszy sposób, aby poczuć sugestię jako odrzucenie, a terapeuta psychoseksualny radzi być rozważnym w tej kwestii. Zamiast tego sugeruje zadawanie partnerowi otwartych pytań na ten temat, takich jak ""co cię w tym interesuje?", lub używanie stwierdzeń typu "nie jestem pewien, ale czy jest coś, co moglibyśmy znaleźć do wypróbowania, co nas obu interesuje?"". Pozostając otwartym na rozmowę, możesz skończyć w dół interesującej ścieżki, której wcześniej nie brałeś pod uwagę, co może być świetną rzeczą.

8. Stawiaj na pierwszym miejscu własną przyjemność, jak i partnera

Nie ma nic złego w byciu hojnym kochankiem, ale pamiętaj, że to twoje życie seksualne i twoja odpowiedzialność. "Jeśli chodzi o nasze życie seksualne, wszyscy powinniśmy być odpowiedzialni za nasze własne orgazmy, zamiast umieszczać oczekiwania na drugą osobę, aby dostarczyć", mówi Moyle. "Lepsza edukacja na temat seksu i ciała dla wszystkich może pomóc nam poczuć się bardziej odpowiedzialnymi za naszą własną przyjemność i zamknąć lukę orgazmu. "

Luka orgazmu to termin, który opisuje dysproporcje w orgazmach między parami mieszanymi płci, co jest również znane jako nierówność org

azmu.

Według badań Grace Wetzel nad parami mieszanymi, opublikowanych w czasopiśmie Sex Roles (otwiera się w nowej karcie), im mniej orgazmów mają kobiety, tym mniej ich oczekują. Doktorantka psychologii społecznej z Rutgers powiedziała o swoim badaniu: "Jeśli kobiety rzeczywiście obniżają swoje oczekiwania w ten sposób, tym bardziej nierówność orgazmu może utrwalić się w związkach. "

Moyle dodaje: "Nadawanie priorytetu przyjemności naszych partnerów nad naszą własną może również działać jako rozproszenie uwagi i odciągnąć nas od naszego własnego doświadczenia tego, co dzieje się w naszym ciele, ironicznie odciągając nas od potencjału naszego własnego orgazmu."

9. Kontakt wzrokowy

"Kiedy dwoje ludzi jest emocjonalnie związanych, uwielbiają patrzeć sobie w oczy" - czytamy we fragmencie artykułu Uniwersytetu Columbia (otwiera się w nowej karcie) zatytułowanego Connecting in Times of Crisis: Eye Contact. Jeśli oczy naprawdę są oknami do duszy, to patrzenie w oczy swojemu ukochanemu jest bez dwóch zdań. Artykuł wyjaśnia również, że stały kontakt wzrokowy stymuluje uwalnianie oksytocyny, która jest hormonem spajającym, często nazywanym "hormonem przytulania".

"Kontakt wzrokowy jest sposobem na okazanie zainteresowania i atrakcyjności i może pomóc w pogłębieniu intymności, co może prowadzić do tego, że poczujesz się bardziej połączony ze swoim partnerem podczas seksu" - mówi Moyle, który podkreśla również, że może pomóc nam poczuć się emocjonalnie postrzeganym, co może pozytywnie wpłynąć na nasz związek

.

(Image credit: Getty Images)

10. Przestań skupiać się na wielkim "o" i rozważ inne elementy seksu

Bycie w stanie mieć orgazm jest wspaniałe, ale co z innymi wspaniałymi częściami seksu? Budowanie, a nawet wycofywanie się w pewnych momentach jest częścią doświadczenia. Presja na orgazmy, zgadza się Moyle, może być trochę zabójcą wibracji.

"Skupianie się na gonieniu za orgazmem może stworzyć zorientowaną na cel naturę seksu, która ustawia oczekiwanie zaliczenia lub porażki i staje na drodze, abyśmy mogli cieszyć się resztą doświadczenia".

Ponadto, ekspert wyjaśnia, ironia polega na tym, że martwienie się o posiadanie orgazmu jest jedną z rzeczy, które mogą powstrzymać jeden z nich. "To dlatego, że myśli zabierają nas z chwili i przerywają nasze skupienie na fizycznych doznaniach i przyjemności, które są rzeczami, które najprawdopodobniej zabiorą nas do szczytowej przyjemności. "

Jeśli widzisz ten wzór u siebie, techniki mindfulness mogą pomóc przywrócić cię

do

chwili

obecnej

.

Chociaż są one bardziej uogólnione, wykorzystanie jednej z najlepszych aplikacji mindfulness może z pewnością pomóc w tym.

11. Zastanów się, kiedy uprawiasz seks

Utknięcie w rutynie może zwiększyć przewidywalność i zmniejszyć pożądanie. Konwencja mówi, że seks jest czymś, co robi się tuż przed pójściem spać. Biorąc pod uwagę, jak szalenie zajęte może być życie, kto mógłby cię winić za postrzeganie go jako jedynego czasu, który pasuje?

"Jest to również czas, w którym często jesteśmy najbardziej zmęczeni i zaczynamy się zwijać, co nie zawsze działa dla nas seksualnie", mówi Moyle, chociaż łatwo jest zobaczyć, jak to może stać się nawykiem. Ekspert sugeruje, że jednym ze sposobów na zachowanie świeżości jest zmiana planu lub rutyny od czasu do czasu, jak na przykład wypróbowanie pozycji seksualnej motyla, jednej z najlepszych pozycji seksualnych, która zabierze cię poza sypialnię.

Ona również sugeruje ustawienie alarmu nieco wcześniej rano, aby zrobić czas na swoje życie seksualne przed rozpoczęciem dnia, lub jeśli jesteś rodzicami, czyniąc czas dla siebie nawzajem, gdy dzieci poszły w dół przed gotowaniem obiadu.

12. Kształć się - czytaj więcej, słuchaj podcastów i oglądaj seriale

Istotne jest, aby pamiętać, że nie musisz "robić" seksu, aby rozwijać się seksualnie. "Słuchanie podcastów, Ted Talks, seriali i czytanie pomaga otworzyć perspektywy i unormować seks" - mówi seksuolog.

"Większość z nas nigdy nie kwestionowała tego, co wiemy o seksie, a to może dać nam dość tunelowy widok" - wyjaśnia. "Otwarcie naszych poglądów na inne głosy, perspektywy i myślenie o seksie może przynieść prawdziwe korzyści dla naszego życia seksualnego, pomagając nam myśleć o seksie inaczej i oderwać się od wstydu. "

Samoedukacja seksualna może się zdarzyć w tak wielu formatach, zarówno formalnych, jak i nieformalnych, i przez całe życie. Nowoczesne technologie oznaczają, że słuchając podcastu, możesz w czasie porannego dojazdu do pracy poprawić swoje samopoczucie seksualne. Własny podcast Moyle'a, The Sexual Wellness Sessions Podcast (otwiera się w nowej karcie), jest fantastycznym przykładem. Inny, The Better in Bed podcast (otwiera się w nowej zakładce), od Sary Tang, sex coach, i edukator, jest must-listen dla tych, którzy szukają poszerzenia swojej wiedzy.

Inwestowanie w najlepsze książki o seksie, które zostały starannie wybrane przez zespół ekspertów seksualnych wellness, to kolejny idealny sposób na poszerzenie swojej wiedzy i nauczenie się więcej.

Przede wszystkim ważne jest, aby wiedzieć, że przyjemność nie ma granic, nie ma daty ważności i tak długo, jak jesteś szczęśliwym i zgodnym dorosłym angażującym się w zdrowe zachowania, nie ma granic.

Zobacz również