Macierzyństwo

Czy znasz wszystkie ciążowe przesądy?

Przesądy ciążowe to takie rzeczy jak obcinanie włosów, noszenie łańcuszków, patrzenie na ludzi , głaskanie psa. Mój ulubiony przesąd ciążowy to... Złote rady, jak ubrać dziecko, co zrobić z urodą i czego unikać, aby wszystko było idealne dla ciebie i dziecka. Mnogość "dobrych rad", a jeszcze lepiej przesądów, może doprowadzić do szału. Wiele z nich możesz dostać powtarzanych przez pokolenia, co może spowodować spory mętlik w Twojej głowie. Te przesądy powstały dawno temu i nie mają nic wspólnego z wiedzą medyczną.

Przesądy w czasie ciąży:

 1. Kobiety w ciąży nie powinny nosić chust ani łańcuchów . Jeden z najdziwniejszych przesądów, z jakimi się spotkałam. Dlaczego nie powinnam ich nosić, zapytasz? Droga mamo, według przesądu noszenie chust lub łańcuszków spowoduje, że dziecko urodzi się z owiniętą wokół niego pępowiną. Kto o tym pomyślał? Co jedno ma wspólnego z drugim? Nie znam odpowiedzi na żadne z nich...
 2. Znamię jest spowodowane tym, że kobieta w ciąży została poparzona w tym samym miejscu. Kolejny przesąd też jest prawdziwy, ale znamiona na ciele nie są spowodowane urazami matki w czasie ciąży.
 3. Przed porodem nie należy kupować łóżeczka, wózka ani żadnych innych przedmiotów dla dziecka. Może to spowodować nieszczęście. Czy wyobrażasz sobie urodzenie dziecka, brak miejsca, a następnie wyjazd na wycieczkę z całą rodziną? No właśnie... Ja nie potrafię, ale ten przesąd wydaje się mniej powszechny.
 4. Jeśli ciężarna pani ładnie wygląda, to zakwitnie i urodzi chłopczyka. Jeśli nie - dziewczynkę, bo dziewczynka odbiera matce urodę. Mnie wielokrotnie powtarzano, że ciąża mi służy i że wyglądam pięknie, gdy byłam w ciąży z Wiktorem. Urodziłam chłopca ????. Ale prawda jest taka, że to jak wyglądamy w ciąży zależy od naszych hormonów, a nie od płci naszego dziecka.
 5. Szczęście znajduje się w dotykaniu brzucha kobiety w ciąży . Wiedziałeś o tym? Może właśnie dlatego?

  Wiele osób, nawet obcych, może upomnieć się o Twój brzuch.

Te przesądy są trochę śmieszne:
(Które do tego momentu trudno jakoś logicznie skomentować).

Ostrożnie: Jeśli je przeczytacie, możecie dostać skurczów żołądka (od śmiechu).

 1. Kobieta w ciąży będzie miała "kudłate dziecko", jeśli pogłaszcze psa .
 2. Podglądanie przez okno kobiet w ciąży jest niezgodne z prawem, bo będą miały zeza.
 3. Kobieta w ciąży będzie farbować włosy, aby jej dziecko było czerwone.
 4. Kobieta w ciąży obetnie włosy, aby jej dziecko miało "krótką głowę".
 5. Jeśli kobieta w ciąży dużo się martwi, to dziecko będzie leworęczne.
 6. Kobieta w ciąży nie powinna siedzieć po turecku, ponieważ dziecko będzie miało krzywe stopy.
 7. Kobieta w ciąży poda dziecku wodę podczas mycia naczyń.
 8. Kobieta w ciąży, która dzieli się jedzeniem, będzie miała bardzo mało mleka w piersiach po porodzie.
 9. Kobieta w ciąży nie może patrzeć na ludzi, których życie nie zostało obdarzone pięknem, gdyż spowoduje to, że dziecko będzie brzydkie.
 10. Kobieta w ciąży nie powinna patrzeć na inne kolory skóry, ponieważ dziecko urodzi się dokładnie z takim samym kolorem. Ten przesąd był tak zabawny i fascynujący, że postanowiłem zbadać jego pochodzenie. To jest tylko żart. Ten żart powstał w czasach, kiedy kobiety mogły w ten sposób tłumaczyć mężom swoją niewierność. Wyobraźmy sobie sytuację, w której dziecko rodzi się czarne, a żona mówi mężowi, że to nie jej wina, że się z nim zdradzała, ale że się na niego patrzyła. ?

Mój ulubiony przesąd to:

Ciężarna pani nie powinna odmawiać sobie dzieci, ponieważ w domu tego, kto odmówi takiej kobiecie, rozmnożą się myszy. Ten przesąd bardzo do mnie przemawia. Wydaje się, że tak mocno zakorzenił się w naszym środowisku, że wolałabym nie mieć do czynienia z odmową w czasie ciąży

Zobacz również