Życie kobiety

Znaczenie snów - najczęstsze sny i ich prawdziwe znaczenie

Chcesz poznać znaczenie snów? Nie ma w tym nic dziwnego. Sny mogą być czasami bardzo dziwne. W jednej chwili śpisz spokojnie, a w następnej walczysz z kosmitami lub deklarujesz miłość do gwiazdy.

Po opanowaniu szybkiego zasypiania dzięki dobrej rutynie przed snem i udaniu się na noc spokojnego snu, żywe sny - a czasem nawet świadome sny, w których jesteś świadomy bycia we śnie - mogą czasami być niepokojące. Dobra wiadomość? To, co dzieje się podczas snu, jest całkowicie normalne. Wszyscy śnimy - to część naturalnego cyklu snu. Podczas gdy niektórzy z nas nie pamiętają nic z naszych snów, dla innych mogą one być źródłem komfortu lub niepokoju.

Znajomość przyczyn i powodów dziwnych snów może pomóc złagodzić niepokój związany ze snem, zapewniając bardziej spokojną noc.

Poprosiliśmy

ekspertów w dziedzinie snu o wyjaśnienie znaczenia powszechnych koszmarów i snów.

Znaczenie snów

1. Sny o zbyt szybkiej jeździe

(Zdjęcie: Getty Images

)Czasami znaczenie snów nie jest całkiem proste. Sen o szybkiej jeździe samochodem? Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, nie oznacza to, że martwisz się, że jesteś złym kierowcą lub bierzesz udział w wypadku.

W rzeczywistości

samochody reprezentują nasze obecne życie - ścieżkę, na której się znajdujemy lub kierunek, w którym podążamy, niezależnie od tego, czy jest to związane z pracą, rodziną, związkami, czy czymś innym.

"Wymykający się spod kontroli lub pędzący samochód sugeruje, że możesz zboczyć z toru lub poruszać się szybciej niż powinieneś" - ujawnia autorka duchowości, snów i zjawisk paranormalnych Theresa Cheung. "Możesz zmierzać w kierunku niebezpieczeństwa w niektórych obszarach swojego życia. Czy spieszysz się do nowego związku lub opuszczasz już istniejący? A może zbyt pochopnie rzucasz się w wir dużych zmian życiowych, takich jak nowa praca lub przeprowadzka."

Jeśli nie jesteś kierowcą samochodu we

śnie, może to oznaczać, że powinieneś nim być.

Ktoś może prowadzić cię w złym kierunku, a może jesteś pod wpływem czyjegoś planu. Z drugiej strony samochód bez kierowcy wskazuje na bezsilność, poczucie bezcelowego dryfowania.

2. Sny o wypadających zębach

Jeśli kiedykolwiek śniłeś o wypadających zębach, nie jesteś sam - to jeden z najczęstszych snów lękowych. Nie oznacza to jednak, że masz problemy stomatologiczne - jego znaczenie jest znacznie głębsze. "Może wskazywać na strach przed starzeniem się lub poczuciem nieatrakcyjności w jakiś sposób" - mówi Cheung. "Może również symbolizować strach przed utratą czegoś lub kogoś ważnego dla emocjonalnego lub materialnego przetrwania. W końcu bez zębów nie można jeść i odżywiać się".

A to nie wszystko. "Zęby są symbolem żywotności lub, czasami, władzy, więc może to oznaczać, że czujesz się zaniedbany, sfrustrowany, pomijany lub gorszy w jakiś sposób" - dodaje Cheung. "Warto również zauważyć, że w chińskiej tradycji kruszenie się lub wypadanie zębów wiąże się z mówieniem kłamstw lub nie byciem wiernym sobie".

3. Sny o upadku

(Zdjęcie: Getty Images)Spadasz

w przestrzeni, w dół dziury, z klifu, dachu lub samolot

u.

Gdziekolwiek spadasz, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest to przerażające i nie widzisz końca. Prawdopodobnie domyśliłeś się, że nie oznacza to, że boisz się wysokości, ale jakie głębsze przesłanie może próbować ci wysłać?

"Spadanie we śnie jest wyraźnym znakiem, że jakaś sytuacja lub relacja jest poza twoją kontrolą" - wyjaśnia Cheung. "Być może nie masz poczucia stabilności, nie widzisz rozwiązania swoich problemów, masz niewielkie wsparcie lub silną potrzebę ucieczki od trudnej sytuacji".

4. Sny o byciu nagim

Jeśli często śnisz o byciu rozebranym, istnieje kilka możliwych znaczeń. "Bycie nagim jest silnym wskaźnikiem poczucia bezbronności" - mówi Cheung. "Być może coś ukrywasz lub nie jesteś prawdziwy i możesz mieć obawy, że inni zobaczą twoje przebranie. A może bardzo starasz się zrobić na kimś wrażenie, ale boisz się, że sprawisz zawód.

" Może to

również podkreślać napięcie. Z jednej strony chcesz być całkowicie szczery i otwarty wobec ludzi. Z drugiej strony obawiasz się, że ujawnienie swoich prawdziwych uczuć lub osobowości doprowadzi do ośmieszenia lub sprawi, że zostaniesz zdemaskowany jako oszust. Być może syndrom oszusta daje o sobie znać...

5. Sny o byciu nieprzygotowanym

Czy kiedykolwiek śniłeś o stawieniu się na egzamin lub rozmowę kwalifikacyjną tylko po to, by zdać sobie sprawę, że jesteś całkowicie nieprzygotowany? Bez wątpienia obudziłeś się spanikowany i zawstydzony. Ale co to może oznaczać? Może to wskazywać na fakt, że czujesz się tak, jakbyś nie spełniał standardów, które sobie wyznaczyłeś.

"We śnie może się wydawać, że martwisz się o bycie ocenianym przez innych, ale w rzeczywistości oceniasz siebie surowo" - mówi Cheung. "Twój śniący umysł chce, abyś poczuł się pewniej i żył na własnych warunkach. Skłania cię do skupienia się bardziej na swoich mocnych stronach niż na słabościach". Oczywiście, jeśli sen dosłownie odpowiada rzeczywistej sytuacji, to po prostu odzwierciedla twój niepokój związany ze złym przygotowaniem.

6. Sny o robakach lub pająkach

Budzisz się śniąc, że pełzają po tobie robaki? "Śnienie o owadach, zwłaszcza w dużych ilościach, jest często symbolem negatywnych myśli lub uczuć" - mówi psycholog środowiskowy Lee Chambers.

"Może to być poczucie winy lub niepokój. Te uczucia nawiedzają cię lub, bardziej metaforycznie, pełzają po twoim nieświadomym umyśle" - dodaje Chambers. Nie jest to przyjemna myśl!

7. Sny o ogniu

(Zdjęcie: Getty Images)

Sen o ogniu może oznaczać wiele rzeczy. "Jeśli nie boisz się ognia, to sugeruje to, że "płoniesz" z zapałem i kreatywnością" - mówi Chambers. "Jeśli jesteś poparzony ogniem, oznacza to, że twój temperament szaleje, a ty "płoniesz w środku".

Alternatywnie, może to być próba ostrzeżenia przed ryzykownymi lub niebezpiecznymi działaniami związanymi z "igraniem z ogniem"".

8. Śnienie o śmierci lub umieraniu

Jeśli kiedykolwiek śniłeś o śmierci - niezależnie od tego, czy to ty, czy ktoś inny umiera - są szanse, że obudziłeś się w panice. Być może będziesz zaskoczony, gdy dowiesz się, że nie oznacza to śmierci - wręcz przeciwnie.

"Sny o śmierci są zazwyczaj oznaką pozytywnych zmian" - mówi Cheung. "Oznaczają pozbycie się przeszłości i pójście naprzód. Jeśli umierasz we śnie, sugeruje to wewnętrzny rozwój i samopoznanie lub rozpoczęcie nowego etapu w życiu. Jeśli umiera ktoś inny, może to oznaczać po prostu, że twoja relacja z tą osobą ewoluuje lub może to oznaczać, że reprezentuje ona aspekt ciebie samego, który musi zostać przekształcony".

9. Sny o widzeniu ducha

Miałeś straszny sen, w którym widziałeś ducha? "Chociaż może się to wydawać przerażającą myślą, zwykle jest to podświadomy wyraz tego, że cierpisz z powodu żalu lub straty" - wyjaśnia Chambers. "Jeśli jednak duch jest zmarłym krewnym lub ukochaną osobą, będzie to wyraźnie inne uczucie i zwykle bardziej pozytywne".

10. Sny o trudnościach ze znalezieniem łazienki

(Zdjęcie: Getty Images)

Ten bardzo specyficzny sen jest powszechny, szczególnie jeśli głęboko martwisz się o jakiś aspekt swojego życia osobistego lub czujesz się zablokowany lub sfrustrowany.

"Korzystanie z łazienki jest bardzo osobistą rzeczą do zrobienia, więc sen prawdopodobnie dotyczy jakiegoś głębokiego aspektu twojego życia wewnętrznego" - mówi Cheung. "Może to oznaczać, że musisz uwolnić się od gniewu, poczucia winy, wstydu, zazdrości, strachu, nienawiści lub smutku - emocji, które wydają się cię powstrzymywać. Może to również oznaczać, że nie zwracasz wystarczającej uwagi na swoje prawdziwe priorytety lub że zaniedbujesz swoje osobiste potrzeby".

11. Sny o byciu ściganym

Jeśli kiedykolwiek śniłeś o byciu ściganym, prawdopodobnie obudziłeś się zdyszany i spanikowany. "

Bycie ściganym we

śnie zdecydowanie sugeruje, że próbujesz uniknąć kogoś lub czegoś" - wyjaśnia Cheung. "Bieganie lub odczuwanie potrzeby ukrycia się lub ucieczki zwykle ma to samo znaczenie, nawet jeśli nie ma konkretnego zagrożenia. Gdy tożsamość zagrożenia jest oczywista, może to dostarczyć wskazówek. Ale jeśli pozostaje ono niejasne, uogólnione lub nieznane, jak to często bywa, istnieje prawdopodobieństwo, że ma ono źródło emocjonalne. Może próbujesz ukryć się przed bolesnymi uczuciami, a może uciekasz przed odpowiedzialnością lub oczekiwaniami, narzuconymi sobie lub nałożonymi na ciebie przez innych".

12. Sny z sekretnymi pokojami

Dom we śnie reprezentuje ciebie samego. Podobnie jak w przypadku ciebie, istnieje wnętrze i zewnętrze. Tak więc pokoje, które są zamknięte, nieznane lub tajne, mogą oznaczać, że istnieją obszary twojej osobistej transformacji, które nie są jeszcze wyrażane - niezależnie od tego, czy nie jesteś ich świadomy, czy też nie wykorzystujesz ich.

A to jeszcze nie wszystko. "Pusty pokój sugeruje, że nie podejmujesz kroków w celu poznania swoich mocnych stron i talentów: inspiracja czeka, aby się wydarzyć" - mówi Cheung. "Ale pamiętaj, że ukryty pokój może być również miejscem, w którym znajduje się twoja ciemna strona. Musisz zmierzyć się z tym aspektem siebie i pogodzić się z nim".

13. Sny o lataniu lub unoszeniu się w powietrzu

(Zdjęcie: Getty Images / FoxysGraphic)Latanie w powietrzu

we śnie prawdopodobnie wydaje się pozytywnym, ekscytującym snem - i dobrą wiadomością jest to, że dokładnie

tak jest.

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to symbol czegoś, co dzieje się w twoim życiu, co daje ci haj" - wyjaśnia Cheung. "Być może osiągnąłeś lub zamierzasz osiągnąć coś znaczącego. Może odnosić się do podróży, pracy, relacji lub osobistego projektu. Może również wynikać z poczucia wolności, zniesienia ograniczeń po okresie uwięzienia lub być może skoku naprzód w rozwoju osobistym."

Zwróć uwagę na kierunek, w którym lecisz: w górę lub latanie wysoko sugeruje rozwój duchowy lub światowe ambicje. Lot w dół lub nisko nad ziemią sugeruje nowo odkrytą determinację i siłę. Dodatkowo, lot do tyłu sugeruje szczęśliwe wspomnienia.

Niezależnie od tego, co

to jest, nie ma się czym martwić!

Inne typowe sny i ich znaczenieCzy

często miewasz sny, które są jeszcze bardziej dziwaczne? Chambers wyjaśnia, co one oznaczają:

  • Bycie w ciąży - tensen wskazuje na uczucia związane z jakąś zmianą w życiu oraz obawy i zmartwienia związane z tą zmianą.
  • Utrata włosów / łysienie - chociażmożna to potraktować dosłownie, jest to głównie związane z poczuciem niepewności lub wrażliwości w pewnych aspektach życia.
  • Widzeniemartwej osoby- oznacza koniec czegoś, niezależnie od tego, czy jest to związek, praca, czy nawet etap życia.
  • Bycie zaatakowanym- zazwyczaj nie chodzi o chęć skrzywdzenia siebie lub innych, ale jest to bardziej związane z nierozwiązanym konfliktem wewnętrznym. Być może jest coś w twoim życiu, czego musisz się pozbyć - na przykład zachowanie lub przekonanie, z którego wyrosłeś.
  • Węże - wężenie zawsze mają negatywne znaczenie i mogą być symbolem zdrowia lub uzdrowienia.
  • Szkoła - snyo szkole mogą odzwierciedlać twoje doświadczenia w pracy, podkreślając lęki, a także osiągnięcia w nauce.

w&h dziękuje seksuolog klinicznej Lucy Rowett, autorce zajmującej się duchowością, snami i zjawiskami paranormalnymi Theresie Cheung oraz psychologowi środowiskowemu Lee Chambersowi, współpracującemu z MattressNextDay.

Zobacz również