Życie kobiety

Najlepszy koktajl proteinowy na odchudzanie, wypróbowany i przetestowany przez nas

Szukasz najlepszego koktajlu białkowego na odchudzanie? Jesteś we właściwym miejscu. Uzyskanie odpowiedniej ilości białka jest ważne dla kobiet i mężczyzn, ale staje się jeszcze bardziej istotne, gdy czynnik utraty wagi do równania.

Jak tracimy na wadze, często tracimy masę mięśniową, a dla niektórych ludzi, zwłaszcza kobiet w wieku powyżej 40 lat, może to prowadzić do problemów, jak się starzeć, takich jak osteoporoza (stan zdrowia, który osłabia kości). Wystarczająca ilość białka może również utrzymać nasz metabolizm pracuje ciężko, a to utrzymuje nas pełniejsze na dłużej. Krótko mówiąc, koktajle białkowe mogą stanowić świetny dodatek do Twojej diety, zwłaszcza jeśli regularnie ćwiczysz.

Z rynku białka przewiduje się, że będzie wart 20,47 mld dolarów do 2030 roku, istnieje wiele koktajli białkowych i niektóre z najlepszych proszków białkowych dostępnych teraz na rynku, ale rozszyfrowanie, co jest właściwe dla Twojej podróży utraty wagi może być trudne, ponieważ trzeba będzie również w deficycie kalorii, aby schudnąć. Aby pomóc, przetestowaliśmy jedenaście najlepszych koktajli białkowych dla utraty wagi i oznaczyliśmy je na składnikach, jak dobrze mieszają się z mlekiem i wodą, białko na porcję i ogólny taste.

How przetestowaliśmy najlepsze koktajle białkowe dla

utraty wagiSą różne koktajle białkowe,

które mogą pomóc nam w utracie wagi tam, zwłaszcza gdy spożywane wraz z regularnym treningu oporowego, ale co dokładnie należy szukać w produkcie? "Większość koktajli białkowych zawiera około 80% białka, jest bogata w niezbędne aminokwasy i ma mało kalorii" - mówi Alex Glover (otwiera się w nowej karcie), starszy dietetyk w Holland & Barrett. "Dietetyczna serwatka jest dobrym wyborem dla osób ograniczających kalorie, a produkty zawierające serwatkę, soję i białka mleka mogą pomóc Ci poczuć się pełniej na dłużej. Wegańskie koktajle proteinowe są teraz również szeroko dostępne i zwykle są wykonane z białka sojowego lub grochu, z których oba nadal zawierają mnóstwo niezbędnych aminokwasów do budowy mięśni."

Aby znaleźć najlepszy koktajl białkowy do utraty wagi, oceniliśmy szereg różnych czynników, w tym:

  • Rodzaj białka-trzy główne rodzaje białka obejmują: koncentrat, izolat i hydra. Eksperci uważają, że izolat jest często lepszy dla utraty wagi, ponieważ często ma niższą zawartość węglowodanów i tłuszczów.
  • Składniki-włączonedo koktajli białkowych są serwatka, kazeina, soja, ryż i białka grochu jako podstawa, wraz z dodatkowymi składnikami, takimi jak sztuczne słodziki, witaminy, prebiotyki, a nawet elektrolity.
  • Smak-Najlepszykoktajl białkowy na odchudzanie musiał być taki, który dobrze smakował, więc oceniliśmy nasze produkty również pod względem smaku.
  • Zawartość cukru- koktajle białkowe o niskiejzawartościwęglowodanów (najlepiej mniej niż 5 g na porcję) są najlepsze, jeśli chcesz schudnąć.
  • Kalorie - jeśliutrata wagi jest Twoim celem, to potrzebujesz koktajlu białkowego o niskiej zawartości kalorii. Oznaczyliśmy koktajle na podstawie liczby kalorii, które zawierają w jednej porcji, która wahała się od 91-215 kalorii na porcję.
  • Białko na porcję - proszkio wyższej zawartości białka pomogą Ci utrzymać pełnię na dłużej i sprawią, że Twój metabolizm wystrzeli na wszystkie cylindry. Gdziekolwiek w górę 20g białka na porcję jest idealny.

Najlepszy koktajl białkowy dla utraty wagi

(Image credit: Decathlon

)1. Decathlon Isolate Whey Protein

Ogólny najlepszy shake białka dla utraty

wagiSpecyfikacjeCalorie

w porcji: 118Białko w porcji: 24gTyp białka: Izolat serw atkiDostępne rozmiary: 900gRRP: $30.32 / £22.99Reasons

to

buy+Mild taste +Lowfat and low sugar+High-proteinamount per servingReasons

to

avoid-Unsuitable for vegans or lactose-intolerant people Today's Best DealsVIEW AT DECATHALON (opens in new tab)

You might associate Decathlon better with sports equipment, but the brand also does a great range of protein powders. Nasi testerzy próbowali Isolate Whey Protein z zakresu, i byli mile zaskoczeni, jak wysokiej jakości proszek był za jedyne 30,32 $ / 22,99 £. Wiele koktajli proteinowych ma obezwładniający smak białka, jednak ten koktajl miał łagodny (ale wciąż czekoladowy) smak, gdy miesza się z mlekiem orzechowym lub owsianym. To był trochę problem, kiedy chcieliśmy mieszać proszek z samą wodą, jak niektóre z tego proszku smak przyszedł przez. Ale nie było to wcale nieprzyjemne, a jego łagodny smak oznacza, że można go dodać do smoothie, a nawet zrobić własne lody wysokobiałkowe, bez ryzyka, że będą zbyt chore.

Jeśli chodzi o składniki, shake wykorzystuje serwatkę karmioną trawą i ma niską zawartość cukru, z zaledwie 3g na porcję. Ma również wysoką ilość białka (24g) na porcję w porównaniu z niektórymi innymi najlepszymi koktajlami proteinowymi dla utraty wagi, dzięki czemu jest idealny dla tych, którzy chcą utrzymać wysokie spożycie białka przy jednoczesnym utrzymaniu węglowodanów i cukrów w dół. Nasi testerzy zgodzili się, że za cenę i jakość składników, nie można naprawdę iść zbyt źle z tym jednym, jeśli chcesz schudnąć.

(Image credit:

MyProtein)2. MyProtein Clear Whey Isolate

Najlepszy koktajl białkowy bez mleka na

odchudzanieSpecyfikacjaKalorie

naporcję: 89Białko w porcji: 20gRodzaj białka: Hydrolizat Dostępne rozmiary: 522g lub 1,6kgRRP: $35.59 / £26.99Reasons

to

buy+Great for people who don't like milkky sh akes+Easy toprepare +LowcalorieReasons to avoid-Sugarycompared to other shakesToday's Best DealsVIEW AT MYPROTEIN (opens in new tab)

Many people find milkky protein powder difficult to stomach. Jedną z wielkich zalet białka w proszku jest to, że może ono występować w wielu różnych formach. Więc dla tych osób, Clear Whey Isolate od MyProtein jest świetną alternatywą. Dostępne w wielu alternatywnych smakach owocowych, które nie podążają tradycyjną drogą białka w proszku, takich jak Orange Mango, Peach Tea, Bitter Lemon i Arbuz, ten shake sprawia, że miła zmiana od zwykłych typów proszków proteinowych.

Testerzy lubili to białko w proszku za jego squash-jak picia i jak smaczne było z tylko wody. Pod względem utraty wagi, to białko w proszku zdobył dodatkowe punkty za to, że jest izolat białka serwatki i na 90 kalorii w porcji, to jest wielki dla ludzi, którzy szukają do ich spożycia białka przy zachowaniu ich dziennej liczby kalorii niskie. Jednak istnieje wiele sztucznych aromatów i słodzików w tym koktajlu, więc najlepiej unikać tego koktajlu, jeśli chcesz spróbować i zmniejszyć ilość cukru w diecie.

(Image credit:

Innermost)3. Innermost The Strong ProteinNajlepszy

budujący mięśnie shake proteinowy dla utraty

wagiSpecyfikacjaKalorie

naporcję: 147Białkona porcję: 34gRodzaj białka: Koncentrat Serwatki, Izolat Serwatki,KazeinaDostępne rozmiary:600g lub rozmiar próbki, 3 x 40g RRP :£29.95 / $44.95Reasons

to

buy+Highest inprotein +Containscreatine, another muscle-building ingredientReasons

to

avoid-Limitedflavors availableToday's best Innermost The Strong Protein deals (opens in new tab) (opens in new tab)No price information (opens in new tab )Check Amazon (opens in new tab)We check over 250 million products every day for the best pricesLosing

weight while gaining muscle is a delicate balance: you need to eat enough to fuel the muscles but go over your calorie deficit and you'll stop

losing weight.

Wprowadź najlepsze białko w proszku dla rosnących mięśni, Innermost's The Strong Protein.

Oczywiście trzeba będzie połączyć ten proszek z wystarczającą ilością treningu siłowego i ćwiczeń, aby umieścić mięśnie pod obciążeniem, ale przy 34g białka na porcję, jest to jeden z najwyższych koktajli białkowych na naszej liście ze stosunkowo niską kalorycznością na poziomie zaledwie 147 na porcję. Zawiera on również kreatynę, substancję naturalnie występującą w komórkach mięśniowych, która jak dowodzą liczne badania - w tym jedno z Uniwersytetu w Araku (otwiera się w nowej zakładce) - pomaga w rozwoju.

Chociaż nie testowaliśmy koktajlu na tyle długo, aby stwierdzić, czy spowodował on jakiekolwiek istotne zmiany w poziomie naszej masy mięśniowej, był to z pewnością jeden z koktajli, który utrzymywał nas najdłużej w pełni po treningu.

Składa się z dwóch różnych rodzajów białka serwatki i kazeiny, innego rodzaju białka, które jest wolniej trawione niż pozostałe dwa. Więc chociaż prawdopodobnie nie jest to białko, po które należy sięgnąć, jeśli twój żołądek jest szczególnie wrażliwy na białko w proszku, ponieważ nasz tester stwierdził, że był trochę wzdęty po wypiciu koktajlu, dla większości ludzi będzie to prawdopodobnie całkowicie w porządku. Mieszać z wodą lub mlekiem, co wolisz, nasi testerzy znaleźli podobne wyniki.

(Image credit: Huel

)4. Huel Complete Protein

Najlepszy wegański koktajl białkowy na

odchudzanieSpecyfikacjaKalorie

naporcję : 105Białkona por cję :20gTyp białka: Hemp, Faba and PeaProteinDostępne rozmiary: 754gRP: $65.93 / £50 za dwie tubyPowody,

aby

kupić+Vegan opcja +Zawiera26 witamin i minerałów+Bigtub z dużą ilością

porcjiPowody, aby

uniknąć-Powdery aftertaste Today's Best DealsCheck Amazon (otwiera się w nowej karcie)VIEW AT HUEL (otwiera się w nowej karcie)

Huel Complete Protein jest jednym z wegańskich proszków białkowych dostępnych na rynku i zawiera 26 witamin i minerałów w ramach swojej formuły. Wykonany z bezzwierzęcych składników, takich jak białko grochu, konopi i faba, jest również bezglutenowy. Testerzy uznali, że jest to świetna opcja dla osób szukających słodszego w smaku białka. A dla tych, którzy chcą schudnąć, to tylko przychodzi na 105 kalorii na porcję.

Pomimo tego, że nie zawiera serwatki ani innych produktów mlecznych, białko to jest również w 100 procentach kompletne pod względem odżywczym, co oznacza, że nadal będziesz otrzymywać niezbędne aminokwasy i tłuszcze, które dostarcza standardowe białko serwatkowe. Nasi testerzy uznali ten koktajl proteinowy za łatwy w przygotowaniu, ale zauważyli, że konsumenci mogą być zniechęceni lekkim posmakiem proszku tego białka. Ogólnie rzecz biorąc, był to zdecydowanie jeden z najładniejszych smakujących wegańskich koktajli białkowych dla utraty wagi, które próbowaliśmy podczas naszego procesu testowania.

(Image credit: Protein Works

)5. Protein Works Diet Meal Replacement Extreme

Najlepszy wypełniający koktajl białkowy dla utraty

wagiSpecyfikacjaKalorie

naporcję: 214Białko na porcję: 24gTyp białka: Mieszanka białka sojowego ikazeinowegoDostępne rozmiary:500g, 1kg, 2kg, 4kgRRP: $16.49 / £12.50Reasons

to

buy+Filling +Highprotein

Reasons to

avoid-PowderyaftertasteToday's Best DealsVIEW AT AMAZON (otwiera się w nowej karcie)

Koktajle proteinowe są często najlepiej podjąć w połączeniu ze zdrową dietą, jednak wiele osób korzysta z koktajli zastępujących posiłek, jeśli brakuje im czasu, lub nie dostają wystarczającej ilości białka w każdym posiłku. The Protein Works Diet Meal Replacement Extreme jest wysoki w białko (pochodzi z 24g na porcję) i pakowane pełne witamin i minerałów.

Ideą koktajlu jest, aby pomóc Ci schudnąć, utrzymać masę mięśniową, a także pomóc utrzymać głód na

dystans.

To był wyższy kaloryczny koktajl niż niektóre inne, które testowaliśmy, wchodząc w 214 kalorii na porcję, jednak, jak to ma na celu zastąpienie albo śniadanie lub lunch, to jest tylko naturalne, że kalorii byłoby trochę wyższe, aby utrzymać sytość.

Eksperci zalecają ostrożność przy stosowaniu koktajli zastępujących posiłek jako narzędzia do utraty wagi, ponieważ wiele z nich nie zawiera mikroelementów i błonnika, których potrzebuje nasz organizm. Jednakże, jako rozwiązanie krótkoterminowe, mogą być skuteczne w utracie wagi. Nasi testerzy zauważyli, że 500g opakowanie było trochę małe (zwłaszcza, że będziesz chciał pić to co najmniej raz dziennie), więc jeśli lubisz to białko, a następnie rozmiar do jednego z większych worków dostępnych.

(Image credit: PE

)6. PE Nutrition Performance Lean

Najlepszy niskotłuszczowy shake białkowy dla utraty

wagiSpecyfikacjaKalorie

naporcję: 98Białkona porcję: 12gRodzaj białka: IzolatbiałkaDostępne rozmiary: 900gRRP: $26.38 / £20Powody,

aby

kupić+

Miesza

się dobrze + Niskiw tłuszczu i cukrze + DodanoprebiotykiPowody,

aby

uniknąć

- N

iskailość białka na porcję Today's Best DealsVIEW AT HOLLAND AND BARRETT (otwiera się w nowej karcie)

Jeden z najlepiej smakujących koktajli proteinowych nasi testerzy próbowali był chudy wanilia opcja z PE. Formuła z ekstraktem z zielonej herbaty i prebiotykami, składniki w tym koktajlu były ogromnym dodatkiem. Testerzy komentowali, że nie czuli się wzdęci po spożyciu tego koktajlu i że mieszał się on doskonale bez żadnych grudek.

PE jest również polecany przez ekspertów. "PE Nutrition oferuje wiele różnych produktów dla tych, którzy chcą osiągnąć swoje cele, od Simply Whey, do Performance Gainer i Performance Lean, które mogą ludzi na ich drodze do utraty wagi i tonu", mówi Glover. "Wybór tego chudego białka oznacza, że możesz utrzymać mięśnie podczas utraty wagi. "

Z zaledwie 98 kaloriami i 1,7 g cukru na porcję, uzyskał dobry wynik w naszych testach, jednak jednym punktem niepokoju był brak białka na por

cję

.

W rzeczywistości, ten koktajl zdobył niższy wynik niż większość innych koktajli białkowych, wchodząc na tylko 12g na porcję. Ponadto, w porównaniu z innymi markami, nie ma tak wielu odmian w smaku dostępne. PE tylko akcje Wanilia, czekolada i truskawka, które mogą umieścić ludzi od inwestowania w marki.

(Image credit: Form

)7.

Form

Peakblend

Najlepszy niskosłodzony shake proteinowy do utraty

wagiSpecyfikacjaKalorie

naporcję: 177Białkona porcję: 17gRodzaj białka: PeaProteinDostępne rozmiary: 1,3kgRRP: $65 / £49Reasons

to

buy+Compostable pack+Noartificial flavors or sweeteners+Plant-basedoptionReasons

to

avoid-Moreexpensive than other brandsToday's Best DealsVIEW AT FORM NUTRITION (opens in new tab)

Form zapewnia wiele różnych opcji białkowych w zależności od celów, ale jeśli chcesz schudnąć, to ich Peakblend Vegan Meal Replacement może być dobrą opcją. To odżywczo kompletne białko ma wysoką zawartość białka, błonnika i kwasów tłuszczowych omega-3, zawiera 26 witamin i minerałów, a także inne naturalne składniki wspierające zdrowie jelit i odporność.

Testerzy zgodzili się, że był to świetny koktajl białkowy o niskiej zawartości cukru, aby pomóc ludziom osiągnąć ich cele związane z utratą wagi. Nawet jeśli kalorie na porcję były nieco wyższe, ten koktajl zapewnia opcję zastąpienia posiłku, więc dodatkowe kalorie sprawią, że będziesz pełniejszy na dłużej. Oczywiście, w przypadku każdego produktu o niskiej zawartości cukru, potrzeba trochę czasu, aby twoje kubki smakowe przyzwyczaiły się do zmiany słodkości - ale to nie znaczy, że ten koktajl jest niesmaczny. Jedynym minusem, jaki znaleźli nasi testerzy, była cena. Przy 49 funtach za torbę 1,6 kg, było to najdroższe białko w proszku, które wypróbowaliśmy, ale dbałość Formy o szczegóły z formułą i opakowaniem przechodzi.

(Image credit: Bulk

)8. Bulk Pure Whey Isolate

Najlepszy aromatyzowany shake białkowy do utraty

wagiSpecyfikacjaKalorie

naporcję: 108Białkona porcję : 24gTyp białka: Whey ProteinIsolateDostępne rozmiary:500g, 1kg, 2,5kg i 5kgRRP: $26 / £19.44Reasons

to

buy+Different size options available +Goodvariety offlavorsReasons

to

avoid-Slightly higher in sugars -Canbecome frothyToday's Best DealsView at Amazon (opens innew tab)View at Amazon (opens in new tab)View at Amazon (opens in new tab)See all prices (25 found)

Bulk to znana marka białka, z wieloma różnymi opcjami białka dostępnymi w zależności od Twoich celów. Zdecydowaliśmy się na Pure Whey Isolate Powder, który przyszedł w 108 kalorii na porcję i zawierał 24g białka na porcję.

Testerom podobała się konsystencja tego koktajlu, ponieważ dobrze rozpuszczał się z mlekiem i wodą, a jego smak nie był ani zbyt mocny, ani przytłaczający. Nasi testerzy zauważyli, że shake był trochę spieniony, ale niektórzy ludzie to lubią, więc jest to w dużej mierze zależne od osobistych preferencji. Pod względem smaku, ten koktajl zdobył najwyższą ocenę spośród wszystkich koktajli proteinowych, które wypróbowaliśmy, a dobrą wiadomością jest to, że jest w wielu różnych smakach, co oznacza, że jeśli znudzi Ci się jeden, to jest mnóstwo innych do wyboru.

(Image credit: Misfits

)9. Misfits Vegan Protein PowderNajlepszy

słodki koktajl białkowy dla utraty

wagiSpecyfikacjaKalorie

naporcję: 113Białkona porcję: 20gRodzaj białka: Pea Protein, Organic SunflowerProteinDostępne rozmiary: 500gRRP: $28 / £20Reasons

to

buy+Naturalneskładniki, w tym słodziki+Różnorodność smaków

Reasons to

avoid-Canbecome sickly after a whileToday's best Misfits Vegan Protein Powder dealsReduced Price (opens in new tab) (opens in new tab)£19.99 (otwiera się w nowej zakładce)£14.99 (otwiera sięw nowej zakładce)View (otwiera się w nowej zakładce)Reduced Price (opens in new tab ) (opens in new tab)£19.99 (opens in new tab)£14.99 (otwiera się w nowej zakładce)Widok (otwiera się w nowej zakładce ) (otwiera się w nowej zakładce ) (otwiera się w nowej zakładce)£19 (otwiera się w nowej zakładce)Widok (otwiera się w nowej zakładce)Show More DealsSprawdzamyponad 250 milionów produktów każdego dnia dla najlepszych cenJeśli

masz słodki ząb, jedną z najtrudniejszych rzeczy o utracie wagi jest często o umiarkowane spożycie czekolady, herbatniki i inne 3pm-przekąski niezbędne, dlatego musieliśmy włączyć słodkie białko w proszku na naszej liście

.

Misfits Vegan Protein Powder występuje w trzech smakach: Chocolate, Salted Caramel, Cookies & Cream i Vanilla. Chociaż jest niższa w gramach niż wiele innych proszków białkowych na naszej liście, jeśli słodki smakołyk jest tym, co chcesz, to Misfits z pewnością dostarcza. Podczas gdy wiele słodkich proszków proteinowych smakuje sztucznie, ten naprawdę nie - prawdopodobnie dlatego, że jest wykonany z wszystkich naturalnych składników.

Testerzy szczególnie kochali cookies & cream smak tego białka w proszku, jak to było słodkie w pierwszym smaku, ale miał bardziej smakowite wykończenie herbatniki. Stwierdzili również, że miesza się dobrze z różnymi rodzajami mleka, a ponieważ jest to białko pochodzenia roślinnego, było łatwo strawne, nawet gdy pite po posiłku.

Jedną uwagą jest to, że to białko w proszku może stać się nieco chorowite po pewnym czasie. Stwierdziliśmy, że najlepiej jest przygotować go z alternatywnym mlekiem bez cukru, takim jak migdałowe lub owsiane i podawać w krótkiej szklance, a nie jako długi shake. Jeśli uznasz, że to za dużo, Misfits Vegan Protein Powder jest również dostępny w formie batonów jako jedna z najlepszych przekąsek o wysokiej zawartości białka.

(Image credit: Holland & Barrett

)10. PhD Diet Whey

Najlepszy budżetowy koktajl białkowy do utraty

wagiSpecyfikacjaKalorie

naporcję: 91 Białko na porcję : 17gTyp białka: Whey and SoyaProteinDostępne rozmiary:500g, 1kg, 2kgRRP: $12 / £8.99Reasons

to

buy

+Affordableprice +PleasanttasteReasons to avoid-Only17g of protein per servingToday's Best DealsVIEW AT HOLLAND AND BARRETT (otwiera się w nowej karcie)

Another ugruntowanej marki białka w branży fitness jest PhD. PhD oferuje wysokiej białka chudego opcji matrycy dla tych, którzy chcą schudnąć i ton w górę. Podobnie jak PE nutrition, łączy białko ze składnikami spalającymi tłuszcz, takimi jak l-karnityna, CLA i zielona herbata, aby pomóc ludziom spełnić ich cele związane z utratą wagi.

Nasi testerzy mieli duże nadzieje na to białko, ale czuli, że nie łączy się tak dobrze jak niektóre inne proszki i koktajle, które wypróbowaliśmy. Również smak był trochę zbyt słodki, skłaniając się do chorego w czasach. Pod względem odżywczym, nadal ma niską zawartość cukru (poniżej 3 g), ale zawiera tylko 17 g białka na porcję, co nasi testerzy uznali za nieco rozczarowujące.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to świetna opcja budżetowa, jeśli szukasz najlepszego koktajlu białkowego do utraty wagi, ale zalecamy trzymanie się koktajli z dużą ilością białka na porcję, aby utrzymać pełnię na dłużej i pomóc zachować masę mięśniową.

(Image credit: Holland & Barrett

)11. Pulsin Pea Protein Powder

Najlepszy niearomatyzowany koktajl białkowy na

odchudzanieSpecyfikacjaKalorie

na porcję: 41Białko na porcję: 8gRodzaj białka: Pea Prote inDostępne rozmiary: 250g, 1kgRRP: $12 / £8.99Reasons

to

buy+Vegan option+No added ingredients+Good for adding tosmoothies and bakesReasons to avoid-Lowin proteinToday's Best DealsVIEW AT AMAZON (otwiera się w nowej karcie)

Unflavored proszki proteinowe nie są do smaku każdego, ale mogą być świetne do dodawania do smoothies, jogurty i wypieki, ponieważ biorą na smak co zdecydujesz się sparować go z

.

Testerzy pokochali minimalną ilość składników w tym proszku (zawiera on tylko białko grochu) i zauważyli, że po teście smakowym doświadczyli bardzo minimalnych wzdęć - to dobry znak, że Twój organizm dobrze trawi białko. Jeśli szukasz wyeliminowania cukru i sztucznych słodzików ze swojej diety, to jest to świetna opcja dla Ciebie, ponieważ zawiera nie więcej niż 0,1g cukru na porcję. Jednak nie pakuje tak dużo białka, jak niektóre z innych marek, z każdej porcji tylko zawiera marne 8g białka.

Testerzy zgodzili się, że choć jest to świetna roślinna, niearomatyzowana opcja, może nie pomóc Ci osiągnąć celów związanych z utratą wagi, chyba że dodasz kilka porcji do swoich codziennych posiłków.

Czy koktajle biał

kowe pomagają w

utracie

wagi?

"Oprócz pomocy w utracie tłuszczu, suplementacja białkowa może pomóc w zachowaniu beztłuszczowej masy mięśniowej" - mówi Glover - "To sprawia, że jest to skuteczny, łatwy i naukowo sprawdzony sposób na pomoc w trwałej utracie wagi. "

Białko jest bardziej sycące niż tłuszcz i węglowodany, ponieważ jego trawienie trwa dłużej niż węglowodanów, co pomaga nam czuć się pełnym. Skutkuje to mniejszymi zachciankami i ograniczeniem podjadania. "Co więcej, trawienie białka spala więcej kalorii niż trawienie węglowodanów, co oznacza, że spożywanie większej ilości białka zwiększy tempo metabolizmu; co oznacza, że spalasz więcej kalorii w spoczynku" - dodaje.

Oczywiście, białko w proszku nie jest magicznym proszkiem do utraty wagi. Samo dodanie koktajli proteinowych do codziennej diety nie sprawi, że schudniesz. Będziesz musiał upewnić się, że jesteś w deficycie kalorycznym dla tego. Ale pomoże Ci wesprzeć Cię w Twojej podróży do utraty wagi, pomagając Ci zachować mięśnie i utrzymać pełnię podczas redukcji kalorii.

Czy koktajle białkowe są dobre dla kobiet?

Ponieważ białko jest naszym źródłem aminokwasów (bloki konstrukcyjne, które nasz organizm potrzebuje do naprawy i odnowy mięśni, włosów i komórek skóry) i jest odpowiedzialny za budowanie chemikaliów mózgu (neuroprzekaźniki), które wspierają nastrój i sen, ważne jest, że mamy wystarczająco dużo w naszej diecie.

Więc tak koktajle białkowe mogą być tak samo korzystne dla kobiet, jak mężczyzn. Tutaj nasi eksperci, dlaczego ta grupa żywności jest kluczowa dla obu płci.

"Mężczyźni i kobiety noszą wagę inaczej, jednak jeśli chodzi o utratę wagi, te same zasady dotyczą obu płci", mówi Glover. "Niektóre proszki proteinowe są sprzedawane bardziej w kierunku kobiet i unikają słów takich jak 'mięśnie', aby obalić mit, że proszek proteinowy sprawia, że pakujesz się w masę. Jednak formuły są ogólnie takie same, zapisać sporadyczne dodanie witamin i minerałów związanych ze zdrowiem kobiet są dodawane do białka, takich jak kwas foliowy, witamina B6 i żelazo."

"Dla kobiet, w szczególności, utrzymanie zdrowej masy kostnej jest ważną częścią zdrowego starzenia się i odpowiednie białko jest ważne dla tego", mówi dietetyk Daisy York (otwiera się w nowej karcie). "Włączenie białka do każdej imprezy żywieniowej to cenna perła kliniczna, którą dzielimy się z klientami, których cele związane są z utratą wagi. Nie tylko pozwala to organizmowi zdobyć wszystkie składniki budulcowe, których potrzebuje do optymalnego funkcjonowania, ale stabilizuje poziom energii, pomaga nam czuć się pełniejszymi na dłużej i zmniejsza pokusę podjadania. "

Round up of today's best dealsReduced Price (opens in new tab)Bulk Pure Whey Isolate (opens in new tab) (opens in new tab)£34.99 (opens in new tab)£25.88 (opens in new tab)View (opens in new tab)See all pricesSprawdzamyponad 250 milionów produktów każdego dnia w poszukiwaniu najlepszychpricespoweredby

Zobacz również