Życie kobiety

Najlepsze hula-hoop z obciążeniem, aby ulepszyć trening cardio i wzmocnić mięśnie core

Najlepsze hula-hop z obciążeniem są znacznie lepsze od zabawkowych wersji, którymi kręciłeś się w czasach szkolnych. W rzeczywistości są one jednym z największych trendów fitness w 2022 roku - częściowo dzięki TikTokowi, który sprawił, że ta zabawna forma ćwiczeń stała się wirusowa. Eksperci uważają, że hula-hooping z obciążeniem to łatwy sposób na poprawę kondycji i wzmocnienie mięśni brzucha w tym samym czasie.

"Jeśli kręcisz hula-hoop dłużej niż kilka minut, poprawi to kondycję układu sercowo-naczyniowego - ponieważ jest to trudniejsze niż się wydaje - i jest świetne dla równowagi i stanowi wyzwanie dla mięśni rdzenia" - mówi Rebecca Myer, trener personalny i założycielka aplikacji Live Happy. "Opiera się również na pracy mięśni nóg, które pomagają w stabilizacji".

Hula-hooping to świetny dodatek do dobrze zaokrąglonej rutyny fitness wraz z korzystaniem z najlepszych aplikacji treningowych. Załóż więc swoje najlepsze legginsy treningowe i weź w ręce obręcz. Nie wiesz od czego zacząć?

Wykonaliśmy

ciężką pracę i zebraliśmy nasz wybór najlepszych...

Jak testowaliśmy najlepsze hula-hopy

z

obciążeniemJeśli

chcesz, aby

Twoje treningi w domu lub sesje na siłowni były czymś, na co czekasz z niecierpliwością, włącz hula-hop z obciążeniem do swojej rutyny. Oto, co wzięliśmy pod uwagę, gdy wymyślaliśmy nasze najlepsze typy:

  • Waga -jest to oczywiście kluczowa kwestia. Podobnie jak w przypadku wyboru najlepszych hantli dla danego poziomu sprawności, nie chodzi o to, że im cięższe, tym lepsze. Chociaż chcesz wybrać wagę, która stanowi wyzwanie dla twojego ciała, nie chcesz również zbytnio forsować swojego ciała i ryzykować kontuzji. Warto zauważyć, że niektóre obręcze pozwalają na zmianę wagi, podczas gdy inne wymagają wybrania określonej wagi przy zakupie.
  • Styl - sprawdziliśmy również, czy obręcz jest gładka czy falista. Pierwsza opcja jest wygodniejsza i lepsza dla początkujących, podczas gdy druga opcja pomaga zapewnić, że obręcz pozostanie na miejscu, dzięki czemu możesz skupić się na kręceniu i przyspieszeniu tętna.
  • Design - podobniejak najlepsze legginsy i najlepsze buty do biegania, uważamy, że sprzęt do ćwiczeń powinien być również przyjemny dla oka. Rozważaliśmy, czy obręcze mają atrakcyjny wygląd, a także różne opcje kolorystyczne.
  • Funkcjonalność -oprócz pomocy w treningu, sprawdziliśmy, czy są jakieś dodatkowe funkcje ułatwiające życie. Na przykład, niektóre obręcze można rozłożyć na części, co ułatwia ich transport lub przechowywanie.
  • Cena -upewniliśmy się również, że nasze rekomendacje są opłacalne. W związku z tym uwzględniliśmy droższe opcje, które naszym zdaniem są warte inwestycji, a także budżetowe alternatywy dla tych, którzy po prostu chcą zanurzyć palec w świecie hula-hooping.

Najlepsze ważone hula-hoop,

przetestowane przez nas(Zdjęcie: Core Balance

)1. Core Balance Smooth Weighted Hula Hoop

Najlepszy ogólnie ważony

hula-hoopSpecyfikacjaRRP

: 23,45 USD / 14,99 GBP Waga: 1 kgŚrednica: 75 cm, 87 cm lub 98 cmKolor: czarny, fioletowy lubturkusowyPowody, dla których warto

kupić

+

Idealny

dla początkujących w hula-hoop + Można gozdemontować w celu łatwego transportu+Świetnystosunek jakości do cenyPowody

, dla których warto unikać -

Możenie byćwystarczająco ciężki dla osób bardziej zaawansowanych w hula-hoopDzisiejszenajlepsze ofertyWyświetl na AmazonTen

Core Balance Smooth Weighted Hula Hoop spełnia wiele

wymagań.

Przy wadze jednego kilograma jest wystarczająco ciężki, aby rzucić wyzwanie ciału, ale wciąż na poziomie dostępnym dla tych, którzy wciąż radzą sobie z hula-hoopingiem. Dodatkowo, gładka - a nie prążkowana lub falista - powierzchnia jest również wygodniejsza, a zatem lepiej nadaje się dla początkujących. Chociaż nasz tester stwierdził, że dzięki temu jest nieco mniej przyczepny. Wzmocniony plastikowy rdzeń pokryty jest specjalną wyściółką z pianki NBR, która nie wchłania wilgoci i jest odporna na bakterie, dzięki czemu można ją łatwo wyczyścić po spoconym treningu.

Jedną z jego głównych zalet jest to, że można go rozłożyć na osobne części, aby ułatwić transport między domem, siłownią i parkiem. Oznacza to również, że średnica obręczy może być regulowana do 75 cm, 87 cm lub 98 cm - im szersza, tym większe wyzwanie. W związku z tym naszemu testerowi bardzo podobało się to, że intensywność można szybko zmieniać.

(Zdjęcie: Powerhoop

)2. Pulsehoop Deluxe Weighted Hula Hoop

Najlepsze luksusowe hula-hoop z

obciążeniemSpecyfikacjaRRP

: 79,95 USD / 49,95 GBPWaga : 1,6 kg, 1,9 kg lub 2.2 kgŚrednica: 102 cmKolor: wielokolorowyPowody, dla których warto kupić+Regulowanawaga dla bardziej wymagającego treningu+Możliwośćdemontażu w celu łatwego transportu+StylowywyglądPowody

, dla których warto unikać -

Droższeniż niektóre hula-hoopNajlepsze oferty w PulsehoopJeśli jesteś

oddanym hula-hooperem i chcesz sprawić sobie przyjemność, Powerhoop Deluxe Weighted Hula Hoop może być właśnie dla Ciebie. Ta wysokiej jakości, trwała opcja nie tylko wygląda naprawdę elegancko - i z pewnością rozjaśni Twój dzień swoim wielokolorowym designem - ale z pewnością będzie wyzwaniem dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Możesz zdecydować się na użycie obciążników, co oznacza, że waga obręczy wynosi 1,6 kg, lub możesz dodać obciążniki, aby zwiększyć ją do 1,9 kg lub 2,2 kg. Naszemu testerowi spodobała się możliwość, aby trening był większym wyzwaniem, zwłaszcza że średnica obręczy pozostaje taka sama i wynosi 102 cm. Byli również fanami prążkowanej konstrukcji, która ułatwiała utrzymanie obręczy na miejscu podczas obracania, a amortyzujące obszary wewnętrzne sprawiały, że była bardziej komfortowa. Dodatkowo, obręcz można łatwo zdemontować dzięki dwóm dużym przyciskom, co ułatwia jej transport i przechowywanie.

(Zdjęcie: Phoenix Fitness

)3. Phoenix Fitness Weighted Hula Hoop

Najlepsze hula-hoop z obciążeniem dla

dzieciSpecyfikacjaRRP

: $19.56 / £14.99 Waga: 1.16 kgŚrednica: 96 cmKolor: pomarańczowy/szaryPowody, dla których warto kupić+Świetny stosunek jakości do ceny+Opcja, aby był wystarczająco mały dla dzieci+Wykonanyz miękkiego, higienicznego materiałuPowody

, dla których warto

unikać-Możenie być wystarczająco ciężki dla niektórych bardziej zaawansowanych użytkownikówDzisiejszenajlepsze ofertyWyświetl w Phoenix

FitnessObciążone hula-hoop Phoenix Fitness to świetne, wszechstronne urządzenie i świetny stosunek jakości do ceny, jeśli jesteś nowy w hula-hoop i po prostu chcesz wypróbować tę formę ćwiczeń. Przy wadze 1,1 kg jest to również świetna waga dla początkujących. Co więcej, można go rozłożyć na części - dzięki czemu idealnie nadaje się do transportu i przechowywania - co oznacza, że może być wystarczająco mały, aby dziecko mogło go wypróbować. Jeśli planujesz pozwolić swojemu dziecku na zabawę z nim, możesz również mieć pewność, że wytrzymały plastikowy rdzeń, pokryty miękką pianką EVA - odporną na bakterie i wilgoć - będzie w stanie wytrzymać duże zużycie.

Nasz tester uwielbiał prostotę tej obręczy dla dorosłych i młodzieży, którzy chcą wypróbować nowy sposób na zwiększenie swojej sprawności, jednak ci, którzy szukają nieco większego wyzwania, mogą lepiej wybrać nieco cięższą opcję

.(Zdjęcie: Bopster

)4. Bopster Just Be...Fitness Hula Hoop

Najlepszy ciężki

hula-hoopSpecyfikacjaRCena

detaliczna: 15,99 GBP + (tylko Wielka Brytania / UE)Waga: 1,2-2.1 kgŚrednica: 100 cmKolor: różowy / szary, pomarańczowy / szary, fioletowy / szary, niebieski / szary i czarny /szaryPowody, dla których warto

kupić +

Opcjawiększej wagi dla większego wyzwania + Możliwośćdemontażu w celu łatwego transportu + Wbudowanegrzbiety, dzięki czemu obręcz pozostaje na miejscuPowody

, dla których należy unikać -

Bardziejodpowiednie dla zaawansowanych hula-hooperówDzisiejszenajlepsze ofertyWyświetl w BopsterSezonowi

hula-hooperzy dobrze zrobiliby wybierając Bopster's Just Be...Fitness Hula Hoop. Do wyboru są cztery ciężary, od 1,2 kg do 2,1 kg, które z pewnością będą wyzwaniem nawet dla najbardziej zaawansowanych użytkowników. Warto jednak zauważyć, że przy zakupie trzeba będzie zdecydować się na konkretną wagę. Podobnie, do wyboru jest tylko jedna średnica - ale biorąc pod uwagę, że jest ona większa, pomoże to również zwiększyć intensywność treningu.

Prążkowana konstrukcja pomaga utrzymać obręcz na miejscu, a miękka wyściółka z pianki EVA zapewnia wygodę użytkowania. Obręcz można również zdemontować, dzięki czemu świetnie nadaje się do transportu i przechowywania. Kolejnym plusem jest to, że istnieje pięć jasnych opcji kolorystycznych do wyboru.

(Zdjęcie: OnBuy

)5. Regulowane hula-hoop z obciążeniem OnBuy

Najlepsze regulowane hula-hoop z

obciążeniemSpecyfikacjaRRP

: 29,57 USD / 21,12 GBPWaga: 1,6 kgŚrednica: maks. 132 cmKolor: różowyPowody, dla których warto kupić + Brakryzyka zsunięcia się + Możliwośćdostosowania rozmiaru + Dośćduża waga, aby rzucić wyzwanie ciałuPowody

, dla których warto

unikać

-

Trochę kłopotliwe, aby się zawiesićDzisiejszenajlepsze ofertyWyświetl na OnBuyRegulowane hula-hoop z obciążeniem

OnBuy na początku wygląda nieco zniechęcająco. W końcu w niczym nie przypomina klasycznych hula-hoopów z młodości - i ma znacznie mniejszy rozmiar. Oznacza to jednak, że nie musisz się martwić, że zsunie się za biodra. Zamiast tego działa z "ciężarem" na końcu sznurka, który jest rzucany wokół ciebie podczas ruchu. Szyna ślizgowa umożliwia przesuwanie ciężarka ruchem okrężnym, a amortyzujące punkty styku pomagają zwiększyć komfort, chociaż nasz tester nadal uważał, że na początku jest trochę niezgrabny w użyciu.

"Regulowany" aspekt obręczy nie odnosi się do wagi, ale do szerokości obręczy - każda sekcja ma 5,5 cm i są 24 sekcje do zabawy. Nasz tester uważa, że ta opcja jest świetna dla tych, którzy mają tendencję do częstego upuszczania obręczy na stopy. Inni mogą jednak preferować klasyczny design, ponieważ ten jest nieco trudny

do opanowania.(Zdjęcie: Amazon

)6. Awroutdoor Fitness Hula Hoop

Najlepsze niedrogie ważone

hula-hoopSpecyfikacjaRRP

: 13,02 USD / 9,99 GBPWaga: 1,2 kgŚrednica: 100 cmKolor: zielony / czarny i różowy / czarnyPowody, dla których warto

kupić +

Świetnacena + Miękki, wyściełany materiał zapewnia komfort + Można gozdemontować w celu łatwego transportuPowody

, dla których warto unikać -

Nietak estetyczny design jak niektóreDzisiejszenajlepsze ofertyWyświetl na AmazonTen

Awroutdoor Fitness Hula Hoop to świetny stosunek jakości do ceny, za niecałą dychę. Jego waga 1,2 kg powinna pomóc ci popchnąć ciało, a istnieje również opcja zwiększenia intensywności poprzez stopniowe poszerzanie - dzięki czemu jest odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Rzeczywiście, można go zdemontować na osiem części, co oznacza również, że jest łatwy w transporcie i przechowywaniu.

Posiada prążki, które zapobiegają ześlizgiwaniu się z bioder, a miękka piankowa wyściółka sprawia, że jest bardzo wygodny w użyciu. Jak na swoją cenę, nasz tester uznał, że jest to świetna opcja - choć ci, którzy chcą bardziej estetycznego sprzętu, oprócz funkcji, mogą chcieć poszukać gdzie indziej

.(Zdjęcie: Decathlon

)7. Nyamba Fitness Weighted Hoop

Najlepsze hula-hoop z obciążeniem dla początkujących

SpecyfikacjaRRP

: 39,99 USD / 14,99 GBPWaga: 1.4 kgŚrednica: 89 cmKolor: czarny /niebieskiPowody, dla których warto kupić+Rozmiar obręczy możnaregulować, aby zmienić intensywność+Dośćduża waga, aby rzucić wyzwanie ciału+Możnazdemontować w celu łatwego transportuPowody

, dla których warto unikać -

Jegogładka konstrukcja może utrudniać nadążanieDzisiejszenajlepsze ofertyWyświetl w DecathlonJeśli

wolisz gładką obręcz zamiast prążkowanej, to Nyamba Fitness Weighted Hoop firmy Decathlon będzie doskonałym wyborem. Gładka krawędź sprawia, że jest ona wygodniejsza w użyciu, chociaż będziesz musiał trochę ciężej pracować, aby ją utrzymać. Jedną z głównych zalet jest to, że można łatwo zmieniać szerokość, aby stopniowo zwiększać twardość, co jest ważne dla tych, którzy zamierzają powoli budować swoją kondycję za pomocą obręczy.

Ta obręcz posiada również system zatrzasków, dzięki czemu można ją szybko złożyć i zdemontować do transportu i przechowywania. Nasz tester stwierdził, że waga jest dobrym poziomem trudności. Inną kwestią jest to, że projekt jest nieco prostszy i mniej kolorowy niż niektóre bardziej jazzowe opcje - jednak jeśli chodzi o funkcjonalność, jest to naprawdę płynny operator.

(Zdjęcie: Hoopspin

)8. Hoopspin Fitness Hoop

Najlepsze stylowe hula-hoop z

obciążeniemSpecyfikacjaRRP

: 30 USD / 23 GBPWaga: 0,6-0,8 kgŚrednica: 99-111.8 cmKolor: Galaxy / czarny, syrenka / fioletowy, tęcza / różowy UV i jednorożec / turkusowy

Powody, dla których warto kupić +

Niezbytciężki, aby uniknąć kontuzji + Piękny, kolorowy design + Różneśrednice dla odpowiedniej intensywności Powody

, dla których należy unikać -

Mniejłatwy w transporcieNajlepsze oferty Hoopspin

Sprzęt do ćwiczeń ma tendencję do bycia nieco nijakim - jednak Hoopspin Fitness Hoop nadaje sesji treningowej kolorowe, stylowe ulepszenie. Dostępnych jest wiele pięknych, ręcznie wykonanych wzorów, w tym czarny z pasiastym wzorem "galaktyki" i różowy UV z pasiastym wykończeniem "tęczy". Naszemu testerowi bardzo podobało się to, że obręcze wykonane z 25-milimetrowych rurek MDPE nie były zbyt ciężkie. Rzeczywiście, opcje 0,6 kg i 0,8 kg, które są nieco lżejsze niż inne ważone hula-hoop, mają na celu zmniejszenie ryzyka obrażeń. Jednak niektórzy bardziej zaawansowani hula-hooperzy mogą preferować nieco większą wagę. Intensywność można jednak zwiększyć dzięki sześciu różnym średnicom, w tym 99 cm, 101,6 cm, 104,1 cm, 106,7 cm, 109,2 cm i 111,8 cm.

Chociaż obręcz nie może być rozłożona na części, jak niektóre inne dostępne na rynku, do transportu i przechowywania, najprawdopodobniej będziesz chciał trzymać ten ładny sprzęt dumnie na wystawie.


w&h

dziękuje Rebecce Myer, osobistej trenerce i założycielce aplikacji Live Happy poświęconej zdrowiu i stylowi życia, za poświęcony czas i wiedzę

.

Zobacz również