Życie kobiety

11 najlepszych aplikacji do zarządzania czasem, aby jak najlepiej wykorzystać swój dzień w 2023 roku

Najlepsze aplikacje do zarządzania czasem mogą pomóc ci śledzić napięty harmonogram, poprawić produktywność i utrzymać się na szczycie wielu zadań. Od aplikacji, które pozwalają udostępniać dziennik partnerowi, po aplikacje, które koncentrują się na produktywnej metodzie, te opcje dadzą ci prezent w postaci czasu i skupienia.

Aplikacje do zarządzania czasem są dostępne w różnych formach: wbudowane aplikacje kalendarza na telefonie komórkowym, aplikacje, które pozwalają śledzić swoje nawyki, aplikacje do dzielenia się harmonogramem dla Ciebie i Twojej rodziny, a nawet aplikacje do gier do zarządzania czasem. Jeśli masz trudności z utrzymaniem się na szczycie napiętego harmonogramu lub żonglujesz wieloma zadaniami w tym samym czasie, aplikacja do zarządzania czasem może być kluczem do poczucia się mniej przytłoczonym i pozwolić ci pewnie poradzić sobie z listą rzeczy do zrobienia.

Podobnie jak najlepsze aplikacje do medytacji, aplikacje do zarządzania czasem mogą pomóc ci odciąć się od świata i skupić na pojedynczym zadaniu. Wiele z poniższych aplikacji wykorzystuje metodę Pomodoro, która polega na skupieniu się na jednym zadaniu przez 25 minut bez przerwy, przed pięciominutową przerwą. Metoda Pomodoro to jednak tylko jeden ze sposobów na realizację celów zawodowych i osobistych. Zapoznaj się z naszymi najlepszymi aplikacjami, które zostały przez nas wypróbowane i przetestowane.

Jak przetestowaliśmy najlepsze aplikacje do zarządzania czasem

Dlaczego warto zaufać Woman & Home W woman&home testujemy setki produktów i nigdy nie polecilibyśmy czegoś, czego sami byśmy nie kupili, nie używali lub nie podarowali w prezencie bliskiej osobie. Dowiedz się więcej o tym, jak badamy i testujemy produkty.

  • Łatwość użytkowania: Korzystanie z aplikacji do zarządzania czasem, która jest tak trudna w użyciu, że zajmuje zbyt dużo czasu, przyniosłoby efekt przeciwny do zamierzonego. Aplikacje, które testowałem, musiały być nieskomplikowane, efektywnie rozplanowane i nie mogły zajmować zbyt wiele czasu, aby znaleźć się na tej liście.
  • Estetyka: Aby nabrać nawyku korzystania z aplikacji do zarządzania czasem każdego dnia - czasami kilka razy dziennie - ważne było, aby podobał mi się jej wygląd. Natychmiast wyeliminowałem wszystkie aplikacje, które były nieatrakcyjne, ponieważ wiedziałem, że po prostu po nie nie sięgnę.
  • Skuteczność: Aplikacja do zarządzania czasem może pomóc ci skupić się na konkretnym zadaniu, zachęcić do korzystania z określonego narzędzia czasowego (takiego jak technika Pomodoro) lub po prostu pozwolić ci zobaczyć nadchodzące daty w kalendarzu. Niezależnie od celu aplikacji, musiała ona być dla mnie skuteczna podczas korzystania z niej.
  • Koszt: Wiele aplikacji do zarządzania czasem jest darmowych, ale niektóre wiążą się z niewielkimi kosztami. Jednak prawie każda płatna aplikacja do zarządzania czasem ma opcję bezpłatnej wersji próbnej, dzięki czemu można sprawdzić jej funkcje przed dokonaniem zakupu za pełną cenę.

1. Produktywność

Najlepsza aplikacja do zarządzania czasem

Recenzja naszego eksperta:

Specyfikacja

Koszt: Bezpłatna dla konta standardowego

Dostępna subskrypcja: ?52.99 / $64.97 rocznie dla konta Pro lub £55.99 / $68.66 na sześć miesięcy dla konta Premium.

iOS lub Android? Oba

Dzisiejsze najlepsze ofertyWIDOK W SKLEPIE Z APLIKACJAMI

Powody, dla których warto kupić

+

Kalendarz może synchronizować się z innymi kalendarzami w telefonie, a także z aplikacją Przypomnienia

+

Funkcje dziennika, zadań do wykonania i rutyny porannej/wieczornej

+

Funkcje blokowania czasu do śledzenia zadań

Powody, dla których warto unikać

-

Nic

!

Jeśli szukasz aplikacji do zarządzania czasem, która ma wszystko, nie szukaj dalej niż Productivity - uważam, że jest to jedna z najlepszych aplikacji zwiększających produktywność i platform do zarządzania czasem, z jakich korzystałem. Posiada ona nie tylko funkcję kalendarza do dodawania wszystkich ważnych dat (które można zsynchronizować z Kalendarzem Apple, Przypomnieniami Apple i/lub Kalendarzem Google), ale także wiele innych przydatnych funkcji. Pod paskiem "aktywności" dodałem moją ogólną listę rzeczy do zrobienia, tworząc podzadania dla każdego zadania, które podjąłem w ciągu dnia, a także skorzystałem z funkcji timera, aby mieć oko na to, ile czasu zajęło mi wykonanie każdej czynności. Bardzo podobało mi się to, że mogłam wrócić do aplikacji i zobaczyć, które zadania odhaczyłam w poprzednich dniach, a także to, że mogłam używać jej jako aplikacji do śledzenia nawyków, kontrolując moje codzienne nawyki, takie jak czytanie książki, picie wody i ćwiczenia.

Ale produktywność to nie tylko wykonywanie pracy lub patrzenie na swój tydzień i miesiąc do przodu. Moją ulubioną częścią aplikacji było to, że zawiera ona wiele funkcji, których można oczekiwać od aplikacji do prowadzenia dziennika. Możesz dodać poranną i wieczorną rutynę, z poranną rutyną monitującą o krótką listę rzeczy do zrobienia, a także refleksje wdzięczności, a także zakładkę "cele", w której możesz wprowadzić swoje osobiste cele, czy to związane z pracą, czy ze zdrowiem. Istnieje nawet specjalna zakładka "dziennik", której używałem do dodawania szybkich notatek w razie potrzeby w ciągu dnia lub czegokolwiek, co chciałem zapamiętać za pomocą przycisku "lista" (np. szybka lista zakupów). Nie ma rzeczy, której nie można zrobić za pomocą tej aplikacji, a wszystkie te pomocne funkcje były również dostępne w bezpłatnej wersji aplikacji, dzięki czemu jest to mój najlepszy wybór dla najlepszych aplikacji do zarządzania czasem.

2. Moja praca domowa

Najlepsza aplikacja do zarządzania czasem dla studentów

Recenzja naszego eksperta:

Specyfikacja

Koszt: Dostępna wersja darmowa

Subskrypcja: 4,99 USD / 6,12 USD rocznie za wersję Premium

iOS lub Android? Oba

Dzisiejsze najlepsze oferty w sklepie GOOGLE PLAY

Powody, dla których warto kupić

+

Ma wszystko w jednym miejscu, od zajęć po zadania

+

Różne motywy dostępne w wersji

Premium +

Kalendarz jest łatwy

do rozplanowania

Powody, dla których warto unikać

-

Niezbyt estetyczny

wygląd

Chociaż nie jestem już studentem, dość łatwo było mi wrócić do akademickiego sposobu myślenia o terminach i jest to aplikacja, o której chciałbym wiedzieć w szkole. Zasadniczo jest to cyfrowa wersja planera akademickiego. Aplikacja zawiera różne sekcje dla zadań i prac domowych, zajęć lub wykładów, a także kalendarz, który wyświetla zarówno zajęcia, jak i prace domowe. Podczas dodawania zajęć dostępne są opcje wpisów opartych na czasie (np. poniedziałki od 9 do 10 rano), okresach lub blokach, a po dodaniu do kalendarza różne kolory przypisane do każdej klasy ułatwiają przeglądanie napiętego harmonogramu akademickiego.

Chociaż terminy są oznaczone w aplikacji jako "praca domowa", jest to również miejsce, w którym studenci mogą dodawać zadania i terminy esejów. Istnieje możliwość wybrania priorytetu dla danego zadania, a także ustawienia różnych przypomnień, przycisku "ukończone", gdy praca została oddana, a w przypadku konta Premium opcja dodania załącznika pliku do terminu, dzięki czemu można nawet przesłać cyfrową kopię pracy do aplikacji. Chociaż nie jest to najlepiej wyglądająca aplikacja, którą testowałem, mógłbym sobie wyobrazić korzystanie z niej z łatwością jako student, a łatwe w użyciu funkcje aplikacji uspokoiłyby umysł kogoś przytłoczonego wieloma zbliżającymi się terminami.

3. Rescue Time

Najlepsza aplikacja do zarządzania czasem w pracy

Recenzja naszego eksperta:

Specyfikacja

Koszt: ?5.30 - £9.79 / $6.50 - $12 miesięcznie

Subskrypcja? Dostępny dwutygodniowy bezpłatny okres próbny

iOS lub Android? Oba

Dzisiejsze najlepsze ofertyWIDZIANE W SKLEPIE Z APLIKACJAMI

Powody, dla których warto kupić

+

Wdraża techniki blokowania czasu i Pomodoro

+

Może być używana wraz z zespołem roboczym

+

Prosty i dobrze wyglądający układ

Powody, dla których warto unikać

-

Powiadomienia podczas "sesji skupienia" są rozpraszające, jeśli musisz używać telefonu do pracy

.

Jeśli szukasz alternatywy dla jednego z najlepszych planerów produktywności, aplikacja Rescue Time może być dla ciebie. Była to jedna z najskuteczniejszych aplikacji, których używałem do wykonywania bloków pracy. Niezależnie od tego, czy jest to blokowanie czasu (grupowanie określonych zadań i upewnianie się, że wykonasz je wszystkie w jednym bloku), czy też technika skupienia (solidna praca przez określony czas przed przerwą), funkcja "skupienia" w tej aplikacji bez wątpienia pomoże ci w wykonaniu całej pracy. Podczas pierwszej konfiguracji aplikacja prosi nawet o wprowadzenie harmonogramu pracy, aż do godziny przerwy każdego dnia, co wydawało mi się nieco przesadne pod względem planowania. Niezależnie od tego, czy pracujesz dla siebie, czy dla zespołu, Rescue Time okazał się najlepszą aplikacją do skupienia się na zadaniach związanych z pracą i pomógł mi wdrożyć praktyki samoopieki, takie jak upewnienie się, że piję wystarczającą ilość wody podczas pracy.

Jeśli zdecydujesz się rozpocząć sesję skupienia, zostaniesz poproszony o przygotowanie sesji, w tym dodanie rozgrzewki w celu "przygotowania środowiska" i/lub "przygotowania ciała". Przygotowanie środowiska obejmuje upewnienie się, że biurko lub inne miejsce pracy jest czyste i uporządkowane, podczas gdy "przygotowanie ciała" obejmuje upewnienie się, że jest ci wygodnie i masz przy sobie szklankę lub butelkę wody. Następnie zostaniesz zapytany, jak długo chcesz się skupić i możesz zsynchronizować aplikację ze swoim kontem Spotify, aby automatycznie odtwarzać ulubione listy odtwarzania. Jedynym minusem sesji skupienia - choć zachęciło mnie to do wyeliminowania czynników rozpraszających i po prostu zrobienia tego - było to, że byłem nękany natarczywymi powiadomieniami, jeśli opuściłem aplikację, co jest frustrujące, jeśli musisz używać telefonu do pracy, którą wykonujesz.

4. Tappsk

Najlepsza aplikacja do zarządzania czasem w życiu osobistym

Recenzja naszego eksperta:

Specyfikacja

Koszt: 19,99 USD / 24,51 USD rocznie (brak wersji darmowej)

Subskrypcja? Trzydniowy bezpłatny okres próbny

iOS lub Android? Oba

Dzisiejsze najlepsze ofertyWIDOK W SKLEPIE Z APLIKACJAMI

Powody, dla których warto kupić

+

"Dziennik nawyków" umożliwia śledzenie nawyków

+

Nagrywanie głosu dla zadań ułatwia korzystanie z aplikacji w podróży

+

Dostępne artykuły na temat produktywności i praktyk dbania o siebie

Powody, dla których warto unikać

-

Brak darmowej wersji po krótkim okresie próbnym

Tappsk z pewnością zachęca do produktywności w pracy i w innych przedsięwzięciach zawodowych, ale odkryłem, że jest to najlepsza aplikacja do zarządzania czasem, aby być na bieżąco z osobistymi celami, nawykami i zadaniami do wykonania po tym, jak odkryłem, że używam jej do odhaczania rzeczy, które muszę zrobić, jeśli chodzi o życie administratora, a nie zadania w pracy. Jest to w zasadzie lista rzeczy do zrobienia, narzędzie do śledzenia nawyków i kalendarz w jednym. Jako osoba, która obsesyjnie tworzy listy dosłownie dla każdego aspektu swojego życia, uważam, że korzystanie z tej aplikacji jest bardzo łatwe i przyjemne. Dostępna jest specjalna funkcja "listy zakupów", kalendarz wyświetlający listę rzeczy do zrobienia na każdy dzień, a nawet możliwość nagrywania notatek za pomocą głosu, co sprawia, że jest to najlepsza aplikacja do użytku, jeśli jesteś w ciągłym ruchu i musisz z łatwością coś zanotować.

Widok listy rzeczy do zrobienia wraz z układem kalendarza miesięcznego był dla mnie pomocny, gdy chciałem zobaczyć, który dzień wymaga skupienia się na jakim zadaniu, ale moją ulubioną częścią aplikacji była funkcja śledzenia nawyków. W górnej części strony głównej znajdują się różne ikony dla wybranych nawyków. Ikony można dostosowywać za pomocą kolorów i wzorów, a do niektórych z nich można dołączyć przypomnienia, aby nie zapomnieć o ich wykonaniu. Naprawdę zdarzyło mi się sięgnąć po szklankę wody, gdy otworzyłem aplikację i zobaczyłem, że moja ikona "picia wody" nie została uzupełniona, a powiadomienia przypominające o przeczytaniu książki co najmniej dwa razy dziennie z pewnością zwiększyły liczbę przeczytanych przeze mnie stron. Chociaż będziesz musiał wykupić subskrypcję, aby cieszyć się tymi funkcjami po trzydniowym okresie próbnym, niektóre dodatki - takie jak posty na blogu, takie jak "jak odpoczynek wpływa na produktywność" - są imponującym dodatkiem i alternatywą dla najlepszych podcastów do samodoskonalenia.

5. TimeTree

Najlepsza aplikacja do zarządzania czasem dla rodziny

Recenzja naszego eksperta:

Specyfikacja

Koszt: Dostępna wersja darmowa

Subskrypcja: 34,99 USD / 42,86 USD rocznie za wersję Premium

iOS lub Android? Oba

Najlepsza obecnie aplikacja DealsView

Powody, dla których warto kupić

+

Łatwa synchronizacja z różnymi typami kal

endarzy +

Funkcja notatek do wysyłania wiadomości do osób udostępniających kalendarz

+

Opcje kalendarza z podglądem miesiąca lub tygodnia

Powody, dla których warto unikać

-

Tekst w kalendarzu jest trochę mały, jeśli jest dużo wydarzeń do wyświetlenia

TimeTree to aplikacja do zarządzania czasem, którą pobrałem wraz z moim partnerem, ponieważ kontrastujące ze sobą harmonogramy pracy i ogólnie zajęte życie oznaczały, że zawsze pytaliśmy się nawzajem o czas na planowanie. Aplikacja synchronizuje się z wybranym kalendarzem osobistym, niezależnie od tego, czy jest to kalendarz Apple, czy Google, a także z innymi osobami zaproszonymi do aplikacji. Wszystkie wydarzenia w kalendarzach są następnie łączone, dzięki czemu można wyświetlać wszystkie swoje wydarzenia wraz z wydarzeniami partnera, członka rodziny lub znajomego.

Jeśli masz zapracowaną rodzinę, możesz utworzyć różne kalendarze do różnych celów. Jeśli więc chcesz oddzielić swój harmonogram pracy od obowiązków związanych z opieką nad dziećmi, będzie to łatwe w zarządzaniu. Możesz także dodawać "notatki", co jest szczególnie pomocne, jeśli, powiedzmy, ty i osoba, z którą mieszkasz, nie zawsze robicie razem zakupy spożywcze, ponieważ możesz dodać pozycję do wspólnej listy notatek, a wszyscy udostępniający aplikację będą mogli ją zobaczyć. Notatki nie muszą być tylko listami rzeczy do zrobienia. Możesz dodać "listę podróży", aby marzyć o miejscach, do których chcesz się udać ze swoim partnerem lub rodziną, lub "listę życzeń", jeśli chcesz podpowiedzieć na przykład wyjątkowe pomysły na prezent walentynkowy.

Chociaż TimeTree nie pozwala na śledzenie nawyków i tak naprawdę nie pomoże ci w hackach produktywności, takich jak blokowanie czasu, jest to świetna opcja dla tych, którzy chcą łatwo podzielić się swoim harmonogramem z kimś bliskim. Pomyśl o kalendarzu rodzinnym, ale cyfrowym.

6. Notion

Najlepsza darmowa aplikacja do zarządzania czasem

Recenzja naszego eksperta:

Specyfikacja

Koszt: Darmowa

Subskrypcja: Od 6,53 GBP / 8 USD za wersje subskrypcyjne

iOS lub Android? Oba

Dzisiejsze najlepsze oferty w APP STORE

Powody, dla których warto kupić

+

Całkowicie konfigurowalny, ale z dostępnymi szablonami

+

Natychmiastowa synchronizacja między urządzeniami stacjonarnymi i mobilnymi

+

Wersja mobilna może być używana offline, do szybkich not

atek

Powody, dla których warto unikać

-

Brak funkcji kalendarza

Uwielbiana zarówno przez studentów, jak i profesjonalistów, aplikacja Notion jest moją ulubioną aplikacją od jakiegoś czasu. W przeciwieństwie do standardowej aplikacji kalendarza lub aplikacji, która śledzi twoje nawyki, jak jedna z najlepszych aplikacji snu, w zasadzie każdy aspekt Notion jest w pełni konfigurowalny. Chociaż Notion można skonfigurować dla zespołów i korzystać z niego wraz ze współpracownikami, ja używam Notion głównie do osobistego zarządzania czasem, wprowadzając wszystkie moje nadchodzące terminy, wydarzenia, harmonogramy, a nawet takie rzeczy jak plany finansowe i żywieniowe. Wspaniałe w Notion jest to, że funkcje na każdej nowo utworzonej "stronie", takie jak listy rzeczy do zrobienia i tabele, można dostosować tak, aby wyglądały tak, jak chcesz, za pomocą szeregu kolorów i ikon. Jeśli jesteś kimś, kto uważa, że aplikacje do zarządzania czasem mogą Cię zbytnio ograniczać, Notion jest zdecydowanie dla Ciebie.

Ale jeśli chcesz trochę inspiracji, jak skonfigurować aplikację, dostępnych jest również wiele szablonów, w tym "lista zadań", "dziennik", "prosty budżet" i moja ulubiona "lista lektur". Byłby to również świetny wybór dla studentów, którzy lubią mieć kontrolę nad swoim harmonogramem, a fakt, że można go używać zarówno na laptopie, jak i urządzeniu mobilnym - układ wygląda tak samo dobrze na obu - sprawia, że jest idealny do użytku podczas dojazdów do pracy i podróży. Zdarzyło mi się kilka razy, że dojeżdżałem do pracy bez dostępu do Internetu, a w mojej głowie pojawiło się pilne zadanie do wykonania. Ponieważ Notion może być używany w trybie offline, bardzo łatwo jest szybko zanotować to bez potrzeby używania długopisu lub papieru.

7. Asana

Najlepsza aplikacja do zarządzania czasem na iOS

Recenzja naszego eksperta:

Specyfikacja

Koszt: Dostępna wersja darmowa

Subskrypcja: 9,49 USD / 11,49 USD za konto Premium

iOS lub Android? Oba

Najlepsza obecnie aplikacja DealsView

Powody, dla których warto kupić

+

Synchronizacja z aplikacjami takimi jak Kalendarz Google i Slack

+

Tryb Nie przeszkadzać ograniczający rozpraszanie uwagi

+ Widoczne

listy rzeczy do zrobienia na następny tydzień lub później tego samego

dnia

Powody, dla których warto unikać

-

Bardzo prosty układ

Chociaż Asana jest często używana przez zespoły w firmach, aby umożliwić współpracę między współpracownikami, odkryłem, że korzystanie z tej aplikacji do zarządzania czasem do użytku osobistego było równie skuteczne. Zadania ułożone są w formie listy, tablicy, która pozwala przesuwać palcem, by zobaczyć różne zadania, oraz kalendarza, ale ja wolałem korzystać z funkcji "tablicy". Nagłówek "do zrobienia dzisiaj" przypominał mi o moich najważniejszych zadaniach, które można było odhaczyć po ich wykonaniu, "do zrobienia później" to miejsce, w którym przenosiłem zadania, które wymagały zmiany priorytetu, a "do zrobienia w przyszłym tygodniu" pozwoliło mi powiedzieć, jak wyglądają moje nadchodzące dni pod względem pracy.

Chociaż aplikacja nie jest najbardziej estetyczna z testowanych przeze mnie, pozwoliła mi skupić się na tym, co muszę zrobić, bez rozpraszania się dodatkowymi funkcjami, takimi jak współdzielony kalendarz. Dodawanie zadań było łatwe, a jeśli korzystasz z aplikacji w firmie, możesz przypisywać zadania do różnych osób w zespole. Zadania mogą zawierać załączniki, takie jak pliki i zdjęcia, które będą również synchronizowane z wersją desktopową. Możesz także ustawić zadania lub wydarzenia tak, aby się powtarzały, więc jeśli wiesz, że każdy dzień będzie zaczynał się od określonego zadania, nie ma potrzeby ręcznego dodawania go każdego dnia.

8. Kalendarz Google

Najlepsza aplikacja do zarządzania czasem na Androida

Recenzja naszego eksperta:

Specyfikacja

Koszt: Darmowa

Subskrypcja? Nie

iOS czy Android? Tylko Android

Najlepsze oferty na dziś - aplikacjaView

Powody, dla których warto kupić

+

Automatyczna synchronizacja z kontami Google

+

Całkowicie

za darmo +

Funkcje blokowania czasu zwiększają produktywność

Powody, dla których warto unikać

- Wymaga

konta Google

Jeśli jesteś użytkownikiem Gmaila, prawdopodobnie znasz już Kalendarz Google. Jest to całkowicie darmowa aplikacja, która automatycznie synchronizuje się ze wszystkimi wydarzeniami z wiadomości e-mail na koncie Gmail, a nawet z innych platform, takich jak najlepsze aplikacje fitness. Ponadto, jeśli masz telefon z Androidem, taki jak Google Pixel, kalendarz automatycznie znajdzie się na Twoim urządzeniu, umożliwiając tworzenie kolorowego harmonogramu, który można przeglądać również w trybie offline.

Kalendarz Google można łatwo zsynchronizować na kilku różnych urządzeniach i dobrze łączy się z innymi kalendarzami, dzięki czemu można łatwo zobaczyć harmonogramy współpracowników, a także własne. Łatwo jest również zablokować okresy w ciągu dnia na "czas skupienia", które mogą być powtarzającymi się lub jednorazowymi wydarzeniami. Wykorzystanie techniki blokowania czasu oznacza, że możesz skupić się i wykorzystać czas przeznaczony na jedno konkretne zadanie (lub kilka mniejszych, powiązanych zadań), bez żadnych innych zakłóceń.

9. Thiro

Najlepsza aplikacja do zarządzania czasem dla osób, którym trudno się skoncentrować

Recenzja naszego eksperta:

Specyfikacja

Koszt: Dostępna wersja darmowa

Subskrypcja: 1,99 USD / 2,41 USD jednorazowego kosztu za konto Pro

iOS lub Android?

Najlepsze dzisiejsze ofertyWIDOK W SKLEPIE Z APLIKACJAMI

Powody, dla których warto kupić

+

Bardzo prosty interfejs, który ogranicza rozpraszanie

uwagi +

Funkcja statystyk pokazuje, ile czasu poświęcono na skupienie się

+

Konto Pro jest niewiarygodnie tanie

Powody, dla których warto unikać

-

Podstawowa aplikacja, która nie ma funkcji kal

endarza

Jeśli jesteś kimś, kto ma trudności z koncentracją na konkretnych zadaniach bez rozpraszania się, kilka aplikacji nadaje się właśnie do tego celu. Przetestowałem kilka z tych konkretnych aplikacji - które zamiast łączyć kilka funkcji zarządzania czasem w jednej aplikacji, naprawdę skupiały się na jednej konkretnej funkcji - i stwierdziłem, że Thiro jest najlepszy. Thiro okazało się szczególnie pomocne w koncentracji, dlatego też może być dobrym wyborem dla osób z objawami ADHD, ponieważ osoby z ADHD często mają trudności ze skupieniem się na jednym zadaniu bez rozpraszania się hałasem wokół nich lub swoimi myślami.

W aplikacji Thiro nie ma zbyt wiele rzeczy, które mogłyby rozpraszać użytkownika, ponieważ jej głównym celem jest zachęcanie do śledzenia czasu. Po otwarciu aplikacji, sekcja "focus" poprosi o dodanie nowego zadania lub nowej grupy zadań. Grupa ta może mieć dzienny, miesięczny lub roczny cel czasowy, co oznacza, że możesz być na bieżąco z tym, ile czasu zajmują ci określone zadania. Po dodaniu zadania możesz nacisnąć przycisk "play", aby rozpocząć czas skupienia, a wszystko, co zobaczysz na ekranie, to odliczanie czasu, przycisk "pauza" i "koniec" oraz prosta grafika kogoś pracującego.

Jestem osobą, która łatwo się rozprasza i chociaż uwielbiam korzystać z najlepszych aplikacji do prowadzenia dzienników, pamiętników i planerów, aby uporządkować swoje dni i tygodnie, czasami zdarza mi się robić cokolwiek poza faktycznym zadaniem, które muszę wykonać. Układ aplikacji Thiro był dla mnie szczególnie uspokajający i zauważyłem, że chętniej kończyłem swoje zadanie, jeśli minutnik odliczał czas w górę, tak jak tutaj, a nie w dół do zera, co często wydawało mi się niepotrzebnie stresujące podczas testowania niektórych innych aplikacji, które nie znalazły się na naszej liście. Co więcej, możesz z łatwością uzyskać dostęp do statystyk dotyczących okresów skupienia, więc naprawdę jasne jest, ile czasu spędziłeś pracując nad swoim zadaniem, a ile czasu spędziłeś na zwlekaniu (winny).

10. Habitica

Najlepsza aplikacja do zarządzania czasem

Recenzja naszego eksperta:

Specyfikacja

Koszt: Darmowa

Subskrypcja? Od 4,99 GBP / 6 USD miesięcznie za Premium

iOS lub Android? Oba

Dzisiejsze najlepsze oferty w GOOGLE PLAY

Powody, dla których warto kupić

+

Ciekawy interfejs i układ sprawiają

, że chce się wracać do aplikacji +

Interaktywny element

+

Umożliwia śledzenie zarówno zadań do wykonania, jak i nawyków

Powody, dla których warto unikać

- Przyzwyczajenie się

może być mylące

Jeśli jesteś kimś, kto potrzebuje małego bodźca, aby odhaczyć rzeczy do zrobienia z listy lub dotrzymać terminów, Habitica jest przeznaczona dla Ciebie. Jej interaktywny, inspirowany grami styl pozwala ci (i twojemu awatarowi) zbierać wirtualne zwierzaki, zdobywać złoto i nie tylko. Możesz nie tylko śledzić swoje "dzienniki", które są krótkimi, osiągalnymi celami, które odhaczasz z listy rzeczy do zrobienia, ale możesz także śledzić nawyki, pozytywne lub negatywne. Po odhaczeniu wystarczającej liczby pozycji z listy lub pomyślnym skorzystaniu z aplikacji określoną liczbę razy, możesz nagrodzić się w dogodny dla siebie sposób, czy to oglądając program telewizyjny, spotykając się z przyjaciółmi, czy też fundując sobie terapię detaliczną.

Chociaż zdecydowanie podobał mi się element gier w tej aplikacji, a świadomość otrzymania nagrody była świetną motywacją do bycia produktywnym, to trudno było mi się do niej przyzwyczaić. Aplikacja jest znacznie bardziej skoncentrowana na aspekcie gier niż na dodawaniu wydarzeń do harmonogramu lub wdrażaniu czasu skupienia. Jeśli jednak szukasz zabawnej i interaktywnej aplikacji z przyjemną szatą graficzną, Habitica zapewni ci dodatkową motywację do dotrzymywania terminów. Podoba mi się również to, że zachęca do nagradzania za ciężką pracę, czego nie oferowała żadna z innych testowanych przeze mnie aplikacji.

11. Toggl Track

Najlepsza aplikacja do zarządzania czasem dla małej firmy

Recenzja naszego eksperta:

Specyfikacja

Koszt: Dostępna darmowa wersja

Subskrypcja? Od 7,43 GBP / 9 USD miesięcznie za konto Starter

iOS czy Android? Oba

Najlepsza obecnie aplikacja DealsView

Powody, dla których warto kupić

+ Pozwala śledzić

czas podlegający rozliczeniu

+

Dedykowana zakładka Pomodoro oznacza, że możesz skupić się na jednym zadaniu na

raz + Możliwość dodania

wielu timerów do jednego zadania w

ciągu dnia

Powody, dla których warto unikać

-

Fakt, że jest przeznaczony dla osób, których praca jest rozliczana, może być dla niektórych zniechęcający

.

Jeśli pracujesz dla siebie i trudno jest ci śledzić różne zadania, które wykonałeś, Toggl Track to świetny sposób na śledzenie rzeczywistego czasu pracy. Na stronie "timera" możesz dodawać różne zadania lub projekty, wybierając, czy projekt jest płatny, czy nie - tj. czy będziesz pobierać od kogoś opłatę za czas spędzony nad tą usługą - oraz ramy czasowe, w których należy go ukończyć. Podczas dodawania projektów i zadań można również dodawać tagi, które pozwalają grupować określone klastry pracy lub zadań i łatwo wyświetlać je wszystkie naraz. Jest to szczególnie przydatne, jeśli pracujesz na więcej niż jednym etacie i trudno jest ci zachować równowagę między pracą a życiem prywatnym, na przykład pracując w domu. Po rozpoczęciu pracy nad projektem można uruchomić minutnik i łatwo zatrzymać zegar, jeśli pojawi się coś innego. Lub, jeśli chcesz podzielić swój czas na sekcje podczas pracy nad zadaniem, a la metoda Pomodoro, możesz łatwo ustawić różne liczniki czasu.

Choć aplikacja byłaby przydatna dla osób pracujących dla siebie lub prowadzących małą firmę, nic nie stoi na przeszkodzie, by używać jej także do użytku osobistego. Kalendarz jest łatwo dostępny nawet wtedy, gdy timer jest uruchomiony (nadal widać tykanie zegara na stronie), a dedykowana zakładka "Pomodoro" zawiera ustawienia takie jak "automatyczne uruchamianie sesji skupienia" i "automatyczne uruchamianie przerw", a także opcję zapobiegania blokowaniu ekranu i wstrzymywania powiadomień podczas sesji skupienia. Uważam, że funkcja Pomodoro jest najbardziej przydatna, ponieważ można nacisnąć przycisk, aby rozwinąć licznik czasu na pełny ekran, gdzie wirująca grafika i tykający zegar nie są zbyt rozpraszające, ale pozwalają zablokować inne czynniki rozpraszające podczas pracy nad zadaniem.

Jak wybrać najlepszą aplikację do zarządzania czasem?

Aplikacje do zarządzania czasem różnią się w zależności od funkcji i tego, komu najbardziej odpowiadają, więc najpierw powinieneś pomyśleć o tym, co chcesz uzyskać z aplikacji. Jeśli szukasz dedykowanego miejsca do śledzenia nawyków, zapisywania list rzeczy do zrobienia i sprawdzania nadchodzącego harmonogramu, aplikacja oparta na produktywności, taka jak Tappsk lub Productivity, powinna być twoim pierwszym wyborem. Jeśli jesteś bardziej zainteresowany możliwością udostępnienia swojego kalendarza ukochanej osobie lub po prostu pobraniem cyfrowej wersji standardowego kalendarza, TimeTree lub Google Calendar to łatwe w użyciu aplikacje kalendarza, które oferują swoje unikalne funkcje.

Podobnie jak w przypadku najlepszych aplikacji treningowych, każdy znajdzie coś dla siebie, jeśli chodzi o aplikacje do zarządzania czasem i chociaż kilka z przedstawionych tutaj aplikacji wdraża podobne techniki produktywności - metoda Pomodoro pojawiała się raz po raz - inne są bardziej skoncentrowane na odhaczaniu zadań z listy rzeczy do zrobienia. Zanim pobierzesz aplikację do zarządzania czasem, zastanów się, jakie metody zarządzania czasem chcesz wdrożyć do swojej codziennej rutyny i harmonogramu.

Jakie są cztery narzędzia do zarządzania czasem?

Chcąc lepiej zarządzać czasem, powinieneś zdawać sobie sprawę z różnych metod i technik, które można wykorzystać, aby jak najlepiej wykorzystać swój czas. Niektóre z nich obejmują...

  • Metoda Pomodoro: Niewątpliwie najpopularniejsza technika oszczędzania czasu, metoda Pomodoro polega na poświęceniu 25 minut na wykonanie zadania, a następnie zrobieniu sobie pięciominutowej przerwy. Sarah Markham , ekspert ds. kultury miejsca pracy i założycielka Calm in a Box , mówi, że metoda ta może "odblokować wzrost produktywności poprzez włożenie całej naszej energii w jedno zadanie przez określony czas, ze świadomością, że na koniec możesz odpocząć". Świetnie nadaje się do pisania lub rozpoczynania bardziej złożonych zadań, których często unikamy".
  • Zasada 80/20: Konsultant operacyjny Jane de Vos wyjaśnia, że koncepcja ta, znana również jako Zasada Pareto, koncentruje się wokół idei, że "80% twoich wyników pochodzi z zaledwie 20% twoich działań". Aby wdrożyć to narzędzie czasowe, de Vos zaleca "spisanie listy rzeczy do zrobienia, a następnie podjęcie decyzji, które dwie rzeczy są dla Ciebie najważniejsze. W ten sposób nadasz priorytet najważniejszym zadaniom, a pozostałe wykonasz, gdy będziesz mieć "czas do stracenia"".
  • Zjedz żabę: Podobnie jak zasada 80/20, "zjedzenie żaby" odnosi się do zasady, że zawsze powinieneś najpierw wykonać najtrudniejsze, najmniej ekscytujące zadanie, aby uniknąć pozostania na liście rzeczy do zrobienia przez cały dzień.
  • Blokowanie czasu: Jest to koncepcja, zgodnie z którą niektóre zadania powinny być pogrupowane, z określonym blokiem czasu w ciągu dnia przeznaczonym na ich wykonanie. Jak radzi trenerka przywództwa Kate Hill, "blokowanie pół godziny w swoim dzienniku każdego dnia o tej samej porze na wykonywanie zadań administracyjnych lub drobnych prac" jest jednym ze sposobów na wdrożenie tego nawyku. Jo Bendle , trener biznesu i mentor, zgadza się z tym, wyjaśniając, że blokowanie czasu może pomóc w "zarządzaniu dniem i jasnym określeniu, na czym się koncentrujesz, aby usunąć jak najwięcej "mikrodecyzji" z dnia".

Zobacz również