Życie kobiety

Trendy fitness 2023: Eksperci przewidują nowe sposoby, w jakie będziemy dbać o siebie w tym roku

newsletter woman&home

Zapisz się na nasz bezpłatny e-mail, aby otrzymywać najnowsze wiadomości królewskie i rozrywkowe, ciekawe opinie, porady ekspertów dotyczące trendów w stylizacji i urodzie oraz bezsensowne poradniki dotyczące zdrowia i dobrego samopoczucia, na które chcesz uzyskać odpowiedzi.

Imię i nazwisko: Twój adres e-mail Skontaktuj się ze mną w sprawie nowości i ofert innych marek Future Otrzymywać od nas wiadomości e-mail w imieniu naszych zaufanych partnerów lub sponsorów

Dziękujemy za zapisanie się do . Wkrótce otrzymasz e-mail weryfikacyjny.

Wystąpił problem. Proszę odświeżyć stronę i spróbować ponownie.

Przesyłając swoje dane, zgadzasz się z Warunkami umowy (otwiera się w nowej zakładce ) i Polityką prywatności (otwiera się w nowej zakładce) oraz masz ukończone 16 lat.

Chcesz wyprzedzić najlepsze trendy fitness na 2023 rok? Podczas gdy niektóre treningi nigdy nie wyjdzie z mody, jak trenować i odzyskać, śledzić nasze postępy i poprawić nasze zdrowie ma tendencję do zmiany dość dużo z odkryć i ekscytujących technologii.

W zeszłym roku chodziło o powrót do tego i ponowne odkrycie aktywności, które kochaliśmy przed pandemią - wraz ze zmianą rzeczy. Po prawie dwóch latach treningów w domu, zauważyliśmy, że wiele osób przestawiło się z sesji o wysokiej intensywności na długie spacery, wolniejsze biegi i inne formy ćwiczeń o niskiej intensywności. Zauważyliśmy zmiany w sposobie, w jaki ludzie włączają swoją dietę i ogólny stan zdrowia do swoich ćwiczeń, a także większą chęć wypróbowania unikalnych treningów.

Największe trendy wellness na 2022 rok są nadal silne w nowym roku i objęliśmy najlepsze trendy seksualne 2023 - ale oto, co eksperci uważają, że może być następny w świecie fitness w tym roku. Od nowych treningów do synchronizacji naszego snu z ćwiczeniami i odżywianiem, trendy fitness w 2023 roku polegają na uzyskaniu osobistego i znalezieniu dokładnie tego, co jest właściwe dla ciebie i twojego ciała.

Trendy

fitness, na które należy zwrócić uwagę w 2023

roku

1. Rise of the e-bikes

Sposób, w jaki się poruszamy, zmienił się na dobre po pandemii, a nasz codzienny dojazd do pracy z pewnością stał się częścią tej zmiany, z dwoma na każde trzy przejażdżki rowerowe częścią dojazdu w głównych węzłach komunikacyjnych, takich jak Londyn i Paryż, według danych z raportu trendów Strava (otwiera się w nowej karcie). Jednak w przeciwieństwie do poprzednich lat, rok 2023 będzie świadkiem boomu na nowy typ roweru - e-rower.

Według corocznego przeglądu rynku przeprowadzanego przez Stowarzyszenie Rowerowe (otwiera się w nowej zakładce), w 2022 roku sprzedano imponującą liczbę 160 000 rowerów elektrycznych, co daje prawie jedną sprzedaż roweru elektrycznego co trzy minuty. Jest to trend, który sprawi, że rynek rowerów elektrycznych, który według danych firmy Mintel wart jest obecnie 280 milionów funtów, w ciągu najbliższych trzech lat wzrośnie trzykrotnie.

Ale te rowery nie siedzą tylko w garażu. Dane z raportu firmy Strava wskazują, że nawet najbardziej zagorzali rowerzyści szukają bardziej wspomagającej jazdy, a 26% rowerzystów w starszych grupach wiekowych zdecydowało się na rower elektryczny w minionym roku.

Na początku 2023 roku na rynku rowerów elektrycznych jest większy wybór niż kiedykolwiek, co sugeruje, że w przyszłym roku to właśnie rowery elektryczne będą wybierane. Sprzedawca rowerów klasy premium, firma Canyon (otwiera się w nowej zakładce), wypuściła w zeszłym roku gamę czterech rowerów elektrycznych, doskonale zaprojektowanych z myślą o każdym rowerzyście, natomiast firma Specialized (otwiera się w nowej zakładce) w swojej bogatej ofercie ma 11 nowych modeli, które obiecują, że "to ty, tylko szybciej". Ribble (otwiera się w nowej zakładce) jest na nim również z dobrym wyborem ośmiu e-rowerów dla każdego, od dojeżdżających do pracy do entuzjastów off-road.

(Image credit: Getty Images)

2. Wyjście poza biohacking

Biohacking - idea poprawy zdrowia poprzez osobiste interwencje związane z tym, jak wyjątkowo działa twoje ciało - istnieje od lat. Ludzie medytują i podejmują przerywany post do zwalczania osobistych problemów wokół zdrowia psychicznego i diety od czasów starożytnych.

Poszliśmy

do pełnego trybu biohacking w ciągu ostatnich kilku lat chociaż i 2023 jest ustawiony, aby popchnąć nas do następnej fazy spersonalizowanego śledzenia zdrowia. Według najnowszego raportu Holland & Barrett (otwiera się w nowej karcie) przyszłość wellness i technologii polega na wykorzystaniu tych danych do tworzenia naszych najlepszych jaźni.

I oczywiście duże marki trackerów fitness już zauważyły potrzebę aktualizacji. Nowe wersje niektórych z najbardziej popularnych urządzeń, takich jak Fitbit i Garmin, oferują teraz podstawowe informacje dotyczące opieki zdrowotnej, takie jak odczyty EKG, monitorowanie poziomu cukru we krwi i poziomy natlenienia. Podczas gdy Levels, Supersapiens, i Veri wszyscy wstąpili do oferty ciągłego monitorowania glukozy, aby lepiej służyć nasze zdrowie metaboliczne (więcej na ten temat później), więc będziemy w pełni zoptymalizowany i gotowy na wszystko, co przynosi nowy rok.

3. Fitness trackery schodzą z nadgarstka

Jak pokazują nowe wynalazki, rzeczy zmieniają się na rynku fitness trackerów i smartwatchów. Dawno minęły czasy, kiedy wystarczyło urządzenie do liczenia kroków i monitorowania tętna. Nawet na nadgarstku GPS jest teraz stara wiadomość, z wszystkich najlepszych Fitbits oferuje tę funkcję jako domyślne.

W 2023 roku wydaje się, że umiejscowienie fitness trackera będzie kolejnym elementem projektu do zmiany. Podczas gdy pierścienie fitness tracker są już od prawie dekady w swoich najwcześniejszych formach, 2023 ma doświadczyć boomu w nowej technologii, która usunie tracker z nadgarstka i na palec, do ubrania lub wokół ucha.

Pierwszymi przykładami tego trendu są inteligentna odzież firmy WHOOP, w której elementy garderoby mogą gładko zawierać nowy WHOOP 4.0 bez potrzeby stosowania opaski lub paska, oraz inteligentny pierścień Oura (otwiera się w nowej karcie), zaprojektowany do śledzenia stresu, snu i aktywności tak dokładnie, jak każdy tracker na nadgarstku.

Ale co jest złego w zegarku, który stał się urządzeniem do śledzenia kondycji? Oprócz chęci zrobienia fali na rynku, który jest bliski nasycenia, firmy te twierdzą, że zmiana pozycjonowania urządzenia zapewni dokładniejsze wyniki i będzie dobrą alternatywą dla tych, którzy potrzebują trochę miejsca na nadgarstku. Jeśli chcesz dać temu trendowi szansę, nie inwestując jeszcze, w woman&home, próbowaliśmy zmienić rzeczy w zeszłym roku, nosząc Fitbit na kostce - i dostaliśmy kilka ciekawych wyników.

(Image credit: Getty Images)

4. I ruszamy na szlaki

Siłownie, baseny i centra sportowe mogą być ponownie otwarte od dobrze ponad roku, ale to nie znaczy, że boom na fitness na świeżym powietrzu nigdzie się nie wybiera. W rzeczywistości dane ze Stravy pokazują, że 52% sportowców w aplikacji w 2022 roku wrzuciło aktywności na szlakach, które obejmowały wycieczki rowerowe, biegowe i piesze. Być może przy tak wielu z nas pracujących z domu nadal, chęć wyjścia po pracy i w weekend nie całkiem odeszła.

Podczas gdy ponowne otwarcie ośrodków narciarskich było prawdopodobnie odpowiedzialne za ogromny 321% wzrost użytkowników przesyłających aktywności związane z narciarstwem alpejskim i snowboardem do aplikacji Strava, wspinaczka skałkowa również odnotowała dobry wzrost (78%), podobnie jak pływanie (41%) w porównaniu z rokiem poprzednim.

Jest to trend, który będzie kontynuowany w 2023 roku, przewiduje Dean Zweck, kierownik ds. rozwoju produktu w Total Fitness (otwiera się w nowej karcie). "Wychodzenie na zewnątrz pozwala ludziom czuć się odświeżonym i zwiększa poziom witaminy D, co poprawia nastrój i utrzymuje motywację w ciemniejszych miesiącach. Trening na zewnątrz ma wiele zalet, ponieważ nie tylko jest to opłacalny sposób na trening, ale także jest bardziej ekologiczny i przynosi wiele dodatkowych korzyści zdrowotnych" - mówi.

Niezależnie od tego, czy jesteś chętny do zainwestowania w parę najlepszych butów do biegania po szlakach i wzniesieniach, czy wolisz fitness boot camps, Zweck uważa, że w nowym roku będziemy widzieć więcej tego wszystkiego. "Udział w outdoorowych boot campach i fitnessie, od jogi w parku po mało wymagające ćwiczenia, takie jak bieganie i jazda na rowerze, sprawia, że fitness jest znacznie bardziej integracyjny. Zapewnia również ludziom możliwość mieszania swoich rutynowych czynności i wydostania się na zewnątrz na świeżym powietrzu, a także odwiedzenia siłowni i wzięcia udziału w zajęciach, co przynosi korzyści psychiczne i fizyczne."

5. Reformer Pilates

Tylko w ostatnim roku, kilka miejskich studiów fitness uruchomiło nową wersję klasycznej klasy Pilates: Reformer Pilates. Dla każdego, kto szuka Pilatesa do treningu siłowego w nowym roku, to może być dla Ciebie. W Wielkiej Brytanii byliśmy świadkami rozkwitu nowego podejścia do Reformera w 1Rebel (otwiera się w nowej zakładce), nowej klasy Reformer-X w Psycle London (otwiera się w nowej zakładce), a także kilku indywidualnych studiów uruchamiających swoje przedsięwzięcia. W ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych narodziło się nowe dzieło grupy F45 o nazwie FS8 (otwiera się w nowej zakładce).

Reformer Pilates nie jest niczym nowym, choć, więc dlaczego stał się tak popularny? Hollie Grant (otwiera się w nowej zakładce), założycielka Pilates PT, ma kilka pomysłów. "Naprawdę uważam, że w ciągu ostatnich kilku lat kobiety zaczęły rozumieć znaczenie ćwiczeń wzmacniających układ mięśniowo-szkieletowy" - mówi. "Pilates to niesamowita, mało inwazyjna, metoda zwiększania sprawności mięśniowo-szkieletowej, która jest miła dla ciała i myślę, że dlatego zyskała ostatnio na popularności". Reformer Pilates oferuje również trochę emocji, trochę zainteresowania, które myślę, że trzyma ludzi haczykiem, i oczywiście, to wygląda fajnie na mediach społecznościowych, więc ludzie są zaintrygowani i kuszeni, aby dać mu iść."

(Image credit: Getty Images)

6. Narzędzia do odpoczynku i regeneracji stają się dostępne

2023 oznacza krok naprzód w zmianie postaw wokół fitnessu w ogóle, jak mówi Grant. "Chciałbym myśleć, że Pilates w ogóle odnotował wzrost popularności ze względu na wzrost upodmiotowienia kobiet, jeśli chodzi o to, jak poruszają się ich ciała", dodaje. "Przez tak wiele lat byliśmy karmieni narracją 'go hard or go home' i 'sweat like a pig to look like a fox', co oznaczało, że skupiliśmy się mocno na sprawności sercowo-naczyniowej. "

To

samo dotyczy naszego podejścia do odpoczynku i regeneracji

.

W poprzednich latach pracowaliśmy nad koncepcją, że aby zobaczyć wyniki, trzeba ćwiczyć prawie codziennie. Wzrost sprzedaży pistoletów do masażu i specyficznego sprzętu do regeneracji, wraz ze wzrostem liczby otwieranych miejsc do regeneracji, sugeruje, że coś się zmienia.

"Te elementy wyposażenia pozwalają użytkownikom uzyskać jak najwięcej z ich rutyny, upewniając się, że rozumieją, jak dbać o swoje ciało, gdy uderzą kontuzje, pozwalając im rozwijać się w swojej podróży fitness bez blokad. Wierzę, że to zaangażowanie w regenerację będzie nadal rosło przez cały rok 2023" - mówi Zweck.

Ale do niedawna te narzędzia były dostępne tylko dla tych, którzy mogą sobie na nie pozwolić. Najlepiej sprzedające się pistolety do masażu na rynku zaczynają się od 199 dolarów / 155 funtów i w wielu przypadkach mogą osiągnąć prawie 700 dolarów / 600 funtów. Dla większości ludzi, to nie jest spontaniczny wydatek i to jeden mogą nie być w stanie sobie pozwolić.

To właśnie tutaj sprawy mają się zmienić w tym roku, argumentuje Zweck. "Te procesy regeneracyjne są wysoce dostępne poprzez siłownie średniej klasy, które będą oferować szeroki zakres treningów skoncentrowanych na regeneracji. W Total Fitness mamy wybór urządzeń do obróbki cieplnej, w tym basenów hydro zaprojektowanych do pomocy napiętym mięśniom, wraz z saunami i urządzeniami parowymi, które pomogą zrelaksować ciało po treningu."

7. Trening obwodowy

Bardziej nowy sposób na trening niż trend, w tym roku zobaczymy wzrost liczby osób odkrywających zalety treningu obwodowego i łatwo dostrzec dlaczego. "Trening obwodowy jest efektywny czasowo, nie musisz spędzać długiego czasu na treningu w ten sposób, aby uzyskać prawdziwe korzyści, a ponieważ wszystko jest krótkie, ostre i szybkie, jest to motywujące dla większości ludzi. Wiedzą, że nie będą się nudzić ani pokonani przez ćwiczenie, z którym mogą się zmagać" - wyjaśnia Shane Collins, założyciel Circuit Society.

"

Ponadto, nie zatrzymujesz się zbyt długo na jednym ćwiczeniu, co oznacza, że możesz je wykonywać w sposób zrównoważony, ponieważ nigdy nie przeciążasz jednej grupy mięśniowej

" -

dodaje - "To idealna równowaga między pracą siłową i cardio. Naprawdę nie musisz dodawać żadnych innych działań do swojego reżimu treningowego. "

Cóż, jesteśmy gotowi, aby się zapisać - i wygląda na to, że inni też są. ClassPass, platforma członkowska, która umożliwia użytkownikom dostęp do ponad 30 000 klubów zdrowia w 28 krajach, wydała swój przegląd (otwiera się w nowej karcie) najczęściej rezerwowanych klas w tym roku, a także podniosła na rosnący trend. Ujawnia, że trening siłowy - który obejmuje trening obwodowy - był najczęściej rezerwowanym treningiem na rok 2022.

(Image credit: Getty Images)

8. Pozostanie lokalnym

Nie tylko sposób, w jaki monitorujemy nasze zdrowie, ma zostać spersonalizowany w nowym roku. Podczas gdy niektórzy z nas kupują e-rowery, inni zostaną w domu w 2023 roku w ramach zmiany w kierunku spersonalizowanego treningu. Z pandemią dającą nam szansę na bardziej elastyczny i mniej stresujący styl życia, wielu z nas przestawia się na trening w sposób - i miejsce - który nam odpowiada.

Jest coraz więcej miejsca na rynku fitness, a studia takie jak Circuit Society już wypełniają tę lukę. Butikowe studio widziało, że frekwencja w jego zakresie zajęć treningu obwodowego gwałtownie wzrosła w okresach, w których większość ludzi w Wielkiej Brytanii została zmuszona do pozostania w domu w 2022 roku - w tym strajki kolejowe (wzrost o 121% w ciągu jednego tygodnia) i fale upałów (wzrost o 34%), udowadniając, że wielu z nas chce pozostać w miejscu (z dużą ilością klimatyzacji), gdzie możemy.

8. Synchronizacja naszego snu

Ponieważ sprawdzamy nasze poziomy Co2, łączymy dane naszych trackerów fitness z poziomem tlenu we krwi i próbujemy nowych treningów, nie powinno być zaskoczeniem, że nasze zainteresowanie tym, jak lepiej spać, również wzrośnie w nowym roku.

Jak sugeruje raport trendów Holland & Barrett, polowanie na lepszy sen trwa i przewidują, że circadian eating, czyli kiedy przełączasz się z ciężkich posiłków wieczorem na lżejsze jedzenie po południu, będzie rosła popularność. Przewidują również, że nasza higiena snu jest ustawić, aby zobaczyć przesunięcie, z masowym napędem do wyłączenia tech przed snem.

Jeśli chodzi o najlepsze naturalne środki wspomagające sen, marka już widziała glicynę zacząć latać z półek i korzyści magnezu szczyt nowego zainteresowania.

10. Skup się na zdrowiu metabolicznym

Jak widzieliśmy w powstaniu biohacking, najlepsze aplikacje zdrowotne przeszły bardzo długą drogę w ciągu ostatnich kilku lat i mamy zamiar zobaczyć je wziąć na nowe wyżyny, jak szukamy użyć ćwiczeń, aby pomóc rozwiązać różne problemy zdrowotne. Jeden ustawiony być na wszystkich umysłu w tym nadchodzącym roku? Zdrowie metaboliczne.

Badania przeprowadzone przez Centers for Disease Control and Prevention (otwiera się w nowej zakładce) w USA wykazały, jak niedoceniana jest ta część naszego ciała. "Siedem z 10 wiodących przyczyn śmierci na świecie było skorelowanych z, spowodowanych lub przyspieszonych przez możliwe do uniknięcia dysfunkcje metaboliczne" - wyjaśnia dr Lauren Kelley-Chew, szef produktu klinicznego w Levels (otwiera się w nowej zakładce), jednym z nowych urządzeń oferujących ciągłe monitorowanie glukozy, aby pomóc nam lepiej zrozumieć nasze zdrowie metaboliczne.

"Dysfunkcja metaboliczna może być związana z prawie każdą poważną chorobą przewlekłą, w tym cukrzycą, chorobą serca, udarem, demencją, przewlekłym bólem, depresją, lękiem, niepłodnością, przewlekłą chorobą nerek i chorobą wątroby" - mówi.

Dysfunkcja metaboliczna jest w naszej mocy, aby ją zmienić, wyjaśnia, a aplikacje takie jak Levels są zaprojektowane, aby pomóc w tym właśnie. "Zwrócenie uwagi na wyzwania może również podkreślić proste kroki, które wszyscy możemy podjąć, aby zbudować optymalne zdrowie metaboliczne: Jedz pełne składników odżywczych pokarmy, ćwicz codziennie, zapewnij sobie wystarczającą ilość wysokiej jakości snu i zredukuj stres. Tak wiele z tego, co zaakceptowaliśmy jako "normalne" w naszym codziennym życiu, takie jak uderzenia energii, słaby sen, brak równowagi hormonalnej, przyrost masy ciała i stany zapalne, nie musi być naszym normalnym doświadczeniem bycia żywym. Jeśli wszyscy wprowadzimy nawet niewielkie zmiany w stylu życia, możemy przygotować siebie i nasze społeczeństwo na bardziej pozytywną przyszłość" - mówi.

Zobacz również