Życie kobiety

Jak często powinieneś korzystać z masażu? Plus, jak wybrać odpowiedni zabieg

Masaż jest znany z tego, że pomaga nam się rozluźnić, ale jak często powinieneś go wykonywać? W zależności od tego, czy jesteś maratończykiem, kimś, kto regularnie chodzi na siłownię, czy też odczuwasz bóle przy biurku, odpowiedź będzie inna.

Często myślimy o masażu jako o wakacyjnym luksusie, czymś, czemu można się oddać, gdy mamy wolny czas i energię, by w pełni zainwestować w relaks. Ale zwłaszcza dla osób z trwającymi urazami lub osób cierpiących z powodu problemów fizycznych wokół kości i stawów, masaże mogą być czymś więcej.

Czy szukasz dowiedzieć się więcej o technice, aby dowiedzieć się, czy masaże są dobre dla Ciebie, lub chcesz wiedzieć, który z nich poprosić o, gdy znajdziesz masażystę, to jest to, co musisz wiedzieć.

Jak często należy uzyskać

masaż?

Jak często należy uzyskać masaż będzie zależeć od wielu czynników, ale jeśli odzyskujesz od urazu, a następnie zaczynając od masażu jeden do dwóch tygodni od siebie i stopniowo zwiększając to, aby stać się miesięczna wizyta jest miejscem, aby rozpocząć, mówi Ann Clare, MBST UK (otwiera się w nowej karcie) fizjoterapeuta

.

"Zazwyczaj twój fizjoterapeuta lub specjalista od rehabilitacji sportowej będzie pracował z tobą, aby określić, jak często będziesz korzystać z masażu tkanek głębokich dla swoich osobistych potrzeb chociaż", dodaje.

Jeśli nie masz do czynienia z urazem, ale ćwiczysz regularnie poprzez bieganie, wędrówki, trening siłowy, lub masz siedzącą rolę, w której siedzisz ze skulonymi ramionami, regularna wizyta może nadal być dobrym pomysłem.

"Zaleca się regularne sprawdzanie z fizjoterapeutą lub terapeutą sportowym w odstępach miesięcznych do sześciu tygodni", mówi Clare. "Pomagają one budować na rehabilitacji mięśni, zmniejszając prawdopodobieństwo powrotu bólu i stresu".

(Image credit: Getty Images

)Jaki rodzaj masażu jest najlepszy?

Masaż

tkanek głębokich i masaż sportowy mają tendencję do bycia dwoma, które są najlepsze dla rehabilitacji sportowej, mówi Ann Cla

re.

"Masaż tkanek głębokich może pomóc złagodzić napięcie mięśniowe lub ciasnotę i zmniejszyć stres, podczas gdy masaż sportowy jest podobny na wiele sposobów, ale skupia się na konkretnych obszarach ciała, które wymagają uwagi. "

Ale osobiste preferencje są kluczowe, dodaje Elliot Walker, założyciel The Massage Company (otwiera się w nowej karcie). "Znasz swoje własne ciało, więc nie ma zysku, jeśli zarezerwujesz głęboki masaż tkanek, a w rzeczywistości lubisz lekki jak piórko dotyk", mówi.

Aby znaleźć masaż, który działa najlepiej dla Ciebie, skonsultować się z terapeutą przed masażem. "Podczas konsultacji bądź otwarty i szczery" - radzi Walker - "Czy jest jakaś konkretna grupa mięśni, która cię obciąża? Czy coś daje ci skręcenie za każdym razem, gdy ćwiczysz? Mają wiedzę i doświadczenie, aby doradzić leczenie, lub kombinację masaży, i będą wiedzieć, co jest dla ciebie najlepsze. "

W

końcu istnieje tak wiele różnych rodzajów masażu do wyboru - w tym masaż skóry głowy na wzrost włosów. Oto te najczęściej spotykane:

  • Szwedzki: Jeden z najczęstszych rodzajów masażu ogólnego, ma na celu energetyzowanie ciała poprzez ugniatanie, rolowanie, stukanie i wibrację.
  • Aromaterapia: Masaż ten polega na wykorzystaniu najlepszych olejków eterycznych, obok tradycyjnych technik.
  • Shiatsu: Styl masażu z Japonii, Shiatsu wykorzystuje techniki uciskania, ugniatania, łagodzenia, stukania i rozciągania w celu złagodzenia powszechnych dolegliwości.
  • Gorące kamienie: Jak sama nazwa wskazuje, masaż ten polega na starannym umieszczeniu gorących lub chłodnych kamieni na ciele w celu złagodzenia bólu, terapii i relaksu.
  • Refleksologia: Inaczej zwana terapią strefową, jest to masaż polegający na uciskaniu określonych punktów na stopach, uszach lub dłoniach.
  • Tajski: Jest to jeden z najbardziej znanych rodzajów masażu i obejmuje akupresurę, indyjskie zasady ajurwedyjskie i wspomagane pozycje jogi.

Najważniejszą rzeczą przy rozważaniu masażu, niezależnie od tego, który z nich wybierzesz, jest udanie się do wykwalifikowanego profesjonalisty. Tak jak kuszące jest poproszenie naszych partnerów, członków rodziny lub przyjaciół, aby po prostu wymasowali nasze ramiona, ma to swoje ryzyko.

"Widzimy wiele urazów, więcej niż chcielibyśmy widzieć w naszych klinikach, pochodzących ze złego lub nieprawidłowego mas

ażu.

Jeśli masz szczególne obawy, upewnij się, że widzisz profesjonalistę, gdzie terapia manualna jest ich specjalnością", dodaje Clare.

Korzyści z

masażuJeśli chodzi o masaż

, wiele korzyści jest anegdotycznych i faktycznie nie było wielu badań na temat długoterminowych skutków masażu - pomimo tego, że jest to praktyka od tysięcy lat. Oto główne z nich:

1. Redukuje stres i zwiększa relaks

Chcesz dowiedzieć się, jak zrelaksować swój umysł? Masaż jest zdecydowanie odpowiedzią, eksperci obaj się zgadzają. "Nie ma negatywnego wpływu na doświadczanie regularnego masażu tylko korzyści zdrowotne", mówi Walker. "Dokonywanie wysokiej jakości masażu zarówno istotną, jak i rutynową częścią twojego każdego dnia, sprawia, że dla lepszego i zrównoważonego życia. "

Ale masaż może rzeczywiście mieć tak głęboki efekt relaksacyjny, że przejawia się również w naszych ciałach. "Stres może fizycznie wystąpić w mięśniach po urazie lub nadużyciu, powodując nagromadzenie napięcia i skutkując wzrostem bólu" - mówi Ann Clare.

"Redukcja stresu i zwiększone odprężenie są jednym z najczęściej odczuwanych efektów masażu. Dzieje się tak dlatego, że proces terapii masażem pomaga złagodzić napięcie w mięśniach, co uwalnia endorfiny i obniża tętno."

Wraz z ćwiczeniami, masaż jest jednym z najczęstszych sposobów, w jaki ludzie uczą się radzić sobie ze stresem w sposób fizyczny, według danych National Holistic Institute (otwiera się w nowej zakładce). Instytut poinformował, że ponad 50 milionów dorosłych Amerykanów omówiło zabieg ze swoimi lekarzami lub dostawcami opieki zdrowotnej jako sposób na złagodzenie stresu i zmniejszenie bólu w 2018 r.

(Image credit: Getty Images)

2. Zmniejsza ból mięśni, napięcie i bolesność

Niezależnie od tego, czy jesteś zapalony do nordic walking, czy też nie poruszasz się zbytnio w ciągu dnia, posiadanie masażu może sprawić ogromną fizyczną różnicę w twoim ciele i złagodzić wspólne problemy, z którymi wszyscy się borykamy, takie jak ból dolnej części pleców.

"Szczególnie w przypadku osób pełniących role siedzące, bolesność mięśni może wystąpić, ponieważ twój przepływ krwi jest naturalnie zmniejszony z powodu braku ruchu. Masaż pomaga zwiększyć przepływ krwi do mięśni, które są poddawane jego działaniu" - wyjaśnia Ann Clare. Zwiększony przepływ krwi oznacza szybsze dostarczanie składników odżywczych, takich jak białka do wzrostu i naprawy, do mięśni, które ich potrzebują.

Wiele osób uważa, że masaż usuwa z organizmu odpady metaboliczne, jednak nie jest to prawdą - przynajmniej nie ma badań, które by to potwierdzały. Ale to, co robi, to stymulacja układu limfatycznego, mówi Clare, "To przyspiesza usuwanie odpadów metabolicznych, które mogą powodować ból i opóźniać regenerację."

3. Poprawia układ odpornościowy

"Masaże promują zwiększone krążenie i przepływ limfatyczny", mówi Ann Clare. "Jest to klucz do pomocy w przemieszczaniu zdrowych składników odżywczych w całym organizmie i filtrowaniu odpadów metabolicznych".

Podczas gdy badania naukowe dotyczące masażu wyciągnęły niewiele ostatecznych wniosków, było również wiele badań - w tym jedno przeprowadzone przez Emory University School of Medicine (otwiera się w nowej zakładce) - które pokazują, że regularne masaże zwiększają liczbę limfocytów (białych krwinek) w naszym ciele, które odgrywają ogromną rolę w obronie organizmu przed chorobami.

Zobacz również