Życie kobiety

Ten hack na sen dla par obiecuje lepszy sen i nie wiemy, dlaczego nie pomyśleliśmy o tym wcześniej

Spanie nie zawsze jest łatwe, zwłaszcza gdy w łóżku znajduje się partner - dlatego też ten hack na sen, skandynawska metoda snu, zyskuje coraz większą popularność.

Spanie z partnerem jest w równym stopniu urocze i frustrujące - możesz mieć dobrą higienę snu i idealną rutynę przed snem, wraz z pomocnymi aplikacjami do spania, najlepszymi poduszkami i całymi dziewięcioma jardami, a nadal być przez nich utrzymywanym. Jedna osoba zawsze kradnie koc, druga chrapie przez całą noc - lub jedna kopie drugą, a może nawet mówi przez sen, gdy są głęboko w cyklu REM. Nie trzeba dodawać, że czasami może być trudno uzyskać pełne osiem godzin, gdy w łóżku znajduje się inne ciało.

Bez obaw, skandynawska metoda snu może być rozwiązaniem na znalezienie błogich ośmiu godzin snu dla ciebie i twojego partnera.

Nie mówimy tutaj o rozwodzie przez sen (chociaż terapeuci związków udowodnili, że może to być skuteczne w zbliżaniu zdrowych par) - skandynawska metoda snu koncentruje się na umożliwieniu tobie i twojemu partnerowi poczucia, że macie osobistą przestrzeń podczas snu w tym samym łóżku.

Podczas korzystania ze skandynawskiej metody snu oboje partnerzy śpią w tym samym łóżku, ale mają własną kołdrę lub kołdrę i często śpią bez prześcieradła (dla wszystkich przeciwników prześcieradeł: radujcie się!).

Teraz, jeśli ty i twój partner lubicie się przytulać (nawet Kate Middleton mówi, że przytulanie jest "bardzo, bardzo ważne") podczas snu, wyobrażamy sobie, że myśl o posiadaniu własnego koca może wprawić cię w zakłopotanie - ale wysłuchaj nas.

Jeśli słyszałeś o hygge, które jest stylem życia praktykowanym głównie w krajach skandynawskich, wiesz, że przytulność, ciepło i ogólne poczucie komfortu są priorytetem dla ludzi, którzy demonstrują ten styl życia - i wszyscy moglibyśmy użyć trochę więcej tych rzeczy w naszym życiu, prawda?

Skandynawska metoda spania kładzie nacisk na wygodę i przytulność, pozwalając tobie i twojemu partnerowi wybrać oddzielne kołdry, które pasują do twoich potrzeb w zakresie tekstury i temperatury. Na przykład, jeśli jesteś typem osoby, która ma tendencję do kradzieży koców i nagrzewania się w środku nocy, ale twój partner jest sfrustrowany kradzieżą koców i ich przenoszeniem, możesz uznać, że posiadanie oddzielnych kołder jest przydatne.

Nie wiem, za kogo wyjdę za mąż, wiem tylko, że jestem bardzo poważna, jeśli chodzi o skandynawską metodę snu, która stanie się naszym sposobem na życie25 stycznia 2023 r.

Zobacz więcej

Dzięki skandynawskiej metodzie snu możesz spać w dowolnej pozycji lub manewrować kocem w dowolny sposób - co czyni ją idealną dla osób, które chcą mieć trochę autonomii przed snem.

TikToker Cecilia Blomdahl praktykuje norweskie sposoby na sen, w tym skandynawską metodę snu. "Nigdy nie mogłabym dzielić kołdry z moim mężczyzną", mówi w swoim TikTok, który wyjaśnia, na czym polega ta metoda. "To bez wątpienia klucz do dobrego snu".

@sejsejlija Metamorfoza - Danilo Stankovic

Najwyraźniej dla niektórych osób nie jest to nowość i byli zszokowani, słysząc, że inni ludzie nie praktykują tej metody snu. "Czytam o skandynawskiej metodzie spania - czy to możliwe, że normą w USA jest dzielenie przez pary jednego dużego koca/kołdry?" - napisał ktoś na Twitterze.

Mogą być tacy, którzy podniosą brew na tę metodę, mówiąc, że jest nieromantyczna, a nawet izolująca. Dobrą rzeczą jest to, że oboje nadal jesteście w tym samym łóżku - więc kiedy oboje nie śpicie, nadal macie swobodne panowanie nad wspólnym łóżkiem, aby być intymnym. A jeśli od czasu do czasu znudzą ci się oddzielne kołdry, nie ma prawa, które mówi, że nie możesz wrócić do dzielenia się jedną. Ale po wypróbowaniu tego hacka nie przewidujemy, aby było to prawdopodobne.

Badania wykazały, że dobry sen poprawia nastrój i zdrowie psychiczne. Dobry sen może również poprawić twoje życie seksualne i intymność - ponieważ jeśli oboje jesteście dobrze wypoczęci, macie więcej energii do prowadzenia znaczących rozmów i oboje będziecie w lepszym nastroju, powiedział ekspert od snu dr Ramlakhan dla woman&home.

Zobacz również