Życie kobiety

Co to jest coregasm? Wszystko, co musisz wiedzieć o popularnym hacku TikTok, który łączy fitness z seksem

Trening coregasm stał się wirusowy na TikTok, ponieważ wielu fanów fitnessu chwali się dodaniem dodatkowego elementu zabawy do swoich treningów.

W potrzebie trochę motywacji treningowej? Cóż, jeśli chcesz zwiększyć najlepsze treningi ab, być może jest to jeden dla Ciebie - zwłaszcza jeśli chcesz również dowiedzieć się, jak mieć lepszy orgazm w tym samym czasie.

Trendy fitness przychodzą i odchodzą, ale ten naprawdę sprawia, że zastanawiasz się nad powodem wszystkich tych jęków i jęków. Więc o co chodzi z tym trendem coregasm?


Możesz również polubić...

Trendy seksualne 2022-odkryj najgorętsze nowe trendy w sypialni, według ekspertów (otwiera się w nowej karcie)

Co to jest co

regasm?

Według Verywell Fit (otwiera się w nowej karcie), A coregasm jest orgazm, który występuje podczas wykonywania aktywności fizycznej. "To jest ukuty 'coregasm', ponieważ doświadczenie jest związane ściśle z ćwiczeniami brzucha, chociaż naukowcy nie są pewni, co dokładnie wyzwala coregasms. "

Dr Janet Brito, AASECT-certified sex therapist & supervisor w Lovehoney (otwiera się w nowej zakładce) mówi woman&home, "Coregasms działa dla orgazmów nieseksualnych ze względu na indywidualną anatomię i fizjologię, headspace w czasie ćwiczenia i powtarzalny ruch ćwiczenia."

Dodaje jednak, że, "nie są one koniecznie związane z treściami erotycznymi, ale bardziej kojarzą się z powtarzalnymi ruchami ciała. "

Debby Herbenick, Ph.D., profesor w Indiana University School of Public Health i autorka książki The Coregasm Workout, twierdzi, że aż 1 na 10 kobiet doświadczyła tego

zjawiska

.

Omawiając zjawisko z Verywell Fit, powiedziała: "Nie wiemy, jak dochodzi do coregazmów, choć pod wieloma względami jest to podobne do orgazmów ze stymulacji seksualnej, których procesy wciąż są rozumiane. "

Co czuje coregazm?

(Image credit: Getty Images

)Ważne jest, aby pamiętać, że orgazmy czują się inaczej dla każdego i coregazmy nie są inne

.

Najczęściej kobiety zgłasz

ają

,

że czują się

inaczej niż podczas orgazmu wywołanego masturbacją lub podczas seksu z inną osobą.

Flo (otwiera się w nowej zakładce) don

osi

, że orgazm występuje "znacznie głębiej w ciele, jest bardziej umięśniony i ma mniej mrowienia i narastania

niż

orgazm

łechtaczkowy. "

Eksperci od kobiecego zdrowia dodają: "Wiele osób twierdzi również

, że

ma

większą kontrolę nad orgazmem wywołanym ćwiczeniami

.

Chociaż może to przyjść szybko, zwykle mogą zatrzymać go, zanim faktycznie się stanie. "

Jak mieć coregasmBadania

przeprowadzone

przez dr Herbenick, per Insider, wskazały, że "coregasms są najczęściej zgłaszane, gdy dolne mięśnie brzucha są wyczerpane z uciążliwego treningu."

Jednak najczęściej zgłaszanym induktorem tego typu orgazmu jest wiszące podnoszenie nóg.

Ekspert wyjaśnia, "polega ono na oparciu ramion i pleców o podpórkę przypominającą krzesło, podczas gdy nogi zwisają swobodnie. Następnie angażujesz swój układ mięśniowy i powoli podnosisz kolana do klatki piersiowej. Możesz też trzymać nogi prosto i wyciągnąć je do przodu, tak aby twoje ciało tworzyło kształt litery L."

Zobacz również