Życie kobiety

9 wzmacniaczy pewności siebie, które należy wypróbować dzisiaj, aby zwiększyć poczucie własnej wartości

Confidence boosters są szybkimi sposobami ciągnąć yourself z dip, czy ty jesteś nerwowy o pierwszej dacie, przygotowywający dla job interview, lub doświadczający trochę knockback inny w życiu.

Nawet najbardziej wychodzący ludzie doświadczają niskie punkty w jak czują, ich widok siebie i ich zdolności, więc te porady no są jednokierunkowymi biletami być pewny siebie ale jeżeli ćwiczy konsekwentnie, mogą być naprawdę pożytecznie narzędzia w twój arsenale.

Więc podczas gdy te mogłyby z pewnością pomóc, jeśli chcesz nauczyć się jak być bardziej pewnym siebie w dłuższej perspektywie, możesz potrzebować ich więcej niż raz. Od wydostania się i poruszania się do wykorzystania najlepszych cytatów dotyczących zaufania do ciała skutecznie, tutaj dwaj trenerzy zaufania oferują swoje najlepsze wskazówki. Znajdź te, które pracują dla Ciebie i mieć je w rękawie gotowy do akcji, gdy tylko doświadczasz niskiej.

Confidence boosters, aby spróbować

1. Ćwicz afirmację

Podczas gdy zwiększanie poczucia własnej wartości nie jest tak proste, jak mówienie sobie, aby być bardziej pewnym siebie, afirmacje zaufania mogą przejść długą drogę, aby nie tylko poprawić swoją obecną sytuację, ale pomóc ci przez następny dip też.

"Jestem wystarczający. Powiedz sobie to każdego dnia, kiedy wstajesz. Miej to napisane na swoim lustrze lub umieść to w swoim telefonie. Przypomnij sobie każdego dnia, że jesteś wystarczający", sugeruje trener miłości i gospodarz podcastu Later Dater (otwiera się w nowej karcie), Lucy Cavendish. "Jeśli wejdziesz w rutynę mówienia sobie tego każdego dnia i każdego wieczoru, zmieniasz ścieżki neuronowe w swoim mózgu, aby wzmocnić tę pozytywną wiadomość i unieważnić inne, być może negatywne, wiadomości, które tłumią twoją wartość siebie".

2. Ćwicz

Nie jest tajemnicą, że wstanie i poruszanie się poprawia nastrój. W dużej mierze można to przypisać faktowi, że ćwiczenia zwiększają poziom endorfin, hormonu produkowanego w przysadce mózgowej, który słynie z przynoszenia uczuć euforii, szczęścia i innych pozytywnych nastrojów podczas przypływu.

Ale nie tylko endorfiny czynią cuda na naszych mózgach, gdy ćwiczymy. Badania z Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego (otwiera się w nowej zakładce) w Warszawie sugerują, że wzrost temperatury ciała, poprawa krążenia krwi w mózgu i jej wpływ na oś podwzgórze-przysadka-nadnercza odgrywa bardzo istotną rolę, ponieważ połączenie tych czynników poprawia również naszą reakcję na stres.

Nie tylko jesteśmy w stanie wiedzieć, jak radzić sobie ze stresem bardziej skutecznie w chwili, ale poziom kortyzolu w naszym ciele jest zmniejszona zbyt, więc jesteśmy mniej prawdopodobne, aby czuć jego paskudne objawy w pierwszej kolejności.

Przegląd wykazał również, co ciekawe, że niektóre rodzaje ćwiczeń są bardziej prawdopodobne, aby przynieść na efekt niż inne. Pływanie, jogging, jazda na rowerze i spacery o niskiej lub umiarkowanej intensywności to cztery najlepsze z nich, a ćwiczenia siłowe wykorzystujące duże grupy mięśni również mogą być przydatne.

Jeśli więc kiedykolwiek chciałeś doświadczyć korzyści płynących z pływania w zimnej wodzie lub nordic walking, oto twój znak, aby to zrobić.

(Image credit: Getty Images)

3. Podkręć muzykę

Wszyscy mamy ten jeden utwór, który dostaje nas wstać i tańczyć, niezależnie od czasu lub miejsca. Tak jak sam taniec może mieć ogromny wpływ na nasz nastrój i sprawiają, że czujemy się lepiej o sobie, badanie z Max Planck Institute for Empirical Aesthetics (otwiera się w nowej karcie) mówi, jak może być sama muzyka.

Badania wyjaśniają, że muzyka zbliża ludzi, wywołuje uczucie nagrody i empatii wobec innych, a wszystko to działa na rzecz chwilowego zwiększenia naszej pewności siebie i poczucia własnej wartości.

"Znajdź tę melodię", mówi Lucy. "Taki, który naprawdę podnosi cię na duchu i włącz go. Wysadzaj go w samochodzie, w sypialni lub na słuchawkach. Nie ma znaczenia, co to jest, o ile sprawia, że chcesz stanąć wysoko i zademonstrować swoje rzeczy. Wtedy rób dokładnie to".

4. Zmień swój strój

Jeśli dobrze wyglądasz, będziesz się dobrze czuć. Być może słyszałeś już wcześniej o dopaminowym ubieraniu się i jego bliźniak, confidence dressing jest bardzo podobny. Działa to na zasadzie, że nosząc ubrania, w których uważasz, że wyglądasz świetnie, ucieleśniasz tę emocję.

"Zawsze noś coś, w czym czujesz się fantastycznie", zgadza się Lucy. "Jeśli lubisz nosić dżinsy i chrupiącą białą koszulę, idź na to, ale zawsze rób to, co najlepsze z siebie. Zrób sobie włosy i pomaluj paznokcie, jeśli to jest to, co lubisz".

(Image credit: Getty Images)

5. Przejrzyj informacje zwrotne

Jeśli pukanie w pracy sprawiło, że czujesz się nisko, trener wykonawczy i ekspert od pewności siebie Kate Hill (otwiera się w nowej karcie) sugeruje, że przeglądanie odpowiedzi od pracodawcy, klientów i innych osób, z którymi pracujesz, może być sposobem na rozpalenie twojej iskry.

"Obejmuje to przeglądy wydajności, komplementy od klientów, informacje zwrotne od menedżerów liniowych i kolegów", mówi. "Skup się na faktach, jak dobrze wykonujesz swoją pracę, a nie na jakimkolwiek negatywnym self-talk".

6. Wyloguj się z mediów społecznościowych

Wpływ mediów społecznościowych i ciągła zachęta do porównywania się z innymi, nawet jeśli ich życie nie jest w niczym podobne do naszego, bez zaskoczenia nie czyni cudów dla naszej pewności siebie.

Niedawny przegląd z Western Sydney University (otwiera się w nowej karcie) zestawił wiele badań na temat związku między naszym korzystaniem z mediów społecznościowych i poczuciem własnej wartości, stwierdzając, że wraz z większym korzystaniem z mediów społecznościowych przyszedł wyższy zgłoszony poziom braku pewności siebie i niskiej samooceny.

Co znamienne, strony zorientowane na obraz wypadły najgorzej pod względem kwestii związanych z dobrym samopoczuciem, takich jak zmniejszone zadowolenie z obrazu ciała, co skutkuje mniejszą pewnością siebie i większą potrzebą uczestników do pozostania w kontakcie ze stroną. Istniały również powiązania z większą ilością przypadków depresji, niepokoju i słabego snu.

Tak więc, jeśli stwierdzisz, że jesteś mało pewny siebie lub czujesz się w jakikolwiek sposób negatywnie o sobie, może zrobić sobie przerwę od przewijania na trochę

. (Image credit: Getty Images)

7. Zapisz jedną rzecz, z której jesteś dumny

Kiedy brakuje nam pewności siebie, często czujemy się niepewnie co do naszych umiejętności i naszej pozycji w życiu. To ma tendencję do wpływania na każdy obszar naszego życia, zwłaszcza pracy, mówi Kate.

Brak pewności siebie przejawia się w braku działania, wyjaśnia. "Nie wypowiadanie się na spotkaniach, nie zgłaszanie się na ochotnika, aby podjąć interesujące możliwości, brak twojego zwykłego poziomu entuzjazmu i motywacji, a także dostarczanie pracy z opóźnieniem lub o gorszej jakości niż zwykle to wszystko oznaki. "

Tylko zapisanie jednej rzeczy, z której jesteś dumny, może działać w kierunku zmiany tego, chociaż. "Niezależnie od tego, czy jest to ukończony projekt, błąd ortograficzny zauważony przed oddaniem do druku, wygrana w biznesie czy zrobienie świetnej filiżanki herbaty, zapisz jedną rzecz, z której jesteś dumny, gdy tylko poczujesz niską pewność siebie" - mówi Kate.

8. Bądź swoim najlepszym przyjacielem

Jasne, brzmi to trochę tandetnie, ale naprawdę działa: pomyśl, jak doradziłbyś swojemu przyjacielowi, gdyby przyszedł do ciebie z tą samą sytuacją.

"Ustal dokładnie, co to jest, że się boisz i pomyśl, jaką radę dałbyś przyjacielowi, który martwi się lub brakuje mu pewności siebie nad tą samą rzeczą", sugeruje Kate. "Czasami mówimy do siebie niemiło, kiedy nie zabralibyśmy się do kogoś innego w ten sam krytyczny sposób"(

Image credit: Getty Images)

.

9. Wycofaj się z sytuacji

Często, gdy czujemy się zdenerwowani, zapominamy spojrzeć na zewnątrz siebie. Odsuwanie się i pamiętanie, że jesteś jedną osobą doświadczającą jednej sytuacji, jest dobrym sposobem na przywrócenie siebie do rzeczywistości, mówi Lucy.

"Pamiętaj, że wszyscy inni są prawdopodobnie tak samo zdenerwowani i pozbawieni pewności siebie, jak ty", mówi. "Często czujemy, że wszyscy oceniają nas negatywnie, ale prawda jest taka, że większość ludzi jest tak zajęta swoim własnym życiem i problemami, że w rzeczywistości nie zwracają na nas tak wiele uwagi w ogóle. "

Jak zwiększyć pewność siebie na pierwszą randkęGetting

w rowku na

pierwszą randkę, czy to z kimś z jednego z wielu portali randkowych, czy z kimś, kogo naprawdę lubisz, polega na planowaniu z wyprzedzeniem. Miej kilka pomysłów gotowych zarówno na to, co możesz zrobić na randce, o czym chcesz porozmawiać, i możesz zaplanować, co nosić na pierwszej randce z wyprzedzeniem, mówi trener Lucy.

"Upewnij się, że robisz coś może trochę niestandardowego. Jeśli pójdziesz na spacer z psem, zawsze możesz porozmawiać o psach. Lub wybierz się na piknik, poranny paddle boarding lub odwiedź galerię sztuki, w zasadzie wszystko, co zdejmuje presję, brzmi zabawnie i daje tobie i twojej randce coś, nad czym można się związać", mówi.

Następnie pomyśl o tym, jakie tematy masz wspólne, lub mógłbyś mieć wspólne. "Miej kilka starterów konwersacyjnych w rękawie, jeśli jest to randka. Zapytaj ich o ich zainteresowania lub pięć najlepszych najbardziej ekscytujących rzeczy, które kiedykolwiek zrobili, lub gdyby byli zwierzęciem, krajem, kolorem etcetera, co by to było? Bądź zainteresowany ich odpowiedzią, miej ciekawą odpowiedź w zamian, a to będzie wybuch. "

Podczas gdy problemy z zaufaniem są powszechne, jeśli chodzi o randki, zawsze pamiętaj, że ludzie są przyciągani do zaufania, dodaje Lucy

.

"Czują się bezpiecznie z tobą i chcą być wokół ciebie. Jeśli promieniujesz pewnością siebie, twoja data będzie promieniować z powrotem. Stare porzekadło "udawaj, aż ci się uda" sprawdza się w przypadku randek" - mówi Lucy.

Zobacz również