Życie kobiety

8 najlepszych aplikacji do biegania w 2023 roku dla początkujących, przetestowanych przez redaktora ds. zdrowia

Pobranie jednej z najlepszych aplikacji do biegania to świetny sposób dla początkujących na rozpoczęcie aktywności. Dzięki klasycznym aplikacjom, takim jak Couch to 5k i Nike Run Club, a także nowszym platformom, z pewnością znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć.

Wbrew temu, co myśli wiele osób, bieganie nie jest jedną z tych aktywności, w które można po prostu zanurzyć się jako początkujący. Za każdym razem, gdy nasze stopy uderzają o ziemię podczas biegu, wytwarzamy siłę odpowiadającą podwójnej masie naszego ciała, więc chociaż nie ma potrzeby inwestowania w drogi zestaw od samego początku, potrzebujesz delikatnego startu - i dobrej pary trenerów. W przeciwnym razie możesz narazić się na kontuzję, zanim jeszcze zaczniesz.

Aplikacje do biegania to jedne z najlepszych aplikacji treningowych do budowania kondycji i wytrzymałości jako biegacz, ponieważ oferują treningi wizualne i dźwiękowe, coaching, śledzenie kondycji i wiele więcej. Niezależnie od tego, czy chcesz przebiec swoje pierwsze 5 km, odkryć wszystkie zalety biegania dla kobiet, czy po prostu chcesz się poruszać w wybranych przez siebie najlepszych butach do biegania, warto je wypróbować. Aby znaleźć najlepsze z nich, wypróbowałem i przetestowałem duży wybór i zawęziłem listę do kilku ulubionych.

Najlepsze aplikacje do biegania

1. Nike Run Club

Najlepsza aplikacja do biegania

Recenzja naszego eksperta:

Specyfikacja

Koszt pobrania: Bezpłatnie

Dodatkowe dodatki: Bezpłatnie

Odpowiednie dla: Nowi biegacze, ci, którzy chcą się poprawić, trening na 5 km, trening szybkościowy, trening na 10 km, półmaraton i trening maratoński

Dzisiejsze najlepsze oferty w NIKE RUN CLUB

Powody, dla których warto kupić

+

Dostępne są różne plany treningowe

+

Biegi z przewodnikiem i bez przewodnika

+

Rejestrowanie własnej trasy

Powody, dla których warto unikać

-

Nadaje się tylko do biegania

Jeśli zamierzasz pobrać tylko jedną aplikację do biegania w tym roku, Nike Run Club musi nią być. Można ją pobrać i używać całkowicie za darmo, bez dodatkowych tajnych płatności za subskrypcję i oferuje wszystko, czego możesz potrzebować, aby zacząć biegać jako początkujący lub robić postępy w osiąganiu celów związanych z prędkością lub dystansem. Dostępne są plany treningowe prowadzone przez ekspertów i biegi z przewodnikiem audio, śledzenie biegu GPS, dzięki czemu możesz zostawić swój monitor fitness w domu, statystyki dystansu i tempa, wyzwania, w których możesz wziąć udział w ramach społeczności i wiele więcej.

Obecnie trenuję do półmaratonu, więc zapisałem się do Nike Run Club Half-Marathon Training Plan. W oparciu o kryteria, które wypełniłem podczas rejestracji, aplikacja dostarczyła mi 14-tygodniowy plan treningowy z kilkoma wariantami biegów w każdym tygodniu, w tym długimi biegami i treningiem szybkościowym. Każdy tydzień mojego planu treningowego został zaprogramowany z wyprzedzeniem, ale jest on w pełni elastyczny, więc jeśli byłem nieco bardziej zaawansowany niż początkowo sądziłem, mogłem pominąć kilka tygodni. Biegi z przewodnikiem w tych programach są najlepszą częścią aplikacji, z każdym biegiem trenowanym przez autentycznego i motywującego trenera biegania - takiego jak Chris Bennett, główny trener Nike.

Chociaż ta aplikacja naprawdę obejmuje wszystkie podstawy, nadaje się tylko do biegania. Jeśli chcesz włączyć trochę treningu przekrojowego do swojego planu treningowego, to inna aplikacja, taka jak WithU, może być lepszą opcją, ponieważ dostępna jest większa różnorodność treningów audio.

2. Couch to 5k

Najlepsza aplikacja do biegania dla początkujących

Recenzja naszego eksperta:

Specyfikacja

Koszt pobrania: Bezpłatna

Dodatkowe opłaty: Brak

Odpowiednie dla: Nowi biegacze, osoby trenujące do biegu na 5 km

Dzisiejsze najlepsze ofertyPOBIERZ W SKLEPIE Z APLIKACJAMI

Powody, dla których warto kupić

+

Całkowicie darmowa do pobrania i użytkowania

+

Treningi biegowe z przewodnikiem

+

Elastyczny

program +

Wybór spośród 6 trenerów

Powody, dla których warto unikać

-

Ograniczone do programów treningowych dla początkujących

Nie ma prawdziwego przewodnika, jak zacząć biegać, ponieważ każdy zaczyna na innym poziomie sprawności. Jednak Couch to 5k jest tak blisko, jak to tylko możliwe i jest jedną z najlepszych aplikacji do biegania na naszej liście. Aplikacja ta, opracowana przez Public Health England i wspierana przez NHS, prowadzi początkujących od zera (czyli kanapy) do biegania przez 30 minut (około 5 km) w zaledwie dziewięć tygodni.

Korzystałem z tej aplikacji, gdy po raz pierwszy zacząłem biegać kilka lat temu i stwierdziłem, że jest to najlepsza aplikacja do biegania dla początkujących na rynku. Możesz wybrać swojego trenera spośród doświadczonych trenerów biegania i celebrytów, w tym komika Sarah Millican, aby otrzymywać podpowiedzi dźwiękowe i motywację podczas ruchu. To, co podoba mi się w aplikacji Couch to 5k, to fakt, że zaczyna się od początku, budując od mieszania interwałów biegania i chodzenia do biegania non-stop przez pół godziny.

Oczywiście, Couch to 5k jest ograniczony właśnie przez to, co czyni go tak wspaniałym (jest naprawdę tylko dla początkujących), ale jest to darmowy program i doskonale skonfigurowany, aby utrzymać cię w ciągu tygodni z opcją cięcia i zmiany programu, jeśli robisz postępy szybciej niż oczekiwano - podobnie jak Nike Run Club.

3. Zen Labs 10k

Najlepsza aplikacja do biegania na 10 km

Recenzja naszego eksperta:

Specyfikacja

Koszt pobrania: Darmowa

Dodatki: Aktualizacja do wersji Unlimited za 14,99 USD co 3 miesiące

Odpowiednie dla: Bieganie 10k od zera, początkujący

Dzisiejsze najlepsze ofertyWIDOK W SKLEPIE Z APLIKACJAMI

Powody, dla których warto kupić

+

Prosty

w użyciu +

Treningi z przewodnikiem

+

Brak konieczności rejestracji za pomocą poczty e-mail

+

Tętniąca życiem społeczność

Powody, dla których warto unikać

-

Plany fitness dostępne tylko w

wersji Premium -

Konieczność aktualizacji po 2. tygodniu

Niezależnie od tego, czy chcesz zwiększyć swój dystans biegowy z 5 km do 10 km, czy też zacząć od nowa od dystansu 6,2 mili, aplikacja Zen Labs do treningu na 10 km została zaprojektowana, aby Ci w tym pomóc. 14-tygodniowy plan treningowy jest ułożony dzień po dniu, podobnie jak w Nike Run Club i Couch to 5k, dzięki czemu możesz zobaczyć, co masz w zanadrzu na dany tydzień.

W przeciwieństwie do wielu innych aplikacji z naszej listy, które koncentrują się na dystansie, aplikacja Zen Lab nie wymaga, abyś miał czas startowy na 5 km, aby opracować swój plan treningowy. Zamiast tego oferuje po prostu codzienny trening, który można śledzić każdego dnia, podzielony na interwały czasowe, na przykład do treningu szybkościowego, dzięki czemu możesz zdecydować o własnym tempie i tym, jak bardzo chcesz się zmusić. W przypadku dłuższych biegów usłyszysz automatyczny głos informujący o rozpoczęciu i zakończeniu - i to wszystko. Następnie aplikacja kalibruje i dostarcza najważniejsze statystyki z treningu.

Naprawdę podobało mi się korzystanie z aplikacji do biegania Zen Labs 10k, ponieważ treningi są minimalnie kierowane, co oznacza, że możesz słuchać muzyki bez przerywania głosem trenera, ale nadal możesz podłączyć się i iść bez konieczności ciągłego sprawdzania telefonu, aby zobaczyć, co powinieneś robić.

4. Runna

Najlepsza aplikacja do biegania dla trenerów

Recenzja naszego eksperta:

Specyfikacja

Koszt pobrania: Darmowa

Dodatki: Odblokuj więcej planów dzięki Runna Premium od 15 USD / 15,99 GBP miesięcznie

Odpowiednie dla: Średnio zaawansowani lub zaawansowani biegacze, którzy chcą poprawić dystans lub prędkość biegu.

Dzisiejsze najlepsze oferty w RUNNA

Powody, dla których warto kupić

+

Spersonalizowane plany trening

owe + Rejestrowanie biegu pod kątem

dystansu i tempa

+

Przypomnienia

o treningach +

Pomocne artykuły odpowiadające na najczęściej zadawane pytania dotyczące biegania

Powody, dla których warto unikać

-

Nie nadaje

się dla początkujących

Masz cel, ale nie jesteś jeszcze gotowy na trenera biegania? Runna to kolejna najlepsza rzecz do osobistego coachingu. Po zarejestrowaniu się wybierasz plan treningowy w oparciu o swój cel - niezależnie od tego, czy jest to Couch to 5k, budowanie ogólnej sprawności, poprawa czasu na 5 km, trening do wyścigu na 10 km, czy nawet trening do półmaratonu i maratonu - oraz różne czynniki administracyjne, takie jak liczba dni i dni tygodnia, w których możesz biegać. Następnie aplikacja tworzy dla Ciebie idealny plan treningowy. Na początku tygodnia dostępne są również wskazówki trenerskie, a dla każdego biegu dostępne są wskazówki od trenerów Bena Parkera, trenera England Athletics i brytyjskiego olimpijczyka Stepha Davisa.

Co ważne, aplikacja ta jest bardzo prosta w użyciu dzięki kolorowemu interfejsowi i intuicyjnym zakładkom. Podczas gdy w aplikacjach takich jak INCUS i Strava można się czasem zgubić, Runna była dla mnie bardzo łatwa w nawigacji. Dodatkowo, możesz zapisać się na przypomnienia o treningach, aby być na bieżąco bez konieczności myślenia o tym.

Jest to jedna z najlepszych aplikacji do biegania dla tych, którzy chcą poprawić swoje wyniki i otrzymać spersonalizowane plany treningowe z doskonałym coachingiem w aplikacji, ale nie jest odpowiednia dla zupełnie początkujących. Musisz już przebiec co najmniej 5 km, zanim będziesz mógł w pełni wykorzystać możliwości tej aplikacji, ponieważ technologia wykorzystuje Twój osobisty rekord na 5 km, aby stworzyć dla Ciebie odpowiedni harmonogram treningowy. Jest również najbardziej skuteczna dla tych, którzy mogą biegać kilka dni w tygodniu.

5. WithU

Najlepsza aplikacja do biegania do treningu przekrojowego

Recenzja naszego eksperta:

Specyfikacja

Koszt pobrania: Darmowa

Dodatkowe dodatki: 9,99 USD / 9,99 GBP miesięcznie za WithU Unlimited

Odpowiednie dla: Ćwiczenia cardio w pomieszczeniach i na świeżym powietrzu, trening siłowy, uważność

Dzisiejsze najlepsze oferty w WITHU

Powody, dla których warto kupić

+

Dostępne biegi z przewodnikiem

+

193 różne treningi do

wyboru +

Dostępne treningi oparte na celach

+

Specjalistyczne treningi dla kobiet w ciąży i po por

odzie

Powody, dla których warto unikać

-

Brak dostępnych wizualizacji

Podczas gdy aplikacja Nike Run Club może oferować doskonałe biegi z dźwiękiem, są one ograniczone do biegania, jak wspomniano. Jeśli chcesz mieć jedną aplikację audio dla wszystkich swoich potrzeb treningowych, WithU jest idealna. Trening przekrojowy, czyli włączenie innych form aktywności do planów treningowych, takich jak trening siłowy i joga, jest niezbędny dla początkujących biegaczy, aby uniknąć kontuzji. Dzięki treningom cardio, równowagi, siłowym, mindfulness i specjalistycznym, jest tak wiele do zrobienia za pomocą tej jednej platformy.

W ciągu ostatnich kilku tygodni korzystałem z tej aplikacji, aby wypróbować kilka treningów biegowych, które są bardzo podobne do aplikacji Nike Run Club i Runna, ale ostatnio skupiłem swoją uwagę na innych dostępnych. Każdy z treningów jest sterowany dźwiękiem, więc nie musisz korzystać z telefonu podczas ich wykonywania, co uważam za bardzo wyjątkową cechę w porównaniu z wieloma innymi aplikacjami fitness. Wśród moich ulubionych znalazły się treningi z kettlebell i hantlami, rozciąganie i pilates, joga i wiosłowanie.

Warto jednak zauważyć, że aplikacji brakuje kilku funkcji, które mają niektóre z naszych innych najlepszych propozycji, w szczególności Runna i Strava. Ponieważ WithU jest aplikacją treningową sterowaną dźwiękiem, nie możesz zaplanować własnej trasy ani nagrać własnego biegu, nie możesz zobaczyć czasów interwałów ani zarejestrować innych przydatnych informacji, takich jak postrzegany wysiłek lub teren, a podsumowanie statystyk po biegu nie jest tak wnikliwe, jak w przypadku innych aplikacji. Wciąż jest to jednak doskonała, wszechstronna aplikacja - i warta swojej ceny, jeśli myślisz, że będziesz z niej często korzystać.

6. Treningi na bieżni

Najlepsza aplikacja do biegania do treningów na bieżni

Recenzja naszego eksperta:

Specyfikacja

Koszt pobrania: Darmowa

Dodatki: 7 dni za darmo, a następnie 59,99 GBP rocznie z planami tygodniowymi i miesięcznymi dostępnymi w wersji Premium.

Odpowiednie dla: Bieganie na bieżni, początkujący i zaawansowani biegacze, trening szybkościowy

Dzisiejsze najlepsze ofertyWIDOK W SKLEPIE GOOGLE PLAY

Powody, dla których warto kupić

+

Prosty interfejs do nawigacji

+

8 treningów dostępnych w darmowej wersji

+ Możliwość

dostosowania i tworzenia własnych

treningów +

Dostępne wyzwania motywacyjne

Powody, dla których warto unikać

-

Nadaje się tylko do biegania na bieżni

Wszyscy zastanawiamy się, czy biegać na bieżni, czy na zewnątrz, więc ważne jest, aby mieć w kieszeni aplikację zaprojektowaną specjalnie do tego celu. Podobnie jak Runna i Zen Labs 10k, w ofercie znajduje się wiele planów, ale wszystkie są przeznaczone na bieżnię. Oznacza to, że masz notatki dotyczące mil na godzinę lub kilometrów na godzinę (w zależności od preferencji), a także wskaźnik nachylenia.

Uważam, że zakres oferowanych treningów jest naprawdę wszechstronny dla początkujących, oferując jednocześnie coś nieco trudniejszego dla każdego, kto chce się zmusić do biegania na bieżni. Moimi ulubionymi były treningi budujące kondycję, od zera do 5 km, biegi wytrzymałościowe na 5 km i bieganie w celu utraty wagi, ponieważ były one interesujące dzięki interwałom.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i śledzeniu, ale nie ma funkcji audio ani interaktywnych planów treningowych, chyba że zarejestrujesz się w Premium. Ponieważ jesteś na bieżni, a nie na zewnątrz, nie jest to koniec świata, ponieważ będziesz mieć łatwiejszy dostęp do telefonu, aby wyświetlić trening - pamiętaj tylko, aby zachować bezpieczeństwo, jeśli poruszasz się, patrząc na telefon. Jeśli szukasz możliwości włączenia dźwięku, wypróbuj Nike Run Club lub WithU.

7. Strava

Najlepsza aplikacja do biegania do śledzenia kondycji

Recenzja naszego eksperta:

Specyfikacja

Koszt pobrania: Darmowa

Dodatki: 11,99 USD miesięcznie / 8,99 GBP miesięcznie za Premium

Odpowiednie dla: Fani fitness trackerów, rejestrowanie aktywności cardio, wgląd w śledzenie zdrowia

Dzisiejsze najlepsze ofertyDOWNLOAD AT STRAVA

Powody, dla których warto kupić

+

Statystyki życiowe bez monitor

a fitness +

Wyświetlanie map biegu

+

Ogromna społeczność społecznościowa

+

Dostępne wyzwania

Powody, dla których warto unikać

-

Wiele funkcji śledzenia dostępnych tylko w wersji Premium

Jeśli chcesz śledzić dystans, tempo i czas swoich biegów, Strava jest jedną z najlepszych aplikacji. Chociaż oferuje wiele funkcji podobnych do niektórych innych aplikacji do biegania na naszej liście, co ważne, można również zsynchronizować aplikację z monitorem fitness, aby uzyskać dokładniejsze informacje. Nie tylko ty możesz śledzić swoje biegi, Strava Beacon umożliwia dostęp wybranym innym osobom, dzięki czemu mogą zobaczyć, gdzie biegasz dla celów bezpieczeństwa.

Używam Strava do śledzenia moich biegów już od kilku tygodni. Wgląd w śledzenie jest nieoceniony, nawet jeśli nie posiadasz jednego z najlepszych trackerów fitness, ponieważ możesz przeglądać podziały biegu, a nawet wysokość i kadencję. Jeśli masz podłączony czujnik tętna, możesz również śledzić tętno podczas biegu.

Strava działa również jako aplikacja do śledzenia nawyków, utrzymując odpowiedzialność dzięki ogromnemu elementowi społecznościowemu. Część społecznościowa aplikacji pozwala śledzić znajomych i przeglądać ich aktywność, podobnie jak na Facebooku czy Instagramie, a także przyznawać im "pochwały" za ukończone aktywności. Możesz także ustawić wyzwania grupowe w rodzinie lub grupie znajomych, które są idealne do podtrzymywania motywacji do treningu.

Chociaż wiele istotnych elementów śledzenia kondycji Strava jest bezpłatnych, będziesz musiał wykupić subskrypcję, aby uzyskać dostęp do jeszcze głębszych spostrzeżeń i planów treningowych, które mogą pomóc ci poprawić postępy na wybranym dystansie.

8. Under Armour Map My Run

Najlepsza aplikacja do biegania z mapami

Recenzja naszego eksperta:

Specyfikacja

Koszt pobrania: Darmowa

Dodatki: Aktualizacja do wersji Premium od 26,49 GBP rocznie lub 5,49 GBP miesięcznie z 14-dniowym bezpłatnym okresem próbnym.

Odpowiednie dla : Mapowanie biegów z wyprzedzeniem i w podróży, śledzenie biegów w ciągu tygodni, monitorowanie ważnych statystyk

Dzisiejsze najlepsze ofertyDOWNLOAD AT UNDER ARMOUR

Powody, dla których warto kupić

+

Mapuj swoje biegi bez monitora fitness

+

Odkryj nowe treningi biegowe

+ Zapisz się

do wyzwań dla motywacji

+

Łączność społecznościowa

Powody, dla których warto unikać

-

Potrzeba laptopa do wcześniejszego planowania tras

Map My Run został opracowany przez markę sportową Under Armour, ale zamiast być aplikacją skoncentrowaną na treningu, został zaprojektowany, aby pomóc Ci mapować swoje biegi z wyprzedzeniem i gdy jesteś w ruchu, korzystając z GPS i innych czujników w telefonie. Podczas biegu aplikacja oferuje statystyki, takie jak dystans i tempo w czasie rzeczywistym oraz podsumowania na koniec każdej sesji.

Przez ostatnie kilka tygodni korzystałem z aplikacji Map My Run, aby z wyprzedzeniem zaplanować swoją trasę. Aby to zrobić, musisz zalogować się na platformę za pomocą laptopa lub komputera stacjonarnego - ale to ułatwia sprawę. Trasę można następnie przesłać na telefon, by przeglądać ją w podróży. Spontaniczne śledzenie biegu okazało się dla mnie najłatwiejszym sposobem korzystania z aplikacji, ponieważ wystarczy nacisnąć "Rozpocznij trening" na ekranie głównym, a rozpocznie się śledzenie GPS.

Jeśli chodzi o mapowanie biegów, wszystko, czego potrzebujesz, jest dostępne w bezpłatnej wersji. Jednak coaching głosowy i udostępnianie lokalizacji innym to dwie przydatne funkcje, które są dostępne w ramach subskrypcji, jeśli chcesz używać tylko jednej aplikacji do biegania w tym roku.

Jak wybrać najlepszą aplikację do biegania dla siebie

  • Zwróć uwagę na aplikacje, które rejestrują czas i dystans: Są to dwa najważniejsze wskaźniki, jeśli chodzi o bieganie, więc wybór najlepszych aplikacji do biegania powinien pomóc w ich śledzeniu. "Pomaga to monitorować postępy i porównywać każdy bieg" - mówi Omar Mansour, trener biegania UKA i trener fitness w aplikacji WithU, jednej z najlepszych na naszej liście. "Miejmy nadzieję, że powoli zobaczysz swoje wyniki, pokonując ten sam dystans z krótszym czasem w każdym tygodniu".
  • Pomoc audio: Wiele aplikacji do biegania z naszej listy, w tym Nike Run Club i WithU, oferuje pewnego rodzaju coaching audio i monitorowanie statystyk. "Dzięki temu nie musisz sprawdzać swojego telefonu lub smartwatcha, aby zobaczyć, ile przebiegłeś. Będziesz mieć kogoś w słuchawkach, kto powie Ci, jaki dystans przebiegłeś lub ile czasu pozostało Ci do osiągnięcia celu".
  • Aplikacja i program do biegania w jednym: "Dla początkujących bardzo przydatne jest rozpoczęcie od programu biegowego wbudowanego w aplikację, taką jak Couch to 5k. Pomoże ci to stopniowo budować każdy bieg, łącząc chodzenie i bieganie w różnym czasie, aby osiągnąć cel pełnego biegu na 5 km bez zatrzymywania się".
  • Wskazówki i porady dotyczące formy: To obowiązkowa pozycja dla początkujących, zwłaszcza jeśli zastanawiasz się "czy bieganie jest dla Ciebie dobre", mówi Mansour. "Bez tego trudno jest wiedzieć, jak zachować dobrą formę podczas biegu. Dzięki dodatkowym kontrolom formy i wskazówkom pomoże ci to poprawić technikę".

Ile razy w tygodniu powinni biegać początkujący?

Jeśli zadajesz sobie pytanie "czy powinienem biegać codziennie?", to jest to znak, aby zatrzymać się i przemyśleć sprawę. Dwa do trzech razy w tygodniu to najlepsze rozwiązanie dla początkujących biegaczy, mówi Mansour. "Pozwala to na równomierne rozłożenie biegów w ciągu tygodnia, pozostawiając co najmniej jeden dzień odpoczynku między każdym biegiem" - wyjaśnia. "Więcej niż jeden dzień może być zbyt dużym obciążeniem dla organizmu, co może prowadzić do kontuzji. Dobrą zasadą, jeśli chcesz robić postępy w bieganiu, jest dodawanie maksymalnie 10% kilometrażu tygodniowo".

Zobacz również