Życie kobiety

Czym jest pozycja seksualna Amazonki? Jak wypróbować ten dominujący ruch w sypialni?

Amazońska pozycja seksualna jest jedną z tych pozycji, które sprawiają, że głowa się kręci, gdy się o niej dowiadujesz, ale w rzeczywistości jest łatwa do wykonania i oferuje niesamowite korzyści dla wszystkich zaangażowanych.

Nazwana na cześć grupy wojowniczek i łowczyń z mitologii greckiej, pozycja ta jest idealna dla tych, którzy uwielbiają dominować w sypialni - i mają siłę i elastyczność, aby to osiągnąć. Chociaż nie musisz być superwoman, musisz wykorzystać zwinność Amazonek, aby to zadziałało, to na pewno.

Jeśli jednak uda ci się sprawić, by pozycja Amazonki zadziałała, to ostatecznie stanie się ona jedną z najlepszych pozycji seksualnych do wypróbowania z partnerem. Oprócz oferowania większej stymulacji łechtaczki niż wiele penetracyjnych pozycji seksualnych, jest to idealny sposób na zwiększenie podniecenia dzięki intensywnemu kontaktowi wzrokowemu. Certyfikowany przez UKCP terapeuta psychoseksualny i terapeuta relacji wyjaśnia wszystko, co musisz wiedzieć o Amazon i jak zrobić to dobrze.

Czym jest pozycja seksualna Amazon?

Amazon to pozycja seksualna, w której penetrujący partner leży na plecach z kolanami na wysokości klatki piersiowej, mówi psychoseksuolog Kate Moyle. "Górny partner następnie klęka naprzeciwko nich, ustawiając się z partnerem między nogami, ze stopami umieszczonymi mocno po obu stronach bioder, tak aby znajdowali się w pozycji kucającej. Pozwala to na wykorzystanie ud dolnego partnera jako wsparcia dla podskakującego ruchu w tej pozycji".

Nie jest to jedna z najlepszych leniwych pozycji seksualnych, ostrzega Moyle, który jest również ekspertem ds. seksu i relacji w marce LELO. "Pozycja Amazonka nie będzie dla każdego, ponieważ jest nieco bardziej wymagająca fizycznie i wymaga pewnej siły, koordynacji i elastyczności, więc jeśli wolisz zachować prostotę, to prawdopodobnie nie jest to pozycja dla Ciebie" - mówi.

Ale dla tych, którzy czują się na tyle wysportowani, aby spróbować, istnieje wiele korzyści związanych z tą wyjątkową pozycją.

Jakie są zalety pozycji seksualnej Amazonki?

1. Pozycja Amazon oferuje niesamowitą stymulację wizualną

Jeśli uwielbiasz obserwować swojego partnera podczas seksu, to pozycja Amazon jest zdecydowanie jedną z tych, które powinieneś wypróbować. "Jest to bardzo wizualna pozycja, ponieważ górny partner patrzy w dół na penetrującego partnera, dając wam obojgu wspaniały, ale bardzo odmienny widok na siebie nawzajem" - mówi seksuolog, wskazując na podobieństwa między pozycją Amazonki i helikoptera. "Wizualny charakter tej pozycji może być naprawdę podniecający dla was obojga, a obserwowanie wzajemnej przyjemności może być dość erotyczne. Pozwala również na dużo kontaktu wzrokowego, który może być bardzo łączący".

2. Możesz łatwo dodać stymulację łechtaczki

Według badań przeprowadzonych przez McGill University w Montrealu, większość kobiet potrzebuje dodatkowej stymulacji łechtaczki, aby osiągnąć orgazm. Na szczęście, jeśli masz w rękach jedną z najlepszych zabawek erotycznych dla początkujących, możesz z łatwością dodać ją do pozycji Amazon sex.

"Może to być naprawdę przyjemna pozycja dla obojga partnerów i jest dobra do włączenia stymulacji łechtaczki, do której, w zależności od preferencji, można następnie wprowadzić zabawkę erotyczną dla dodatkowej przyjemności" - mówi Moyle. "Kąty ułatwiają obojgu partnerom dotarcie do łechtaczki partnera przyjmującego".

3. Może to być przejściowa pozycja seksualna

Amazonka może wydawać się trudna do przyjęcia i równie trudna do opuszczenia, jeśli chcesz zrobić coś innego, ale wcale tak nie jest. Ponieważ jest nieco bardziej fizyczna i aktywna, można ją łatwo dostosować i przejść do jednej z wielu innych najlepszych pozycji seksualnych, mówi Moyle.

Łatwe pozycje seksualne, do których można przejść z Amazonki, obejmują pozycję motyla, kowbojkę, odwróconą kowbojkę i pozycję masłową. "Tylko upewnij się, że komunikujesz się ze swoim partnerem, jeśli chcesz coś zmienić, ponieważ nie może on czytać w twoich myślach" - ostrzega.

4. Pozycja Amazonka jest całkowicie wyjątkowa

Pozycja złamanego orła to po prostu kolejna wersja orła, a pozycja misjonarska to prosty zwrot w klasycznej pozie, podczas gdy pozycja Amazonki jest sama w sobie całkowicie wyjątkowa - mówi Moyle.

"Nowość jest świetna dla naszego życia seksualnego, ponieważ odrywamy się od rutyny i poszerzamy nasze strefy komfortu" - wyjaśnia. "Powinniśmy pamiętać, że większość z nas uprawia seks dla zabawy i przyjemności, więc jeśli coś nie wyjdzie, nie bierzmy tego zbyt poważnie, śmiejmy się z tego i spróbujmy czegoś innego". Mieszanie pozycji seksualnych to doskonały sposób na wprowadzenie czegoś poza rutyną do życia seksualnego i związku, co może naprawdę zwiększyć pożądanie".

Jak ulepszyć pozycję seksualną Amazonki

Pozycja seksualna Amazon jest niesamowita sama w sobie i jeśli działa dla ciebie, nie ma potrzeby jej zmieniać. Moyle ma jednak kilka rad dla każdego, kto stara się, aby ta pozycja działała dla niego: "Dostosuj Amazonkę do pozycji klęczącej, w której górny partner kładzie kolana na podłodze zamiast stóp, podobnie jak w pozycji odwróconej kowbojki, ponieważ może to zmniejszyć nacisk, ale także zmienić kąt penetracji, aby uzyskać inne doznania" - mówi.

I jak zawsze, upewnij się, że używasz dużo najlepszego lubrykantu. "Dobry lubrykant na bazie wody jest również idealnym dodatkiem do wszystkich pozycji seksualnych, ale może sprawić, że penetracja będzie przyjemniejsza dla was obojga w pozycji amazonki. Bardzo dobrze nadaje się również do stymulacji łechtaczki, ponieważ łechtaczka nie smaruje się sama" - mówi.

Dzisiejsze najlepsze oferty lubrykantówDurex Massage Lube£7Zobacz wszystkie cenyDurex Play Feel£7.99£6.66Zobacz wszystkie cenySmile Makers Generous Gel£12.95Zobacz wszystkie ceny Codziennie sprawdzamy ponad 250 milionów produktów w najlepszych cenach.

Zobacz również