Macierzyństwo

Oznaki zbliżającego się porodu

Jesteś ciekawa, jakie są oznaki zbliżającej się ciąży? Znalazłaś właściwe miejsce! Oto rzut oka na to, jak w praktyce wygląda końcówka ciąży. Jesteś zniecierpliwiona, bo twój maluch tęskni za tobą. Chcesz go zobaczyć, przytulić i powiedzieć mu, jak bardzo cię kocha. Zobaczyć to nowe życie, które urodziłaś. Nerwowość może być też spowodowana tym, że nie możesz dobrze spać, a wszystkie dolegliwości ciążowe, które odczuwałaś w czasie ciąży, teraz objawiają się ze zdwojoną siłą.

Kiedy jest ten moment? Jak go rozpoznać?

Podobne pytania zadawało sobie wiele mam, w tym ja, podczas mojej pierwszej ciąży. Teraz zdaję sobie sprawę, że tego bólu nie można pomylić z żadnym innym. Intuicja, że to JESZCZE będzie właściwa w tej sytuacji również nie będzie źle interpretowana. Pamiętaj, że poród może trwać długo. Organizm przygotowuje się powoli i wysyła do nas sygnały. Dzisiejszy post będzie dotyczył właśnie tych sygnałów, oznak zbliżającego się porodu. Mam nadzieję, że pomoże Ci on rozpoznać, ż .... nie jest daleko.

Abdominoplastyka: Obniżenie brzucha

Niski brzuch u kobiet w ciąży można zauważyć na około dwa tygodnie przed porodem. Dziecko, pod koniec ciąży, przyjmie wygodną pozycję i przesunie swoją główkę w kierunku dna macicy. Z tego powodu obserwujemy obniżanie się brzucha. Dzięki temu kobiety mogą łatwiej oddychać. Oznacza to jednak również, że będą musiały częściej chodzić do toalety. Uciskający pęcherz jest zjawiskiem dobrze znanym.

  • Ten objaw nie występuje zawsze. Bardzo rzadko można go zaobserwować, zwłaszcza jeśli jest to nasza druga lub trzecia ciąża.

Korek śluzowy zostaje usunięty

Funkcja ochronna śluzu w czasie ciąży polegała na tym, że zamykał on nasze ujście szyjki macicy. Uszczelniał on nasze ujście szyjki macicy i chronił nas przed bakteriami, wirusami i zanieczyszczeniami. Śluz znika przed zbliżającym się porodem. Śluz może opuścić nas na kilka godzin przed porodem, lub może trwać nawet do tygodnia. Będzie to albo galaretowaty śluz z niewielką ilością krwi, albo przezroczysty. Matki, choć krew w śluzie może być niebezpieczna, to może pojawić się w wyniku pęknięcia drobnych naczyń krwionośnych podczas rozwierania i skracania szyjki macicy. Jest to sprawa indywidualna. Czasami ilość śluzu jest tak mała, że kobieta może jej nie zauważyć.

Biegunka, wymioty

Skurcze jelit, wzdęcia i biegunka są oznakami, że poród jest bliski. Mogą wystąpić luźne, częste stolce. Nie jest to wynik żadnego zatrucia. Jest to wynik oczyszczania jelita grubego.

Skurcze

Pod koniec ciąży możemy odczuwać skurcze. Jest to spowodowane tym, że macica przygotowuje się do wypchnięcia dziecka. Skurcze Braxtona-Hicksa to nazwa tych wybitnych skurczów. Są one nieregularne, występują w różnych częściach macicy i trwają około 30 sekund. Są one mniej intensywne niż skurcze porodowe i nie występują często.

Zwiększony apetyt

Przed porodem organizm magazynuje potrzebną mu energię. Nie powinnaś się dziwić, jeśli o 2 lub 3 w nocy poczujesz silny głód i usiądziesz do stołu z pyszną kolacją ???? Byłam tam ???? Byłam tam???? Jednak nie wszystkie kobiety będą odczuwać taki głód. Czasami może być wręcz odwrotnie. Kobieta może nie być w stanie patrzeć na jedzenie, a nawet może odczuwać mdłości na jego widok.

Syndrom "zagnieżdżania się"

Matki, które zbliżają się do końca ciąży, zauważają wzrost energii. Zaczynają generalne porządki, takie jak składanie ubrań i organizowanie szaf, a nawet mycie podłóg czy trzepanie dywanów. Niektóre mamy poświęcają swoją energię na wędrówki po sklepach, zwłaszcza jeśli mają rzeczy dla dziecka. Inne piorą i prasują każde ubranie od początku. O co chodzi? Chodzi o hormony, drogie mamy. A konkretnie o oksytocynę. Nie tylko wyzwala ona skurcze macicy, ale także rozwija nasz instynkt macierzyński. Ten syndrom, jak wiele innych, nie musi występować u każdego. Jest to rzecz indywidualna. ?

Porzucenie wód płodowych

Za początek porodu możemy uznać już moment odejścia wód płodowych. Poczujesz lekkie pęknięcie na skórze i wypływające z ciała wody. Nie jest to coś, co możesz zatrzymać. Miej na uwadze, że wody mogą zniknąć szybko, lub może to być spowodowane sączeniem. Nadszedł czas, aby zadzwonić do szpitala, jeśli twoje wody przestały wychodzić w domu.

Lepiej działać wcześnie niż później

Kobiety, które w pierwszej ciąży czują, że "coś jest nie tak", a konkretnie, że zbliża się poród, często jadą do szpitala. Położne często mówią, że to za wcześnie. Ja uważam, że lepiej być wcześnie niż późno. Sama pojechałam do szpitala, gdy moje bóle się nasiliły. Podłączono mnie do KTG i dopiero wtedy odeszły mi wody. Po przebraniu się zostaliśmy z mężem zaprowadzeni na salę porodową. Muszę przyznać, że był to bardzo bolesny poród. Nie wiem jak z tak silnymi skurczami dotarłabym do szpitala.

Pamiętajcie! Pamiętajcie!!! Prawidłowy to +/- 2 tygodnie od daty. Pamiętaj, że niektóre objawy porodu możesz odczuwać znacznie wcześniej niż inne. Jeśli masz jakiekolwiek obawy i wątpliwości, zawsze skonsultuj się z lekarzem. Czy seks rzeczywiście jest w stanie przyspieszyć poród?

 

Zobacz również