Życie kobiety

10 najlepszych aplikacji do journalingu, aby zebrać swoje myśli w 2023 r.

newsletter woman&home

Zapisz się na nasz bezpłatny e-mail, aby otrzymywać najnowsze wiadomości królewskie i rozrywkowe, ciekawe opinie, porady ekspertów dotyczące trendów w stylizacji i urodzie oraz bezsensowne poradniki dotyczące zdrowia i dobrego samopoczucia, na które chcesz uzyskać odpowiedzi.

Imię i nazwisko: Twój adres e-mail Skontaktuj się ze mną w sprawie nowości i ofert innych marek Future Otrzymywać od nas wiadomości e-mail w imieniu naszych zaufanych partnerów lub sponsorów

Dziękujemy za zapisanie się do . Wkrótce otrzymasz e-mail weryfikacyjny.

Wystąpił problem. Proszę odświeżyć stronę i spróbować ponownie.

Przesyłając swoje dane, zgadzasz się z Warunkami umowy (otwiera się w nowej zakładce ) i Polityką prywatności (otwiera się w nowej zakładce) oraz masz ukończone 16 lat.

Najlepsze aplikacje do pisania dziennika to świetny sposób na poświęcenie trochę czasu dla siebie w ciągu dnia i zebranie myśli. Podczas gdy tradycyjny sposób na dziennik obejmuje umieszczanie pióra na papierze, istnieje teraz tak wiele sposobów, że można pisać dziennik w podróży, dzięki czemu jeszcze łatwiej jest włączyć ten nawyk do codziennej rutyny.

Dzienniki mogą być świetnym sposobem na uporządkowanie swoich myśli i uczuć w ciągu dnia, ale zamiast planować listę rzeczy do zrobienia, proszą o skupienie się na wdzięczności i miłości do siebie. Dziennikarstwo opiera się na idei afirmacji i rzeczy, za które jesteś wdzięczna. Podkreślając to, co pozytywne w życiu, a nie to, co negatywne, dziennikarstwo pozwala uzyskać trochę czasu dla siebie każdego dnia, a także jest łatwym sposobem na praktykę mindfulness w codziennym życiu.

Wraz z jednym z najlepszych planistów produktywności, najlepsze aplikacje do dziennikarstwa sprawiają, że ta codzienna praktyka jest jeszcze łatwiejsza, ponieważ jest dostępna, gdziekolwiek jesteś. Jako ktoś, kto zawsze lubił dziennikarstwo w fizycznym notatniku lub specyficznym dzienniku wdzięczności, byłem nieco niezdecydowany co do korzystania z aplikacji, aby zrobić to każdego dnia. W końcu wiem, że zbyt częste patrzenie na mój telefon nie zawsze pomaga mi, kiedy próbuję poradzić sobie ze stresem, więc pomysł używania aplikacji do prowadzenia dziennika wydawał się nieco sprzeczny z intuicją. Jednak po tygodniu testowania tych aplikacji stwierdziłam, że uwielbiam łatwość pisania dziennika w ten sposób i z niecierpliwością czekałam na korzystanie z aplikacji każdego wieczoru, zanim pójdę spać.

Jak przetestowałam najlepsze aplikacje do pisania dziennika

Dlaczego możesz zaufać Woman & Home Nasi eksperci spędzają godziny na testowaniu i porównywaniu produktów i usług, abyś mógł wybrać to, co najlepsze dla Ciebie. Dowiedz się więcej o tym, jak testujemy.

Testując najlepsze aplikacje do journalingu, myślałam o następujących kwestiach:

  • Jak łatwo było z nich korzystać: Wszystko, co było zbyt skomplikowane, aby używać każdego dnia, prawdopodobnie zapewniłoby efekt przeciwny do uspokajającej atmosfery, którą chcesz podczas dziennikowania. Wypełnianie dziennika nie powinno zajmować zbyt wiele czasu, więc chciałem używać aplikacji, które były łatwe i przyjemne w użyciu, a nie zagmatwane.
  • Koszt: Wiele aplikacji do prowadzenia dziennika oferuje wersję darmową i premium, ale stwierdziłem, że w większości przypadków wersje darmowe posiadają wszystkie niezbędne elementy, których byś chciał. Dodaliśmy ceny za konta premium w tej liście, które były rozsądne, ale generalnie nadal można by uzyskać wiele z aplikacji bez płacenia za wersję premium.
  • Jak to wygląda: Jeśli używasz aplikacji tuż przed snem lub pierwszą rzeczą rano, nie chcesz czegoś, co jest zbyt stymulujące. Prosty interfejs lub projekt jest prawdopodobnie preferowany. Wiele aplikacji zawierało słodkie ilustracje lub nawet opcję stworzenia własnego awatara, co przypisywało mi chęć otwierania aplikacji każdego dnia.
  • Czy używałbym jej zamiast fizycznego dziennika?: Niektórzy pewnie powiedzą, że nie ma alternatywy dla procesu zapisywania myśli na papierze. Realistycznie, choć, to jest o wiele łatwiejsze do korzystania z aplikacji niż pamiętać, aby przynieść swój notatnik lub dziennik wokół z tobą wszędzie, a tam jest również dodatkowa korzyść z dodawania w wpisie, kiedy czujesz się jak to - wiele z tych aplikacji nawet poprosił cię o jot down rzeczy trzy razy dziennie.

Najlepsze aplikacje do prowadzenia dziennika na rok 2023, przetestowane przez nas

(Image credit: Future/Gratitude

)1. GratitudeBest

overall journaling

appSpecificationsCena

za wersję premium: 25,99 £ / 31,42 $ zarokDostępne szablony? TakCzytrzeba założyć konto?: TakToday's Best DealsView at Amazon (opens in new tab)View at Amazon (opens in new tab)

Powody

,dla których warto kupić+Mnóstwo podpowiedzi do journalingu+ Gratitude challenges available + Quotes of the day and daily affirmations

Powody, dla których warto

unikaćMnóstwo informacji do przyjęcia, jeśli chcesz tylko czegoś prostego

Gratitude to zdecydowanie mój top pick z najlepszych aplikacji do journalingu, a podczas gdy musisz zapłacić za wersję premium, kwota, którą dostajesz za swoje pieniądze z tą aplikacją, jest imponująca. Z konta premium (z których bezpłatna wersja próbna jest dostępna), Gratitude pozwala na dostęp do jeszcze więcej podpowiedzi dziennika i codzienne afirmacje, jak również nieograniczone sekcje w swojej tablicy wizji i wiele zdjęć z wpisów dziennika. Jednak oba te są ograniczone do jednego w wersji darmowej.

Niezależnie od tego, którą wersję wybierzesz, Gratitude jest definicją wszechstronnego programu. Każdego dnia możesz dodać kilka wpisów do dziennika, z których wszystkie są stymulowane przez zachęty, takie jak "napisz o kimś, za kogo jesteś wdzięczny w swoim życiu" i "zastanów się nad postępami, które zrobiłeś do tej pory". Możesz edytować te wpisy dziennika z różnymi kolorami dla tła i dostęp do codziennych afirmacji, od wstępnie napisanych afirmacji z twórców aplikacji do własnych spersonalizowanych, które można sortować w różnych folderach dla kiedy ich potrzebujesz. Gratitude naprawdę ma wszystko, a firma ma nawet newsletter, blog, podcast i kursy, aby cieszyć się podczas korzystania z aplikacji.

(Image credit: Future/Daylio

)2. DaylioBest

journaling app do śledzenia

nawykówSpecyfikacjaCena

za wersję premium: 18,99 £ / 23,08 $ zarokDostępne szablony? TakCzymusisz założyć konto: Nie, ale możesz synchronizować się z innymi kontamiToday's Best DealsView at Google Play (opens in new tab)

Powody, dla których warto

kupić+Bardzoelastyczny i może być używany na wiele różnych

sposobów+Dużo

szablonów do codziennego journal ingu

Powody

, dla których warto unikać-Aspekt

śle

dzenia celówmoże odłożyć niektórych

Podczas gdy dziennikarstwo jest zwykle uważane za bardziej medytacyjną praktykę niż sposób

na

zorganizowanie swojego życia, niektóre aplikacje zawierają śledzenie celów i nawyków obok dziennikarstwa wdzięczności. W przypadku korzystania z wersji premium aplikacji (18,99 GBP / 23,08 USD za rok po tygodniowym darmowym okresie próbnym), Daylio pozwala na śledzenie celów podczas dziennika każdego wieczoru. Zawiera również sugestie dotyczące nawyków na wypadek, gdybyś potrzebował ich do podpowiedzenia swoich myśli, takich jak medytacja, spanie osiem godzin w nocy, a nawet cele oparte na parze, takie jak posiadanie wieczorów randkowych.

Jeśli chodzi o dziennik w aplikacji każdego wieczoru, jesteś proszony o wybranie, jak się czujesz z szeregu emocji, zanim aplikacja zapyta, co

masz na

myśli

.

Możesz wybierać spośród wielu różnych ilustracji w różnych kategoriach, od społecznych i hobby do snu i zdrowia. Tutaj jest, gdzie zaznaczyć, czy ukończyłeś swój cel tego dnia, dodać zdjęcie, jeśli chcesz, i napisać notatkę. W sekcji notatek, istnieje wiele szablonów, w tym "nocny brain dump", "poranna refleksja" (jeśli wolisz dziennik rano zamiast), "lista rzeczy do zrobienia" i "wpis wdzięczności". Podobało mi się, że aplikacja wydaje się rozciągać na tak wiele różnych funkcji, podwajając się jako jeden z najlepszych aplikacji śledzenia nawyków, a także skupiając się na wdzięczności i refleksji. To całkowicie zależy od Ciebie, jeśli nawet dodać te cele, lub jak bardzo używasz aplikacji, więc jest to elastyczna opcja dla kogoś, kto dopiero zaczyna z koncepcją dziennikarstwa lub kogoś, kto chce również jeden z najlepszych aplikacji śledzenia nawyków.

(Image credit: Future/Daily Bean

)3. Daily BeanBest

fun journaling

appSpecificationsCena

za wersję premium: 17,99 £ / 21,78 $ zarokDostępne szablony? :NieCzymusisz założyć konto?: Nie, ale możesz synchronizować się z innymi kontamiToday's Best DealsView at Apple (opens in new tab)

Powody, dla których warto kupić+

Estetyczny układ +Różnedziałania można ukryć lub uczynić widocznymi

Powody, dla których należy

unikać-Nie maszablonów do pisania z podczas dodawania notatki dzien nika

Podobnie jak Daylio, Daily Bean pozwala wybrać, które części twojego dnia chcesz nagrać, od wyboru emocji do działań społecznych, posiłków, zdrowia, a nawet pogody, co może być pomocne, jeśli zmagasz się z motywacją do treningu w zimie. Te aspekty twojego dnia i emocje są posortowane w "bloki rekordów", które mogą być ukryte lub pokazane na twojej aplikacji. Jeśli masz trochę czasu wolnego zbliża się od regularnych działań, takich jak praca, można "ukryć" te i nie będą one stanowić część swoich codziennych podpowiedzi dziennika, dopóki nie zdecydujesz się uczynić je widoczne ponownie.

Możesz również nagrać swój sen bez konieczności synchronizacji z aplikacją zdrowia w telefonie i dodać do trzech zdjęć, aby towarzyszyć swój rekord dzień. Nie ma presji, aby napisać rzeczy w dół, jeśli wolisz trzymać się emoji-jak ikony do nagrywania dzień, dzięki czemu jest to łatwa opcja dla tych, którzy znajdują się zdruzgotany przez koniec dnia. W wersji premium aplikacji, będziesz cieszyć się bez reklam i bardziej szczegółowe raporty na temat tego, jak twój nastrój i poziom aktywności był przez cały czas korzystania z aplikacji. Możesz również dodać "pin lock" do aplikacji, jeśli martwisz się o prywatność, ale warto zauważyć, że hasła nie mogą być odzyskane, więc byłbyś trochę zagubiony, gdybyś go zapomniał.

(Image credit: Future/Intelligent Change

)4. Five Minute JournalBest

do

korzystania z metody pięciominutowego

dziennikaSpecyfikacjaCena

za wersję premium: £34.99 / $42.36 na rokSzablonydostępne? TakCzytrzeba założyć konto?: TakToday's Best DealsView at Apple (opens in new tab)

Reasons to

buy+Based around the popular five -minute journal method+Lots ofguides to read on wellness and meditation

Reasons to

avoid-Quite asimple journaling method

Wholly focused

on

daily affirmations and gratitude, Journal is a simple yet effective app. Jako jeden z najlepszych aplikacji dziennikarskich, nie tylko zapewnia szablony dziennikarskie i podpowiedzi każdego dnia, ale także oferuje poranną i wieczorną medytację prowadzoną, a także różne "przewodniki" do przeczytania w stylu blog-post, które koncentrują się wokół miłości własnej i praktyk samoopieki. Zaprojektowany, aby być używane dwa razy dziennie przez pięć minut, Journal app automatycznie pozwala zdecydować, kiedy chcesz, aby telefon przypomnieć, aby korzystać z aplikacji (można nawet zdecydować się na 12 przypomnień dziennie, jeśli uaktualnić do wersji premium).

Jednym z moich ulubionych części aplikacji był "spostrzeżenia" sekcji, która pokazuje grafikę słów najczęściej używanych podczas wypełniania podpowiedzi dziennika. To był naprawdę miły sposób, aby spojrzeć wstecz na to, co napisałem i to zainspirowało jeszcze więcej wdzięczności dla mnie. Jeśli chcesz śledzić swój nastrój, pisać w dzienniku bez podpowiedzi, lub dodać obrazy i filmy do swoich wpisów trzeba będzie uaktualnić do wersji premium, ale biorąc pod uwagę cenę i jak wiele można jeszcze uzyskać dostęp bez płacenia - w tym możliwość dodania kodu dostępu, dzięki czemu aplikacja super bezpieczne, nie sądzę, że jest to całkowicie konieczne.

(Image credit: Future / Day One

)5. Day OneBest

journaling app z i bez

szablonówSpecyfikacjeCena

za wersję premium: 32,99 £ / 35,04 $ za rokSzablony dostępne? TakCzymusisz zrobić konto: nie, ale możesz zsynchronizować go z innymi kontamiToday's Best DealsView at Apple (opens in new tab)

Reasons to

buy+Very easy to use +Simplelayout and look

Reasons to

avoid-Interface could be more appealing/exciting Pod

względem układu i czasu potrzebnego do korzystania z aplikacji, Day One jest jednym z najprostszych i najłatwiejszych

w użyciu.

To, jak używasz dziennika, zależy poniekąd od ciebie, chociaż istnieją pewne codzienne podpowiedzi do odpowiedzi (które możesz wyłączyć), które obejmują pytania takie jak "kto jest twoim ulubionym artystą?" i "jak wygląda twój idealny dzień?". Podczas wypełniania sekcji dziennika możesz dodawać zdjęcia, filmy, audio i pliki PDF, co oznacza, że możesz stworzyć pamiętnik w stylu scrapbook, aby odzwierciedlić swoje dni. Jeśli chodzi o codzienne sekcje dziennika aplikacji, jesteś przedstawiony z pustą stroną, więc jeśli wolisz swobodnie zapisać tyle, ile chcesz o swoim dniu bez żadnej pomocy lub afirmacji, ta aplikacja jest zdecydowanie dla Ciebie.

Jednakże, jeśli potrzebujesz trochę więcej wskazówek podczas wypełniania dziennika, istnieje kilka szablonów dostępnych: obejmują one "pięć minut AM" i "pięć minut PM", obok szablonów, takich jak "plan dzienny" (który działa bardzo podobnie do tego, jak planer produktywności będzie), "codzienne wdzięczności" i "dziś I ...". Bardzo podobało mi się korzystanie z dwóch pięciominutowych szablonów, które obejmowały pisanie wpisu o wdzięczności i codziennej afirmacji rano, a także "trzy rzeczy, które się dziś wydarzyły" wieczorem. Możesz ustawić powiadomienia w aplikacji, aby przypomnieć, kiedy wypełnić te sekcje, ale jesteś również w stanie wypełnić wpis z dnia poprzedniego, jeśli zdarzyło się zapomnieć.

Darmowa wersja aplikacji może być używany do wszystkich tych funkcji bez konieczności posiadania konta, więc jeśli jesteś zdenerwowany o udostępnianie danych, jest to prawdopodobnie jedna z najbezpieczniejszych aplikacji

do użytku.

Jeśli się zalogujesz, poprosi Cię o to konto Apple lub Google, co oznacza, że dane w aplikacji będą automatycznie synchronizowane i będziesz mógł tworzyć kopie zapasowe (lub eksportować) w dowolnym momencie. Wersja premium, która jest 32,99 £ / 35,04 dolarów rocznie, pozwala na dodanie nieograniczonej ilości zdjęć i filmów do swojego dziennika, jak również jest w stanie synchronizować przez wszystkie urządzenia.

(Image credit: Future/Thinky

)6. ThinkyBest

free journaling

appSpecificationsCena

za konto premium: Aplikacja jest całkowiciedarmowaDostępne szablony:TakCzytrzeba założyć konto?: TakToday's Best DealsView at Apple (opens in new tab)Reasons

to

buy+Simpledesign and layout+CompletelyfreeReasons

to

avoid-Maybe too simple for some-Only a journaling app- no other featuresThe

Thinky app is completely free and is a great option for those who don't need extra features such as breathing exercises, a variety of journal templates, or a feature that doubles up as one of the best mindfulness apps. Kiedy idziesz do napisania nowego wpisu, aplikacja pyta "co masz teraz na myśli?", i są podpowiedzi, które szturchają cię z tym, co napisać o swoim dniu, jeśli walczysz o inspirację.

Podobało mi się, jak prosta formuła aplikacji jest, podczas gdy nadal wyposażone w przyjemny design i "rok w pikselach" kalendarza, który pokazuje piksel dla każdego dnia, który używałeś aplikacji. Możesz ustawić jedno lub dwa przypomnienia dzisiaj, aby wypełnić aplikację i wyszukać słowa kluczowe w przeszłych wpisach, jeśli chcesz spojrzeć wstecz na nich. Nie jest to jeden z najbardziej złożonych aplikacji na tej liście, więc to pasuje do ludzi, którzy nie mają tyle czasu, aby poświęcić się do korzystania z niego i tych, którzy chcą korzystać z zalet aplikacji dziennikarstwa bez konieczności płacenia za to.

(Image credit: Future/VOS

)7. VOSNajlepiej wyglądająca

aplikacja

dziennikarstwaSpecyfikacjeCena

za wersję premium: 68,99 £ / 83,71 $ za rokSzablonydostępne? NieCzytrzeba założyć konto?: TakToday's Best DealsZobacz w Google Play (otwiera się w nowej karcie)

Powody, dla których warto

kupić+Łatwa wużyciu +Ćwiczenia oddechowesą świetną funkcją

bonusowąPowody

, dla których warto unikać-Ads na wersji darmowej są rozpraszająceW

zakresie estetycznego wyglądu i łatwej w użyciu formuły, naprawdę podobało mi się używanie VOS jako dziennika. Zarówno w wersji darmowej, jak i premium aplikacji VOS, jesteś proszony o stworzenie "planu dobrego samopoczucia" w oparciu o cele, które chciałbyś poprawić. Może to obejmować cele związane z relacjami, wszelkie cele związane ze zdrowiem lub ćwiczeniami lub cele związane z rutyną snu, aby pomóc Ci nauczyć się lepiej spać. Te cele są całkowicie konfigurowalne później i będą stanowić część aspektu dziennikarstwa aplikacji każdego wieczoru. Zostaniesz zapytany, jak się czujesz każdego dnia i co sprawia, że czujesz się w ten sposób poprzez ikony, które reprezentują rzeczy, takie jak przyjaciele, rodzina i praca. Następnie można dodać notatkę do dalszego dziennika, ale nie ma żadnych szablonów, co oznacza, że można swobodnie jot down swoje myśli w dowolny sposób you please.

Each dzień plan również funkcje medytacyjne ćwiczenia oddechowe do naśladowania, wdzięczność wpis dziennika, afirmacji, a test samopoczucia - choć te dwa ostatnie będą musiały być dostępne albo z konta premium lub oglądając niektóre reklamy na bezpłatnej wersji. Wersja premium aplikacji jest dostępna z bezpłatnym okresem próbnym i otwiera dodatkowe opcje, takie jak widzenie trackera nastroju i cotygodniowego podsumowania, które pokazuje przegląd tygodnia dziennika. Chociaż cieszyłem się na korzystanie z aplikacji każdego dnia ze względu na jego projekt i ćwiczenia oddechowe szczególnie, reklamy zrobić trochę frustrujące, gdy używasz bezpłatnej wersji aplikacji i może być rozpraszające, gdy próbujesz wyłączyć swój mózg.

(Image credit: Future/Grateful

)8. GratefulBest

simple journaling

appSpecificationsCena

za konto premium :24,72 £ / 29,99 $ zarokDostępne szablony:TakCzymusisz założyć konto?: NieToday's Best DealsView at Apple (opens in new tab)

Powody do

zakupu+Dodawanie zdjęć do każdego wpisu w dzienniku to bonus +Bardzoprosty i czysty układ

Powody do

uniknięciaDarmowa wersja ograniczona do 15 wpisów

w

dziennikuogółemJeśli

szukasz aplikacji, która zastąpi akt dziennikarstwa w notatniku i nie jesteś zainteresowany żadnymi dodatkowymi funkcjami, Grateful to najprostsza aplikacja, którą wybrałem tutaj, aby użyć i spojrzeć na. Każdego dnia otrzymujesz inną podpowiedź, taką jak pisanie o kimś, za co jesteś wdzięczny lub coś, co sprawiło, że się uśmiechasz tego dnia. Te podpowiedzi mogą być spersonalizowane przez wybranie tych, które chcesz zobaczyć i można nawet napisać własne, jeśli uaktualnić do wersji premium app.

I szczególnie podobało mi się, jak można dodać zdjęcie do każdego wpisu dziennika wprowadzasz. Kiedy używasz aplikacji kolejno i dodać zdjęcie każdego dnia, to buduje i sprawia, że naprawdę przyjemny sposób spojrzeć wstecz na wizualnym pamiętniku rodzaju (to również przypomina, aby wziąć więcej zdjęć!).

Należy

pamiętać, że podczas gdy darmowa wersja aplikacji pozwala na dostęp do większości tych samych funkcji, co płatna wersja, to tylko pozwoli Ci wprowadzić 15 wpisów dziennika, podczas gdy płatna wersja jest nieograniczona.

(Image credit: Future/Stoic

)9. StoicBest

journaling app for

varietySpecificationsCena

za wersję premium: 36,99 funtów / 44,91 dolarów zarokDostępne szablony? :TakCzytrzeba założyć konto? TakToday's Best DealsView at Apple (opens in new tab)

Powody, dla których warto

kupić+Funkcje obejmują pisanie recenzji książek i refleksji na koniec roku +Wprowadź"mood check-in" o każdej porze dnia

Powody, dla których warto

unikać-App layout może być nieco mylący

Wieczorne journaling, zwany "wieczornym przygotowaniem" na aplikacji, jest inspirowany tym, co piszesz rano ze Stoic, więc jeśli zauważyłeś, że chcesz skupić się na pewnym celu lub działaniu samoopieki na dzień, możesz sprawdzić ponownie na nim wieczorem. Istnieje funkcja pustej strony, jeśli wolisz pisać bez szablonu i można nawet ustawić cel pisania z tej opcji, wybierając ile słów chcesz napisać.

Możesz również połączyć się z danymi Health w telefonie, jeśli chcesz śledzić swoje cele fitness i szukasz sposobów, aby zwiększyć motywację treningu podczas korzystania z aplikacji. Istnieje tak wiele różnych funkcji do wykorzystania w aplikacji, nawet bez premium bezpłatnej próby, można spędzić godziny za pomocą różnych sekcji. Od podpowiedzi związanych z rozpoczęciem terapii do napisania listu do kogoś, sprawdzania nastroju i przeglądów żywności, jest tak wiele do wykorzystania, że aplikacja jest zdecydowanie dobrze przystosowana do początkujących dziennikarzy, jak również tych, którzy używali kilku różnych wersji fizycznych i chcą przejść do cyfrowych.

(Image credit: Future/Alan Mind

)10. Alan MindBest

journaling app for mental

healthSpecificationsCena

za premium: 75,99 £ / 92,26 $ narokDostępne szablony? TakCzymusisz założyć konto?: TakToday's Best DealsView at Apple (opens in new tab)

Reasons to

buy+Personalization allows you to use the app how best works for you +Guidedmeditations available

Reasons to

avoid-Premium version is pretty expensive

Alan Mind został zaprojektowany jako zasób dla pracodawców, aby zapewnić, że ich pracownicy dbają o swoje zdrowie psychiczne, ale może być używany przez każdego zainteresowanego samoopieką i dbaniem o siebie. Podczas gdy struktura za metodą dziennika w aplikacji opiera się na praktykach terapeutycznych, istnieje wystarczająco dużo personalizacji pod ręką, że można zaspokoić wszelkie potrzeby związane z dziennikiem. Każdy wpis w dzienniku (lub "daily tracker") zawiera różne podpowiedzi, oparte na tym, co sam wprowadzasz - na przykład, aplikacja zaczyna się pytaniem o Twój nastrój, a następnie co to jest, że czujesz się w ten sposób, a następnie dlaczego.

W "sekcji snu" możesz wybrać jedną z kilku różnych medytacji, aby zrelaksować swój umysł, zanim głowa uderzy w poduszkę, a także poprosić o zapisanie notatek, takich jak to, co chcesz osiągnąć następnego dnia lub myśli lub uczucia z dnia chcesz puścić. W zakładce "ćwiczenia" dostępne są autoafirmacje, które mają zachęcić Cię do skupienia się na pozytywnym myśleniu każdego dnia. Wersja premium z pewnością odblokowuje więcej atutów, które pochodzą z tej aplikacji, takich jak więcej wglądów, przeglądów nastroju i ćwiczeń pisemnych, ale biorąc pod uwagę dość wysoką cenę, może to nie być opłacalna opcja dla każdego.

Czy aplikacje do prowadzenia dziennika są bezpieczne?

Wiele aplikacji do prowadzenia dziennika daje możliwość synchronizacji danych wprowadzanych do aplikacji z istniejącym kontem Google lub Apple. Nie tylko oznacza to, że można utworzyć kopię zapasową danych w chmurze i łatwo przywrócić je, jeśli zdarzy się zgubić lub złamać urządzenie, ale oznacza to również, że dane są związane z kontem, w którym zwykle przechowywane są informacje, dzięki czemu aplikacja jest tak samo bezpieczna, jak każdy inny. Podczas korzystania z aplikacji do tworzenia dzienników, która synchronizuje się z istniejącym kontem, a nie prosi o utworzenie nowego z nimi, dane są przechowywane na własnym urządzeniu, dzięki czemu jest to bezpieczna opcja.

Jeśli martwisz się o innych ludzi, którzy mogą uzyskać dostęp do wpisów umieszczonych w aplikacji, wiele aplikacji do journalingu, które przedstawiliśmy tutaj mają opcję dodania hasła lub pin do aplikacji, więc możesz czuć się bezpiecznie wiedząc, że jesteś jedynym, który może zobaczyć, co jest na app.

Tips for using journaling apps

We spoke to life coach and author Michele Elman (opens in new tab) to get some tips on how to make the most

out of journaling apps...
  • Skup się na tym, czego chcesz, a nie na tym, czego nie chcesz: Podczas dziennikowania ważne jest, aby spróbować skupić się na pozytywnym myśleniu. "Chociaż może to być katartyczne, aby swobodnie płynąć i pisać wszystkie swoje problemy nieświadomie, ważne jest, aby być ostrożnym w używaniu dziennikarstwa jako sposobu na ruminację i budowanie historii o tym, co dzieje się w twoim życiu i sposobie, w jaki ludzie myślą lub czują", mówi Elman.
  • Aplikacje do dziennikarstwa z podpowiedziami mogą zmniejszyć ruminację: "Pamiętaj, aby skupić się na tym, co wiesz. Na przykład, nie wiesz, co ktoś myśli, ale wiesz, jak się czujesz" - dodaje. Jeśli aplikacja do prowadzenia dziennika zawiera podpowiedzi i szablony, może to być dobry sposób, aby upewnić się, że koncentrujesz się na właściwych rzeczach w ciągu dnia, co pomoże w wyrażaniu wdzięczności i potwierdzaniu siebie.
  • Skup się na tym, jak się czujesz po pisaniu dziennika: Elman mówi, że jest to najważniejszy krok. "To pomaga niektórym i nie pomaga innym, więc jeśli okaże się, że czujesz się gorzej po, to jest coś, na co należy zwrócić uwagę".
Round up of today's best deals (otwiera się wnowej zakładce)Monster Gratitude (otwiera się w nowej zakładce ) (otwiera się w nowej zakładce)£7.99 (otwiera się w nowej zakładce)View (otwiera się w nowej zakładce)See all pricesWecheck over 250 million products every day for the best pricespowered by

Zobacz również