Życie kobiety

Szybki i łatwy sposób, aby wiedzieć, kiedy należy ponownie zastosować krem z filtrem przeciwsłonecznym

Jeśli zastanawiasz się, jak często należy ponownie nakładać krem z filtrem, istnieje nowy produkt, który pomoże Ci monitorować ekspozycję na promieniowanie UV i zapobiegać uszkodzeniom skóry oraz poparzeniom słonecznym.

W związku z upalnym latem, zapewnienie skórze ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV jest koniecznością. Nawet jeśli znasz najlepszy sposób pielęgnacji skóry w każdym wieku, nadal możesz chcieć nakładać warstwy SPF, aby zapewnić sobie ochronę przed słońcem

.

Krem do opalania jest oczywistym sposobem ochrony skóry przed oparzeniami słonecznymi, ale kiedy siedzisz na plaży przez cały dzień lub pracujesz na słońcu, może być trudno stwierdzić, kiedy musisz ponownie nałożyć więcej kremu

.(Image credit: Getty Images / Kittiphan Teerawattanakul / EyeEm

)Na szczęście istnieje nowy wynalazek, który pozwala ludziom monitorować ich absorpcję promieni UV i wiedzieć dokładnie, kiedy muszą ponownie zastosować krem przeciwsłoneczny.

Naklejki wykrywające UV stały się jednym z najlepszych trendów w pielęgnacji skóry w 2022 roku, że czciciele słońca są kochający. Te małe naklejki są umieszczane bezpośrednio na skórze po zastosowaniu kremu do opalania i wydają się całkowicie przezroczyste. W miarę jak krem do opalania zanika z czasem, a promienie UV uderzają w naklejkę, naklejka w końcu zmieni kolor. Jest to sygnał, że należy nałożyć więcej kremu przeciwsłonecznego.

(otwiera się w nowej zakładce)

Safer Sun Start Pakiet 4 naklejek | £3.25

Zobacz ofertę (otwiera się w nowej zakładce)(Image credit: Getty Images)

Możesz również polubić...

Co to jest slugging? Wirusowy trend w pielęgnacji skóry wyjaśniony (otwiera się w nowej karcie)

Twórcy Safer Sun, marki naklejek wykrywających promieniowanie UV, aktywnie starają się zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka skóry. Marka stwierdziła: "Naszą misją jest zmniejszenie ryzyka zachorowania na raka skóry. Szczególnie wśród tych najbardziej narażonych - dzieci. Chcemy zachęcić wszystkich do odpowiedzialnego korzystania ze słońca, dzieląc się wiedzą na temat zapobiegania oparzeniom słonecznym, starzeniu się skóry i rakowi skóry w jak największym stopniu. "

Marka wyjaśniła, dlaczego wymyśliła ten wyjątkowy produkt

.

"Mamy tendencję do postrzegania liczby przypadków raka skóry jedynie marginalnie. Zazwyczaj dotykają nas one tylko wtedy, gdy ktoś z rodziny lub nasz przyjaciel jest nimi dotknięty. Nie przejmujemy się promieniowaniem UV, ponieważ ani go nie widzimy, ani nie czujemy. Dlatego właśnie opracowaliśmy produkt, który niezawodnie wykrywa promieniowanie UV na skórze" - mówi misja marki.

Ten produkt stał się już letnim must-have na całym świecie, a osoby opalające się uwielbiają ten łatwy dodatek, który może pomóc im monitorować swoją skórę. Jest to szczególnie przydatne dla osób o bardzo jasnej lub reaktywnej skórze, które muszą połączyć stosowanie najlepszych filtrów przeciwsłonecznych dla skóry wrażliwej z dodatkowym zabezpieczeniem.

Badanie naukowe (otwiera się w nowej zakładce) potwierdziło również, że osoby, które używały tych naklejek, częściej pamiętały o ponownym zastosowaniu kremu do opalania. Jednak uczestnicy badania z naklejkami wykrywającymi promieniowanie UV nadal ulegali poparzeniom słonecznym, a naklejki nie zmniejszyły liczby poparzeń słonecznych. Sugeruje to, że chociaż naklejki mogą być dobre, aby przypomnieć o ponownym zastosowaniu kremu do opalania, jeśli przebywasz na słońcu przez długi czas i łatwo się opalasz, możesz potrzebować często sprawdzać tę naklejkę, aby uniknąć oparzeń słonecznych.

Zobacz również