Życie kobiety

Jaki jest najnowszy zegarek Fitbit, który zostanie wprowadzony na rynek w 2023 roku i czy jest wart tego szumu?

Zastanawiasz się, czym jest najnowszy Fitbit? Marka co roku wypuszcza nowe urządzenia ze zaktualizowanym sprzętem i innowacyjnym oprogramowaniem, aby nadążyć za najnowszymi trendami i obowiązkami w zakresie dobrego samopoczucia.

Od tych, którzy chcą wprowadzić niewielkie zmiany w swoim zdrowiu, po fanatyków fitnessu, miliony ludzi polegają na Fitbit, aby rejestrować swoje poziomy sprawności, jakość snu, wyniki stresu i ogólne statystyki dotyczące dobrego samopoczucia. Jestem jednym z nich, będąc fanem Fitbit od kilku lat, testując i recenzując wszystkie najlepsze typy i kilka najnowszych urządzeń, które wyszły ze świata Fitbit - w tym ofertę 2023.

Jeśli jesteś na rynku aktualizacji i szukasz najlepszych Fitbitów lub po prostu chcesz dowiedzieć się więcej o tym, czym jest Fitbit, jesteś we właściwym miejscu. Tutaj przedstawiamy wszystko, co musisz wiedzieć o najnowszych modelach Fitbit i czy tym razem warto je kupić.

Czym jest najnowszy Fitbit?

Fitbit Versa 4 i Fitbit Sense 2 to najnowsze typy Fitbit na rynku, oba wydane we wrześniu 2022 roku. Od lipca 2023 roku Fitbit nie wypuścił w tym roku żadnych nowych urządzeń. Są to raczej smartwatche niż trackery z szerokimi, kwadratowymi tarczami, klasycznym paskiem Infinity i funkcjami kompatybilnymi ze smartfonem - takimi jak możliwość odbierania połączeń, SMS-ów i powiadomień z kalendarza.

Fitbit Versa 4

Fitbit Versa 4 (229,25 USD / 199,99 GBP) to ulepszona wersja Fitbit Versa 3. Chociaż pod wieloma względami jest bardzo podobny do poprzedniego modelu, mile widziane dodatki to ponowne wprowadzenie bocznego przycisku do włączania i wyłączania urządzenia oraz nowe aktualizacje oprogramowania, takie jak pełnokolorowy ekran LED i funkcja profilu snu użytkownika za pośrednictwem 6-miesięcznej bezpłatnej wersji Premium aplikacji, która jest dostarczana z zegarkiem. Jest on dostępny w czterech różnych wersjach kolorystycznych: Graphite Black (jak powyżej), Waterfall Blue, Pink Sand i Beet Juice.

Versa 4 jest idealna, jeśli jesteś wszechstronny w świecie dobrego samopoczucia i nie inwestujesz zbytnio w poważne wskaźniki. Na przykład ćwiczysz kilka razy w tygodniu, próbujesz zmienić swoje nawyki związane ze snem i stresem na lepsze i chciałbyś mieć nadgarstkowego asystenta do mniejszych rzeczy w życiu - takich jak sprawdzanie pogody lub ustawianie timera. Wszystkie te funkcje są dostępne w zegarku Fitbit, a wiele innych informacji na temat poziomu stresu, oddechu, tętna, poziomu nasycenia tlenem i temperatury skóry jest również dostępnych w aplikacji, którą również można pobrać bezpłatnie.

Jeśli chodzi o dużą różnicę między Fitbit Versa 3 i 4, chodzi o łatwość. Najnowszy model jest znacznie łatwiejszy w użyciu niż poprzedni, z mojego doświadczenia, z najlepszymi trybami treningowymi i najbardziej przydatnymi statystykami dostępnymi za pomocą zaledwie dwóch dotknięć ekranu, a nie czterech.

Przeczytaj naszą pełną recenzję Fitbit Versa 4.

Dzisiejsze najlepsze oferty Fitbit Versa 4883 opinie klientów Amazon☆☆☆☆☆£168View£179View£179.99ViewShow More Deals Codziennie sprawdzamy ponad 250 milionów produktów, aby uzyskać najlepsze ceny

Fitbit Sense 2

Fitbit Sense 2 (299,95 USD / 269,99 GBP) to kolejna aktualizacja poprzedniego modelu - oryginalnego Sense. Podobnie jak poprzednia wersja, ten zegarek koncentruje się na czterech kluczowych filarach dobrego samopoczucia: kondycji, śnie, stresie i sercu. To sprawia, że jest to ekscytujący zakup dla tych, którzy chcą skupić się na swoim dobrym samopoczuciu poprzez holistyczne podejście, a nie takie, które koncentruje się głównie na kondycji. Ten jest również dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: Shadow Grey (jak powyżej), Luna White, Blue Mist.

Jest wyposażony w aplikację EKG do oceny rytmu serca, świetny sposób dla każdego, kto martwi się o zdrowie swojego serca, aby monitorować nieprawidłowości w domu, czujnik temperatury skóry i aplikację do skanowania EDA, która ostrzega, gdy organizm doświadcza oznak stresu.

Sense 2 jest również bardziej elegancki dzięki włączeniu żyroskopu, funkcji, która wykrywa ruch kątowy. Oznacza to, że prawdopodobnie będzie oferować nieco dokładniejsze śledzenie dla określonych dyscyplin sportowych i łatwiej wykryje ruch nadgarstka, aby automatycznie włączyć urządzenie.

Przeczytaj naszą pełną recenzję Fitbit Sense 2.

Dzisiejsze najlepsze oferty Fitbit Sense 2798 opinii klientów Amazon☆☆☆☆☆£179View£269£179View£269£219ViewShow More Deals Każdego dnia sprawdzamy ponad 250 milionów produktów, aby uzyskać najlepsze ceny

Czy warto kupić najnowszy Fitbit?

Tak, zawsze warto kupić najnowszego Fitbita, jeśli budżet na to pozwala. Oprogramowanie jest najbardziej aktualne i naturalnie dokładniejsze, z różnymi już zainstalowanymi aktualizacjami oprogramowania, a także będziesz mieć dostęp do znacznie większej liczby funkcji niż te oferowane przez poprzednie modele.

Zarówno Versa 4, jak i Sense 2 mają wbudowane śledzenie GPS, dzięki czemu nie musisz zabierać ze sobą telefonu, ponad 40 różnych trybów treningowych do wyboru zamiast standardowych 20 oraz pełnokolorowe ekrany. Wcześniejsze modele smartwatchów Fitbit, takie jak wydany w 2018 roku, oryginalny Fitbit Versa, nie oferują takich funkcji.

Aplikacja Fitbit działa również dokładnie tak samo na obu urządzeniach. Niezależnie od tego, czy chcesz dowiedzieć się, jak zmienić godzinę na Fitbit, czy sprawdzić swój dzienny wynik gotowości, musisz pobrać aplikację.

Czy jedno jest lepsze od drugiego? To sprowadza się do osobistych preferencji. Oba zegarki są stosunkowo podobne, więc jeśli chcesz kupić najnowszy Fitbit i nie jesteś pewien, który wybrać, warto zadać sobie pytanie, czego oczekujesz od swojego urządzenia i ile jesteś skłonny za nie zapłacić. Jeśli zależy Ci na bardzo dokładnych danych zdrowotnych i możesz poradzić sobie z wyższą ceną, to Sense 2 jest tym, na który powinieneś się zdecydować. Jeśli jednak zależy Ci na kondycji i poprawie ogólnego stanu zdrowia, to Versa 4 jest idealna.

Jakie są inne ostatnie premiery Fitbit?

Fitbit Inspire 3

Fitbit Inspire 3 został również wydany jesienią 2022 roku. Jest to raczej monitor fitness niż zegarek, co oznacza, że wygląda nieco inaczej, z mniejszą, węższą tarczą i innym paskiem na nadgarstek. Skupia się przede wszystkim na podstawowym śledzeniu kondycji, a nie na ogólnym samopoczuciu, ale zawiera pewne statystyki dotyczące stresu i snu.

Jest to idealny model dla każdego, kto chce włączyć do swojego życia jeden z najlepszych trackerów fitness, ale nie inwestuje zbytnio w wskaźniki, które oferowałby na przykład Fitbit Sense 2. Podobnie jak smartwatche, Inspire 3 rejestruje tętno, spalone kalorie, liczbę kroków, godziny i jakość snu oraz podstawowy poziom stresu dzięki funkcji Stress Management Score.

Jedną z głównych zalet trackera fitness od Fitbit, a także Inspire 3 w porównaniu do innych urządzeń z tego samego roku, jest cena. Chociaż może brakować niektórych funkcji - takich jak wbudowane śledzenie GPS - jest to jedyny z trzech, który kosztuje mniej niż 100 USD / 90 GBP. Jednak wiele topowych modeli pojawia się również na liście najlepszych ofert Fitbit, w zależności od pory roku, więc zawsze warto się temu przyjrzeć.

Przeczytaj naszą pełną recenzję Fitbit Inspire 3.

Dzisiejsze najlepsze oferty Fitbit Inspire 3860 opinii klientów Amazon☆☆☆☆☆£74.99View£84View£84.99ViewShow More Deals Codziennie sprawdzamy ponad 250 milionów produktów, aby uzyskać najlepsze ceny

Google Pixel

Wszystkie Fitbity są kompatybilne z systemem iOS firmy Apple, co oznacza, że doskonale współpracują ze wszystkimi typami iPhone'ów. Z tego powodu debata na temat Fitbits vs Apple Watches jest powszechna. Co ciekawe jednak, kolejna z najnowszych wersji Fitbit - Google Pixel - jest dostępna tylko do użytku z urządzeniami z systemem Android.

Nie mieliśmy jeszcze okazji wypróbować jednego z nich, ale wygląda na to, że wiele funkcji dostępnych w dwóch nowych zegarkach Google Pixel x Fitbit jest podobnych do najnowszych modeli Fitbit. Na przykład mogą pochwalić się "najbardziej zaawansowanymi" funkcjami śledzenia tętna Fitbit, wbudowanym GPS, ponad 40 trybami ćwiczeń i całodziennym śledzeniem aktywności, a także standardowymi wskaźnikami.

Użytkownicy telefonów z systemem Android skorzystają jednak najbardziej z wielu aplikacji Google dostępnych już z zegarkiem Fitbit. Należą do nich między innymi połączenia na nadgarstku, Gmail i Kalendarz, Asystent Google, Muzyka i podcasty oraz Inteligentne sterowanie domem. Niektóre z tych programów, takie jak Mapy Google i Portfel Google, mają zostać wydane dla użytkowników Sense 2 i Versa 4, ale nie stało się to w momencie publikacji.

Czy Fitbit wprowadził jakieś nowe zegarki w 2023 roku?

Od lipca 2023 roku Fitbit nie wypuścił żadnych innych urządzeń od czasu Fitbit Versa 4, Sense 2 i Inspire 3. Pojawiły się jednak pewne spekulacje na temat kolejnych nowych wydań w 2023 roku, w zależności od historii wydań marki.

Na przykład niektórzy uważają, że nowa wersja Fitbit Charge 5 zostanie wydana w sierpniu. Logika stojąca za Fitbit Charge 6 wywodzi się z idei, że Fitbit działa w dwuletnich cyklach, z pierwszą edycją smartwatcha Sense wychodzącą dwa lata przed nowym Sense 2 i Fitbit Versa 3 wychodzącą dwa lata przed czwartą edycją. Nowa wersja nie została jednak jeszcze potwierdzona.

Pomimo ciszy na froncie wydawania produktów, Fitbit wypuścił w czerwcu dużą aktualizację oprogramowania. Aktualizacja zawierała szereg ulepszeń wcześniej istniejącego oprogramowania, takich jak nowe tarcze zegara dla modeli Fitbit Charge 5, Luxe i Inspire 3.

Jednym z największych dodatków jest nowa funkcja Daily Readiness Score. Śledzi ona aktywność użytkownika, jakość snu i tętno, aby zasugerować poziom aktywności, jaki należy podjąć w danym dniu. Fitbit wprowadził również nowy kafelek Menstrual Health, który jest dostępny wyłącznie w modelach Sense 2 i Versa 4. Funkcja ta umożliwia użytkownikom rejestrowanie miesiączek i przeglądanie stanów cyklu bez konieczności korzystania z aplikacji Fitbit.

Czy nowy Fitbit pojawi się w 2024 roku?

Oprócz niepotwierdzonej przewidywanej premiery Fitbit Charge 6 w sierpniu tego roku, istnieją oczekiwania, że Fitbit Versa 5 zostanie wydany we wrześniu 2024 roku. Chociaż Fitbit jeszcze tego nie potwierdził, ani nawet nie drażnił żadnego takiego wydania, to jeśli firma będzie trzymać się swoich dwuletnich luk w wydawaniu, to w przyszłym roku czeka nas nowy model Versa.

Po premierze Versa 4 w 2022 roku oczekuje się, że nowa wersja będzie oferować to samo zaawansowane oprogramowanie do śledzenia kondycji, ale z wieloma ulepszonymi i dodatkowymi funkcjami. Oczywiście nie ma jeszcze potwierdzonych informacji na temat urządzenia, a więcej informacji zostanie opublikowanych bliżej daty.

Dzisiejsze najlepsze oferty na najnowsze FitbityFitbit Versa 4 £168Zobacz wszystkie cenyFitbit Sense 2 £179Zobacz wszystkie cenyFitbit Inspire 3 £74.99Zobacz wszystkie cenyGoogle Pixel Watch £249Zobacz wszystkie ceny Codziennie sprawdzamy ponad 250 milionów produktów, aby uzyskać najlepsze ceny.

Zobacz również