Życie kobiety

Ten wodny hack sprawi, że poczujesz się bardziej nawodniony w fali upałów

Kiedy temperatury rosną, ważne jest, aby upewnić się, że pijemy wystarczająco dużo wody, ale według eksperta istnieje hack wodny, który może zwiększyć nasze nawodnienie jeszcze bardziej.

Oprócz pracy nad tym, jak spać w upale i jak przestać czuć się zmęczonym przez cały czas fali upałów, ważne jest, aby pamiętać, że jednym z najważniejszych sposobów zwalczania wysokich temperatur jest picie dużej ilości wody. Ale czy możemy sprawić, że nasze spożycie wody pójdzie jeszcze dalej?

Dodając po prostu plasterek owocu lub plasterek ogórka do szklanki wody, możesz zwiększyć szybkość, z jaką jest ona wchłaniana do organizmu, według neuropsychologa, gospodarza podcastu i założyciela UNBroken, dr Rachel Taylor (otwiera się w nowej karcie).

"Woda ma trudne napięcie powierzchniowe", wyjaśnia dr Taylor. "Dodanie czegoś takiego jak plasterek owocu do twojej wody pomaga złamać to napięcie powierzchniowe, co oznacza, że woda szybciej reaguje z komórkami twojego ciała - w skrócie oznacza to, że woda będzie cię nawadniać bardziej efektywnie.

"Jest to szczególnie ważne, jeśli masz jakiekolwiek ukryte wirusy lub bakterie w swoim ciele - woda może być dość trudna do prawidłowego wchłonięcia".

Najlepsze zalecenia dr Rachel Taylor, aby dodać do wody, obejmują:

  • Ogórek
  • Cytryna
  • Limonka
  • Mięta
  • Truskawki
  • Plastry kokosa

"Ogórek jest szczególnie dobry, ponieważ zawiera elektrolity", wyjaśnia.

Dr Taylor zaleca również spożywanie żywności, która ma wysoki procent wody, takiej jak arbuz i cukinia, aby uzyskać dodatkowy zastrzyk nawodnienia.

Jeśli zastanawiasz się, jak ochłodzić się w czasie fali upałów, picie dużej ilości wody to świetny początek.

Alison Jones, certyfikowany konsultant ds. snu i ekspert w firmie Sealy (otwiera się w nowej zakładce) wyjaśnia: "Pozostawanie odpowiednio nawodnionym pomaga nie tylko smarować stawy i amortyzować wrażliwe tkanki przez całą noc, ale może również pomóc w osiągnięciu spadku temperatury ciała, który pomaga wywołać senność, zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez Uniwersytet Północnej Karoliny (otwiera się w nowej zakładce)."

Jones sugeruje, że aby upewnić się, że pozostajesz nawodniony, trzymaj małą szklankę wody na stoliku nocnym lub jedną z najlepszych butelek na wodę z wypełnioną pokrywką.

Zobacz również