Życie kobiety

Czym jest zamknięta pozycja misjonarska? Plus, wszystkie korzyści płynące z tego klasycznego ruchu

Zamknięta pozycja misjonarska to nowy ruch do wypróbowania dla tych, którzy kochają klasyczny seks misjonarski, ale potrzebują nieco więcej stymulacji łechtaczki do orgazmu. Działa prawie tak samo, z jedną różnicą.

Pozycja ta znalazła się na listach większości ludzi, niezależnie od orientacji seksualnej i tego, czy uprawiają seks z partnerem, czy używają wibratora. Jednak, jak wiadomo, pozycja ta polega na penetracji i fizycznej intymności, a nie na stymulacji łechtaczki, której wiele kobiet potrzebuje do osiągnięcia orgazmu.

Jest to jeden z najlepszych sposobów na ulepszenie seksu misjonarskiego, więc nie będziemy zaskoczeni, jeśli ta odmiana pozycji misjonarskiej znajdzie się na Twojej liście najlepszych pozycji seksualnych do wypróbowania w kółko. Specjalista ds. zdrowia kobiet i ekspert ds. seksu opowiada woman&home o wszystkim, co musisz wiedzieć o tej pozycji i jak czerpać z niej największe korzyści.

Czym jest pozycja misjonarska zamknięta?

Zamknięta pozycja misjonarska jest bardzo podobna do zwykłej pozycji misjonarskiej z jedną małą zmianą: dolne nogi partnera są jak najbliżej siebie podczas penetracji. Pozwala to na większą stymulację łechtaczki, mówi Emma James, specjalista kliniczny w dziedzinie zdrowia kobiet i dobrego samopoczucia seksualnego. "Gdy nogi są blisko siebie, najpierw dochodzi do mniejszej penetracji pochwy, a większej stymulacji łechtaczki. Ponieważ łechtaczka ma znacznie więcej zakończeń nerwowych niż ściana pochwy, bardziej zewnętrzna stymulacja w pierwszej kolejności zwiększa przyjemność".

To sprawia, że jest to idealna pozycja dla tych, którzy kochają bliskość i intymność pozycji misjonarskiej, ale chcą podnieść poprzeczkę. Podobnie jak w przypadku pozycji speed bump, ale w odwrotnej kolejności, aby wykonać zamkniętą pozycję misjonarską, dolny partner powinien leżeć na plecach, a górny partner powinien leżeć na nim, używając ramion do utrzymania ciężaru. Po wejściu do środka, górny partner powinien usiąść na nogach dolnego partnera, ściskając nogi tak mocno, jak jest to wygodne.

Jeśli jesteś fanem tej pozycji, ale wolisz więcej stymulacji punktu G, James, który jest założycielem The Wellness Hub i współpracuje z wiodącą marką Smile Makers, sugeruje nieznaczną zmianę pozycji, tak aby dolny partner przytulał kolana do klatki piersiowej. "Pozwala to na głębszą penetrację i większą szansę na trafienie w punkt G" - mówi. "Anatomicznie punkt G znajduje się bardziej w przedniej części ściany pochwy, więc mniej chodzi o głęboką penetrację, a bardziej o powolną i delikatną penetrację".

Jakie są zalety zamkniętej pozycji misjonarskiej?

1. Podwójna stymulacja

Według Indiana University, siedem na 10 kobiet docenia stymulację łechtaczki podczas seksu, a z tych siedmiu, trzy potrzebują jej, aby osiągnąć orgazm podczas seksu. Jeśli tak jest również w Twoim przypadku, zamknięta pozycja misjonarska ma ogromną przewagę, ponieważ węższe wejście pozwala na większe tarcie łechtaczki wraz z wewnętrzną stymulacją.

Dodatkowo, na przykład, bardzo łatwo jest przejść z pozycji snajperskiej, która jest świetnym ruchem do seksu oralnego, do zamkniętej pozycji misjonarskiej.

2. Umożliwia głębokie połączenie z partnerem

Dla niektórych osób seks polega na zbliżeniu się do partnera. Właśnie dlatego tradycyjna pozycja misjonarska jest klasykiem, ponieważ pozwala na intymność twarzą w twarz. Zamknięta pozycja misjonarska, podobnie jak pozycja odwrócona, również pozwala partnerom leżeć twarzą w twarz, co pomaga zwiększyć intymność, jednocześnie pozwalając na bardziej fizyczną stymulację łechtaczki.

"Umożliwia ona nawiązanie kontaktu z partnerem poprzez głęboki kontakt wzrokowy, pieszczoty i pocałunki" - wyjaśnia. "To właśnie te działania uwalniają serotoninę, zmniejszają ból i skurcze mięśni oraz poprawiają ogólne doznania".

3. Pozycja może pomóc wzmocnić dno miednicy

Mięśnie dna miednicy to mięśnie wokół macicy i pęcherza, które pomagają utrzymać mocz. Stopniowo rozluźniają się wraz z wiekiem i pod wpływem czynników stresogennych, takich jak poród, co może prowadzić do takich problemów jak wysiłkowe nietrzymanie moczu i zmniejszenie czucia w pochwie. Podczas gdy najlepszym sposobem na wzmocnienie dna miednicy są ćwiczenia Kegla, orgazmy z pewnością również mogą pomóc.

"Wszyscy wiemy, że najlepszym sposobem na wzmocnienie dna miednicy są regularne orgazmy pochwowe" - mówi James - "Tak więc uzyskanie zamkniętej pozycji misjonarskiej dla was obojga ma ogromne korzyści dla obu stron".

Jak sprawić, by zamknięta pozycja misjonarska była jeszcze lepsza?

Wprowadzanie drobnych zmian w zamkniętej pozycji misjonarskiej może mieć ogromny wpływ na przyjemność, mówi James, zwłaszcza jeśli szukasz najlepszej pozycji seksualnej z bólem w dolnej części pleców. "Moją radą, aby zwiększyć przyjemność i zmniejszyć ból pleców, jest umieszczenie małej poduszki pod pośladkami, ponieważ zmienia to pozycję obręczy miednicy, umożliwiając lepsze doznania". Alternatywą jest wypróbowanie pozycji leżącej, aby odciążyć plecy partnera.

Podczas wypróbowywania tej pozycji warto również użyć dużej ilości najlepszego lubrykantu, ponieważ uczucie ciasnoty może być niewygodne, jeśli nie ma wystarczającej ilości lubrykantu do poruszania się. Podobnie jak w przypadku wszystkich pozycji seksualnych, nie bój się, jeśli za pierwszym razem coś pójdzie nie tak. "Im więcej się śmiejesz, tym bardziej się relaksujesz i tym bardziej cieszysz się tym doświadczeniem" - mówi.

Zobacz również