Życie kobiety

Czy zielona herbata może pomóc Ci schudnąć? Dietetyk ujawnia prawdę za tym superfoodem

Czy zielona herbata może pomóc w utracie wagi? Jako jeden z najbardziej popularnych herbat ziołowych tam, to nie jest zaskoczeniem, że zielona herbata pochodzi pakowane korzyści dla tych, którzy chcą dokonać zmian w stylu życia lub po prostu utrzymać dobre zdrowie. Czy zielona herbata działa dla utraty wagi choć jest inna sprawa.

Co kilka miesięcy przez media społecznościowe przewijają się te same mody zdrowotne; codzienne napoje i pokarmy, które mamy w naszych szafkach sklepowych, lodówkach lub zamrażarkach, które rzekomo mogą pomóc nam zrzucić funty jak za sprawą magii.

"Zielona herbata jest jedną z najzdrowszych alternatyw dla kawy, jaką możesz wypić. Jest ładowany z przeciwutleniaczy i pakowane z korzyści zdrowotnych, które mogą poprawić funkcjonowanie mózgu, obniżyć ryzyko chorób serca, a nawet chronić przed rakiem", mówi Nina Fava, dietetyk i trener zdrowia, ale podobnie jak cytryna i kawa dla utraty wagi trend kilka miesięcy temu, to nie jest to, co jest wszystko cracked up to być. Tutaj Fava wyjaśnia, dlaczego i rzeczywiste korzyści, że zielona herbata oferuje zamiast.

Czy zielona herbata może pomóc Ci schudnąć?

Zielona herbata nie może pomóc w utracie wagi przez siebie, tylko deficyt kalorii, aby schudnąć może to osiągnąć. To jest, gdy jesz mniej kalorii niż spalasz każdego dnia, tworząc deficyt kalorii, który oznacza, że twoje ciało zaczyna spalać tłuszcz dla energii, a nie składniki odżywcze uzyskane poprzez jedzenie.

Chociaż istnieje wiele sposobów na zabezpieczenie tego deficytu, który zwykle musi wynosić około 250 do 500 kalorii poniżej twojego poziomu utrzymania, wiele instytucji medycznych, w tym Pennington Biological Research Center potwierdza, że jest to jedyny sposób na utratę wagi. Większość ludzi decyduje się na to poprzez zmianę nawyków żywieniowych i regularne ćwiczenia. Niestety, zielona herbata i inne napoje detoksykacyjne na odchudzanie nie są odpowiedzią.

Istnieje również szereg dowodów na to, że zielona herbata w szczególności sprawia, że niewiele lub nic się nie zmienia w masie ciała dorosłych osób z nadwagą, nawet jeśli herbata jest przygotowywana za pomocą tradycyjnych metod ekstrakcji. W przeglądzie systematycznym Cochrane przeanalizowano 14 różnych badań na ten temat i stwierdzono, że uczestnicy stracili od 0,2 kg do 3,5 kg wagi. Jednak w większości przypadków było to na niższym poziomie i badacze nie uznali tego za "statystycznie znaczące" na tyle, aby zrobić prawdziwą różnicę.

Jakie są korzyści z zielonej herbaty?

1. Zielona herbata może podnieść tempo przemiany materii

Zdrowe tempo przemiany materii jest niezbędne, jeśli chcesz schudnąć, ponieważ kontroluje liczbę kalorii, które naturalnie spalasz w spoczynku, jak podczas snu, jedzenia, siedzenia i wykonywania innych nieaktywnych czynności.

"Zielona herbata zawiera silne przeciwutleniacze i kofeinę, które mogą pomóc w metabolizmie, pomóc w spalaniu tłuszczu i poprawić wydajność ćwiczeń", Fava wyjaśnia, wskazując na dalsze dowody z Tehran University of Medical Sciences, który pokazuje, że kofeina i rodzaj polifenoli zwanych katechiny w zielonej herbacie może pomóc podnieść tempo metabolizmu i tak, w połączeniu z innymi czynnikami, jest to jedyny sposób, że zielona herbata może przyczynić się do utraty wagi.

2. Zielona herbata może pomóc obniżyć poziom cukru we krwi

Istnieje szczegółowy przegląd dowodów przez Chongqing Medical Nutrition Research Center, aby pokazać, że zielona herbata może z pewnością pomóc tym, którzy już zdiagnozowali cukrzycę, zarządzać ich poziomem insuliny, jednak Fava wyjaśnia, że "zielona herbata może obniżyć poziom cukru we krwi i poprawić wrażliwość na insulinę, pomagając w zapobieganiu cukrzycy typu 2."

Ustalenie to pochodzi z badania, przeprowadzonego przez Chung-Ang University College of Medicine, który spojrzał na ludzi, którzy pili sześć lub więcej filiżanek zielonej herbaty każdego dnia i stwierdził, że byli o 33% mniej narażeni na rozwój cukrzycy typu 2 niż ci, którzy pili tylko jedną filiżankę tygodniowo.

3. Zielona herbata może obniżyć poziom LDL (złego) cholesterolu

"Zielona herbata może obniżyć poziom LDL (złego) cholesterolu, co oznacza, że może zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, w tym chorób serca i udaru" - mówi Fava, dzięki zdolności zielonej herbaty do zwiększenia poziomu przeciwutleniaczy w naszej krwi. Pomaga to zapobiegać utlenianiu się cząsteczek LDL, co jest jedną z wiodących fizycznych przyczyn chorób serca.

"Badania wykazały również, że ludzie, którzy piją zieloną herbatę mają niższe ryzyko śmierci z powodu chorób układu krążenia", mówi.

4. Zielona herbata może poprawić funkcjonowanie mózgu

Zielona herbata ma nie tylko korzyści dla utraty wagi i naszego układu sercowo-naczyniowego choć, ma również bezpośredni wpływ na nasze zdrowie mózgu. "Zielona herbata może poprawić funkcjonowanie mózgu i chronić go przed starzeniem się" - wyjaśnia Fava. "Bioaktywne związki w zielonej herbacie chronią neurony w mózgu i zmniejszają ryzyko niektórych chorób, takich jak demencja u starszych dorosłych".

Czy zielona herbata zmniejsza tłuszcz na brzuchu?

Nie, ponieważ zielona herbata nie działa w celu poprawy tempa utraty tłuszczu na własną rękę, napój nie będzie działał w celu zmniejszenia tłuszczu z brzucha. Jednak kilka badań pokazuje, że katechiny w zielonej herbacie mogą mieć pewien wpływ na niebezpieczny tłuszcz trzewny, który gromadzi się wokół żołądka.

Niektóre badania, przeprowadzone przez Healthcare Food Research Laboratories w Japonii, potwierdzają, że picie zielonej herbaty zdecydowanie nie spowoduje utraty wagi sam, ale ci, którzy stracili na wadze, pijąc zieloną herbatę miał tendencję do utraty większy procent tego tłuszczu z tego obszaru. Więc warto ją pić, jeśli masz na celu dowiedzieć się, jak uzyskać płaski brzuch w dół linii.

Zobacz również