Życie kobiety

Ten hack prysznicowy TikTok, którego próbujesz, może w rzeczywistości zrujnować twoją łazienkę

Para pod prysznicem może brudzić lustra, a użytkownicy TikTok wymyślili osobliwy hack, aby temu zapobiec. Najwyraźniej jednak może to zrujnować twoją łazienkę.

Kiedy codziennie bierzesz prysznic, zwłaszcza gorący, lustra mają tendencję do zaparowywania od pary, zwłaszcza jeśli nie masz silnego wentylatora podczas kąpieli. Jeszcze bardziej irytujące jest to, że gdy idziesz wytrzeć parę z lustra lub okna ręcznikiem, na lustrze pozostają smugi i ślady, co zmusza cię do ponownego wyciągnięcia Windexu.

Poza tym, bądźmy szczerzy, czy ktokolwiek wie, jak prawidłowo wyczyścić prysznic?

Ludzie na TikTok znaleźli jednak super tani hack pod prysznic, aby temu zapobiec - pokrywając lustro cienką warstwą mydła lub kremu do golenia przed wzięciem prysznica.

Wiemy, co sobie myślisz - czy to nie sprawi, że lustro będzie jeszcze brudniejsze? TikTokerzy tacy jak @neat.caroline udowodnili, że ta teoria jest błędna, twierdząc, że metoda nakładania mydła lub kremu do golenia jest tym, co czyni ten hack skutecznym.

Po pokryciu lustra warstwą wybranego produktu, weź ściereczkę z mikrofibry lub ściągaczkę i wytrzyj lustro, upewniając się, że produkt zostanie wcierany w lustro na tyle, że nadal będziesz w stanie zobaczyć swoje odbicie. Wymaga to sporo wysiłku, w zależności od tego, jak gęsta jest konsystencja produktu.

Po wykonaniu tej czynności lustra powinny pozostać wolne od mgły przez kilka dni, gdy tylko weźmiesz prysznic.

@neat.caroline oryginalny dźwięk - Neat Caroline

Chociaż hack pod prysznic może brzmieć dziwnie (ale nie tak dziwnie jak hack TikTok polegający na jedzeniu pomarańczy pod prysznicem), ludzie robią to od lat, ponieważ udowodniono naukowo, że jest skuteczny. Mydło na lustrze powstrzymuje cząsteczki wody przed przywieraniem do niego - i zamiast powodować irytującą parę na lustrze, zsuwa się i kapie bezpośrednio pod lustrem.

Jednakże, choć hack ten brzmi dobrze w teorii, to niekoniecznie sprawdza się w praktyce.

Ekspert ds. łazienek Evan Jones wyjaśnia, dlaczego ten hack, choć skuteczny, może być w rzeczywistości dość niebezpieczny.

"Jednym z problemów, jakie mam z tym sposobem, jest to, że chociaż lustro jest wolne od pary, to nie pozbywa się kondensacji, a woda, która znajdowałaby się na lustrze, osadzi się w innym miejscu" - mówi. "Ta woda może powodować wilgoć, która umożliwia tworzenie się pleśni. Korzystanie z wentylatora wyciągowego jest znacznie bezpieczniejsze niż pocieranie luster mydłem".

Według CDC, pleśń w łazience może powodować wiele irytujących i zdrowotnych objawów, takich jak zatkany nos, świszczący oddech, zaczerwienione lub swędzące oczy lub skóra.

Jeśli więc szukasz lepszego sposobu na pozbycie się pary z luster i wilgoci z łazienki po wzięciu prysznica, lepiej jest użyć skutecznego wentylatora wyciągowego, a nawet pozostawić otwarte okna lub drzwi, aby przewietrzyć pomieszczenie. Alternatywnie, możesz podjąć odważną decyzję o braniu zimniejszych pryszniców, ale rozumiemy, że nie każdy ma na to siłę.

Zobacz również