Życie kobiety

Koordynatorka ds. intymności" zdradza, czego nauczyła się o przyjemności podczas swojej fascynującej kariery i jak to może pomóc tobie

Koordynatorzy ds. intymności to nowy dodatek do przeciętnego planu filmowego i telewizyjnego. Znaczenie ochrony i wsparcia wykonawców w scenach z udziałem nagości, seksu i innych form intymności oznacza, że ci profesjonaliści są teraz standardem. Tak jak Jen Odell, która poświęca czas ze swojego harmonogramu, aby podzielić się swoim doświadczeniem i tym, jak może ono przynieść korzyści Tobie...

Wszyscy jesteśmy ludźmi zmysłowymi. Nasze zmysły kształtują to, jak doświadczamy świata, łączą nas z wydarzeniami, miejscami i ludźmi wokół nas. Seks i zmysłowość nie są tymi samymi rzeczami, ale mogą płynąć razem, nakładać się na

siebie

i

informować się nawzajem - dla wspaniałych, pozytywnych doświadczeń związanych z seksem.

Jestem głęboko

przekonana, że kiedy obejmujemy nasze zmysłowe ja, znajdujemy najważniejsze połączenie ze wszystkich, połączenie z naszą własną przyjemnością

.

Świat, w którym żyjemy może być przytłaczający. Możemy być przestymulowani, przepracowani, letargiczni lub zestresowani, niedotknięci lub nadmiernie dotknięci. Często zapominamy, lub nie wiemy jak połączyć się z własną przyjemnością.

Jeśli stworzymy sobie czas i przestrzeń, aby poczuć, dotknąć i pokochać własne ciała, łączymy się z naszą mocą. Z drugiej strony, kiedy łączymy naszą przyjemność z zadowalaniem innej osoby, wykonywaniem lub dawaniem komuś innemu tego, czego potrzebuje, lub zamykamy ją, ponieważ stawiamy najpierw inne wymagania dotyczące naszej energii lub naszego czasu, poświęcamy tylko siebie i swój własny zmysłowy potencjał.

Co robi koordynator intymności?

(Image credit: Jen Odell)

You may also like...

Jak mieć dobry seks, gdy jesteś w długotrwałym związku (otwiera się w nowej karcie)

Pracując jako Koordynator ds. Intymności, moim zadaniem jest zapewnienie, że sceny z nagością, seksem i innymi formami intymności docierają bezpiecznie na nasze ekrany, wspierając i chroniąc wykonawców oraz pomagając reżyserom wprowadzić ich pomysły w życie.

Pomagam ludziom czuć się komfortowo w sytuacjach, które potencjalnie mogłyby być odwrotne.

Pomagam

ludziom poruszać się po ich granicach i pomagam w choreografii seksu i intymności, która wygląda prawdziwie, czuje się autentycznie i opowiada historię.

Nasze ciała przechowują wszystkie nasze sekrety, całą naszą radość i ból. Sposób, w jaki aktorzy poruszają się i oddychają może powiedzieć nam tak wiele o osobie, którą przedstawiają, a jeśli obserwujemy siebie w ten sam sposób, możemy dotrzeć do wiadomości, które nasze ciała desperacko próbują nam przekazać.

Dlaczego koordynatorzy intymności są ważni?

Czasami seks i intymność na naszych ekranach mogą być szkodliwe - nierealistyczne lub napędzane przez stare mity i stereotypy. Seks, który jest nam pokazywany, może nas denerwować, pobudzać lub inspirować. Mam nadzieję, że będę częścią zmiany, która odkryje seks jako o wiele bardziej złożone i zniuansowane doświadczenie, takie, które obejmuje wszystkie ciała i typy ciała, celebruje samozadowolenie, miłość do siebie i szczerą, otwartą komunikację.

Nie mogę kontrolować treści scen, nad którymi pracuję, czasami czuję się sfrustrowana i chcę walczyć z kliszami, rozszerzać i rozwijać to, co zostało napisane na stronie.

Czasami

czuję ból, jaki odczuwają

aktorzy

, kiedy nie chcą odsłaniać części swojego ciała, których się boją. I choć osobiście tęsknię za tym, by na ekranie można było zobaczyć więcej ciał, nic nie jest dla mnie ważniejsze w pracy niż ochrona i poszanowanie uczuć i granic tych, którzy mnie otaczają

.

To uczucie jest trudne do pokonania. Praca na planie filmowym może być również wyczerpująca, z długimi godzinami i wysokimi stawkami.

Jak delektować się zmysłowością

(Image credit: Getty, PhotoAlto/Frederic Cirou

)Zmysłowość dla jednej osoby może być jedzeniem miękkiej, dojrzałej gruszki w samotności - delektowaniem się smakiem i teksturą każdego kęsa, zlizywaniem rozlanego soku z palców. Dla innej osoby może to być branie kąpieli i pozwalanie, by ciepła woda pieściła ich skórę, subtelnie przesuwając się po ich kształcie, po wszystkich ich częściach. Zmysłowe połączenie może być odczuwane jako bryza poruszająca się po twarzy, ciepły strumień słońca, zapach świecy lub otwartego ognia.

Może to być poruszanie się lub taniec do piosenki, którą kochasz lub masturbacja z intencją. Poświęć czas na dotykanie swojej skóry, obserwowanie siebie w lustrze, zmianę pozycji, rodzajów dotyku, poziomów i nacisku, używanie zabawek lub rąk, albo obu.

Delektuj się całym doświadczeniem jako kochającym aktem uwielbienia ciała, opierając się wszelkim chęciom pośpiechu lub rozłączenia, analizowania lub oceniania formy, jaką przybiera nasze ciało. Zamiast tego, pozwól sobie być obecnym, czując je, będąc w nim, oddychając nim. Kochać nasze ciało dokładnie takim, jakie istnieje w danym momencie.

Dlaczego tworzenie czasu dla siebie jest kluczowe, jeśli chodzi o przyjemności

(Image credit: Westend61/Getty Images

)Wciąż uczę się, jak pogodzić moją pracę z życiem jako rodzic i partner. To nie było łatwe, ale wiem, że kiedy tworzę czas dla siebie, jestem silniejszy i bardziej obecny dla wszystkich. W świecie, w którym jesteśmy bardziej narażeni na niebezpieczeństwo niż kiedykolwiek, i narażeni na więcej informacji niż kiedykolwiek, uziemienie się z powrotem do naszych ciał nigdy nie było bardziej istotne.

Z zajętym życiem, możemy często żyć w naszych głowach i zostawić nasze ciała za sobą. Myśli i obawy wirują wokół naszych głów, podczas gdy nasze ciała pracują na autopilocie. Pandemia dotknęła wiele osób fizycznie, po strachu i separacji trudno było wielu ludziom zrelaksować się z powrotem w świecie pełnym ludzi. A może ich przestrzeń osobista i granice dotyku mogły się całkowicie zmienić bez ich świadomości. Problem, który może prowadzić do lęku i dyskomfortu w sytuacjach, które kiedyś były znajome i łatwe, być może powodując lęk seksualny, który nie istniał wcześniej.

To

samo może się zdarzyć, gdy osoba jest w żałobie lub niesie traumę, lub jeśli związek doświadcza wyzwań. W mojej pracy pomagam aktorom w radzeniu sobie z ich uczuciami, zachęcając ich do słuchania swojego ciała. Jeśli zastanawiają się nad tym, co jest dla nich wygodne, co mówi im ich ciało? Rzadko jesteśmy uczeni, jak to robić w życiu, a jednak jest to potężne źródło prawdy.

Jak ponownie połączyć się ze swoją zmysłowością

(Image credit: LaylaBird/Getty Images

)Zmieniamy się, z czasem i z ciągle zmieniającymi się falami życia, nie tylko fizycznie, ale i emocjonalnie - nasze popędy seksualne, potrzeby, fantazje i pragnienia rzadko pozostają takie same. Dlatego powinniśmy uhonorować siebie czasem, aby poczuć te zmiany, objąć je i pielęgnować, aby przejść z przestrzeni głowy do przestrzeni ciała.

Zapraszam Cię do stworzenia czasu i przestrzeni, aby zrobić to jako priorytet. Jak czuje się dziś Twoje ciało? Czy jesteś spięty i zamknięty w sobie, czy miękki, otwarty i zrelaksowany? Jak twój oddech porusza się po tobie, czy jest wysoki i szybki, czy wolny i wyśrodkowany? Bez osądzania, tylko zauważając.

Jest to pomocne w każdej sytuacji, w której się znajdujemy, w każdym wyborze i w każdej przestrzeni. Czy czuję się tu bezpiecznie? Czy to jest to, czego chcę? Nasze ciała zawsze powiedzą nam, czego potrzebujemy, jeśli tylko poświęcimy czas na słuchanie.

Obdaruj hojnie swoje zmysły i nasze ciała. Umieść swoją własną przyjemność na szczycie listy, bez względu na to, co życie rzuca na ciebie.

Sprawiajcie sobie przyjemność najpierw, przed kimkolwiek innym - seksualnie, zmysłowo i z całkowitym oddaniem.

Zobacz również