Życie kobiety

Jedzenie pomarańczy pod prysznicem to najnowszy dziwaczny trend na TikTok - ale ma zaskakujące zalety

Najnowszym trendem w stylu życia TikTok jest jedzenie pomarańczy pod prysznicem - i może to przynieść więcej korzyści, niż mogłoby się wydawać.

Jeśli chodzi o listę ogólnych "nie-nie" w życiu, jedzenie pod prysznicem znajduje się na szczycie listy z oczywistych powodów. Po pierwsze, nikt nie chce rozmoczonego jedzenia pod prysznicem. Po drugie, prawdopodobnie chcesz, aby Twój prysznic pachniał jak gałązka eukaliptusa lub pole lawendy - a nie jak Twój kurczak Tikka Masala na wynos. Jednak TikTok niedawno odkrył, że jest jedno jedzenie, które można i powinno się jeść pod prysznicem - pomarańcze.

Wiemy, że na początku brzmi to trochę dziwnie - ale nie możemy oceniać tego, co ludzie robią pod prysznicem. Nawet królowa miała dziwaczne zasady dotyczące kąpieli - delektowała się filiżanką herbaty Earl Grey podczas słuchania BBC Radio 4 (co brzmi dla nas idealnie). Z drugiej strony, TikTokers przekonują, dlaczego pomarańcze są idealnym jadalnym towarzyszem podczas następnego prysznica.

@au.stino oryginalny dźwięk - morgan

Użytkownik TikTok @au.stino opublikował film o tym, dlaczego jego rutyna jedzenia pomarańczy pod prysznicem działa na niego, twierdząc, że jest to "prawdopodobnie jedna z najbardziej eterycznych rzeczy, jakich można doświadczyć na tej planecie".

Film ten spotkał się ze zrozumiałym sceptycyzmem ze strony widzów. "Przepraszam, wierzę, że to prawdopodobnie niesamowite doświadczenie, ale po prostu nie mogę pozwolić, aby jedzenie / napoje znalazły się w powietrzu w łazience" - skomentował ktoś.

Jednak, ku zaskoczeniu wielu, są ludzie, którzy najwyraźniej robią to od dłuższego czasu. "Mówię to od lat! Nikt mi nie wierzy" - czytamy w innym komentarzu.

Kiedy jeden z użytkowników skomentował, prosząc, aby oryginalny plakat dokładniej wyjaśnił swoją teorię na temat tego, co sprawia, że jedzenie pomarańczy pod prysznicem jest tak wyjątkowe, nakręcił film z odpowiedzią, który do tej pory zgromadził ponad 7 milionów wyświetleń.

Powiedział on przede wszystkim, że jedzenie pomarańczy pod prysznicem eliminuje możliwość zrobienia bałaganu. "Łatwo się je sprząta i można je rozerwać bez wyrzutów sumienia" - czytamy w jego odpowiedzi. Ponadto, jeśli wiesz, jak prawidłowo czyścić prysznic, nie powinno to stanowić problemu.

Dodatkowo, w dziwny, ale skuteczny sposób, jedzenie pomarańczy pod prysznicem może zmniejszyć stres - tak, poważnie. "Pod gorącym prysznicem ciepło i wilgotność wyolbrzymiają smak i zapach pomarańczy" - mówi. "Zapach cytrusów jest również powiązany z łagodzeniem stresu".

@au.stino JD Agri Photography - Jack????????

Kiedy się nad tym zastanowimy, aromat cytrusów unoszący się w powietrzu podczas prysznica brzmi całkiem przyjemnie - i według badań zapewnia korzyści redukujące stres, pomagając przywrócić "równowagę homeostatyczną" w organizmie. Tak więc, oprócz faktu, że podjadanie pomarańczy pod prysznicem może generalnie wywoływać przyjemne doznania węchowe podczas następnego szorowania, może również pomóc w uzyskaniu poczucia spokoju.

Najwyraźniej jednak nie jest to przełomowe odkrycie dla innych ludzi w różnych zakątkach świata. Jeden z użytkowników skomentował film wyjaśniający @au.stino, mówiąc, że w Iraku mężczyźni robią to cały czas. "Mężczyźni w Iraku zabierają pomarańcze do łaźni i jedzą je w środku. To stara tradycja i jest świetna" - czytamy w komentarzu.

Inny użytkownik zauważył, że w Maroku jest to powszechna praktyka w łaźniach. "W Maroku, kiedy idziemy do Hammamu (łaźni), wszyscy przynoszą klementynki/pomarańcze do jedzenia" - powiedział.

Jeśli chcesz zwiększyć swoje doznania związane z konsumpcją pomarańczy pod prysznicem, jeden z użytkowników skomentował, że zaleca użycie pomarańczy świeżo wyjętej z lodówki. Dodatkowo, jeśli szukasz mnóstwa wskazówek i przemyśleń na temat jedzenia pomarańczy pod prysznicem, użytkownicy TikTok skierowali zarówno początkujących, jak i profesjonalistów do subreddita "showerorange", całego wątku na Reddicie poświęconego jedzeniu pomarańczy pod prysznicem.

Zobacz również