Życie kobiety

Istnieje nowy lek na zaparcia, który *wibruje* w organizmie po połknięciu

Vibrant, nowy lek stosowany w leczeniu zaparć, właśnie trafił na rynek - i *wibruje* wewnątrz ciebie.

Tak, dobrze przeczytałeś.

Jeśli nie jesteś lekarzem lub farmaceutą, czasami trudno jest w pełni zrozumieć zakres działania i metabolizmu leków w naszym organizmie. Nowy lek przeciw zaparciom, Vibrant, ma na celu usunięcie tajemnicy z ich leku - w rzeczywistości w tym leku w ogóle nie ma leku. Tak więc, jeśli jesteś jednym z czterech milionów Amerykanów, którzy co roku cierpią na zaparcia i próbowałeś w przeszłości innych medycznych i naturalnych środków przeczyszczających, możesz chcieć posłuchać.

Vibrant, lek zatwierdzony przez Food and Drug Administration w sierpniu 2022 r., został niedawno dopuszczony do przepisywania osobom cierpiącym na zaparcia. Sam lek, jak wspomniano wcześniej, nie zawiera żadnych aktywnych składników - kapsułka po prostu dostarcza niewielkie wibracje do okrężnicy, aby ją stymulować.

Vibrant należy przyjmować raz dziennie, zazwyczaj przed snem. Przed połknięciem kapsułki umieszcza się ją w kapsułce dostarczonej przez aptekę, która aktywuje pigułkę - następnie połyka się i pozwala kapsułce działać wibrującą magią.

Po połknięciu pigułki popijając szklanką wody, kapsułka zaczyna delikatnie wibrować, stymulując okrężnicę, podróżując przez układ trawienny, ostatecznie docierając do jelita cienkiego. Stymulacja ta, według strony internetowej Vibrant Gastro, "zwiększa liczbę i częstotliwość pełnych spontanicznych wypróżnień".

Jednorazowa kapsułka przechodzi następnie przez system wraz z następnym wypróżnieniem.

Według dr Eamonna Quigleya, szefa gastroenterologii w Houston Methodist Hospital za pośrednictwem CNN, tylko niewielka liczba osób mogła odczuwać efekty wibracji, ale żadna z tych osób nie czuła się niekomfortowo. "Mniejszość mogła to poczuć. Żadna z tych osób nie odczuwała dyskomfortu. I żadna z nich nie przestała go przyjmować z tego powodu" - powiedział.

Chociaż Vibrant nie jest lekarstwem na zaparcia, może pomóc przynieść ulgę, a według CNN "w tabletkach nie było żadnych toksycznych materiałów i że mogą one wytrzymać, na przykład, siłę ugryzienia, gdyby ktoś przypadkowo je ugryzł".

Lek na zaparcia jest przeznaczony specjalnie dla osób, które próbowały innych środków przeczyszczających przez ponad miesiąc i nie widziały rezultatów. Marka wyraźnie stwierdza, że jego przeznaczeniem jest "leczenie przewlekłych zaparć idiopatycznych". Jeśli więc próbowałeś innych sztuczek, aby pozbyć się zaparć, takich jak być może wewnętrzny prysznic TikTok, i nic nie wydaje się działać, Vibrant może być dobrym rozwiązaniem dla Ciebie.

Vibrant musi być przepisany przez lekarza, ponieważ nie jest sprzedawany bez recepty. Warto również zauważyć, że ubezpieczenie nie obejmuje Vibrant - kosztuje 69 USD miesięcznie przy zakupie z kuponem z ich strony internetowej.

Zobacz również