Życie kobiety

Jak "przyprawić" swój związek: 9 porad ekspertów, aby poprawić intymność, jeśli jesteś razem przez długi czas

Chęć nadania pikanterii swojemu związkowi nie oznacza, że zmierzacie w kierunku skały. W rzeczywistości jest wręcz przeciwnie. Podczas gdy wiele osób pozwala, aby ich długoterminowe relacje spadły na bok, decydując się na zmianę oznacza, że jesteś zainwestowany w poprawę partnerstwa dla was obu.

Mamy rutyny dla wszystkiego innego w naszym życiu, od ćwiczeń do higieny osobistej, więc byłoby sens mieć je dla naszych związków też. Dodaj w dodatkowych stresów życia codziennego i nie jest zaskakujące, że czasami te rutyny dostać trochę stęchły; jak myśleć poza pole, gdy jesteś wyczerpany?

Uczenie się jak przyprawiać up twój związek jest pierwszym krokiem przynosić świeżą energię z powrotem w twój partnerstwo, czy ty jesteś wpólnie dla dekad lub ty doświadczasz związek wypalenie po few rok. Akredytowany coach i psycholog oraz mistrz seksu opowiadają woman&home, jak można poprawić intymność w związku i pokonać rutynę.

Jak dodać pikanterii swojemu związkowi

1. Spróbujcie razem czegoś nowego

Jeśli chcesz coś zmienić w swoim związku, a nie jesteś do końca pewna co, to zainwestowanie czasu w siebie nawzajem powinno być Twoim pierwszym krokiem. Próbowanie czegoś nowego razem jest świetnym sposobem, aby zacząć to robić, ponieważ oboje przychodzicie do stołu jako nowicjusze, mówiąc, że jesteście gotowi zrobić coś innego.

"Próbowanie czegoś nowego razem może zbliżyć cię do siebie, pomóc ci wyjść z tych samych rutyn, a odkładanie jakościowego czasu, aby cieszyć się wzajemnie swoim towarzystwem, pokazuje, że oboje jesteście zainwestowani w poprawę związku", wyjaśnia Isabelle Uren, certyfikowany mistrz sexpert z dyplomami z psychologii i semiotyki poznawczej. "Możesz pomyśleć o tym, czego chciałbyś więcej w związku i znaleźć działania, które kultywują tę energię. Jeśli chcesz więcej zmysłowości, z myślą o nauce, jak mieć lepszy seks w nadchodzących tygodniach, możesz wybrać się na dzień spa lub wziąć kurs masażu. Jeśli chcecie być bardziej zabawni ze sobą, uderzcie w arkadę, laser quest lub coś, co wydobywa waszą zabawną stronę."(Image credit: Getty Images)

2. Ponownie zorganizuj wieczorną randkę

Innym sposobem na wygospodarowanie tego ważnego czasu dla siebie jest poświęcenie sobie jednego wieczoru w tygodniu, co dwa tygodnie lub co miesiąc. Możecie wykorzystać ten czas na wypróbowanie czegoś nowego lub zrobienie czegoś, co w przeszłości lubiliście robić razem, na przykład wyjście do restauracji lub do kina.

Cokolwiek zrobisz, upewnij się, że przeznaczyłeś ten czas dla siebie nawzajem, mówi Zoe Mallett (otwiera się w nowej karcie), akredytowany trener, psycholog i ekspert od relacji. "Może straciłeś połączenie, które kiedyś miałeś, lub czujesz, że nie znasz się już wystarczająco dobrze. Zastanówcie się, czego każde z was chce od wieczoru randkowego i wspólnie ustalcie, jak możecie to uzyskać" - mówi. "Kiedy myślimy o wieczorze randkowym, zakładamy, że musi to być glitz i glam, ale w rzeczywistości musimy po prostu skupić się na tworzeniu czasu. "

To nie musi być nawet cały wieczór. "Jeśli oboje jesteście super zajęci, może to być kawa na randkę, w której oboje chodzicie do kawiarni i dostajecie takeaway, aby przynieść z powrotem do domu, może to być sobotni poranny bieg razem, lub może to być po prostu filiżanka herbaty razem przed pójściem do łóżka raz w tygodniu. Żadnych telefonów, tylko oboje razem".

3. Popraw swoją komunikację

Posiadanie dobrej komunikacji jest drugim filarem przyprawiania swojego związku, ponieważ nie można poprawić sytuacji bez rozmowy o niej - i skutecznej rozmowy. Istnieją nawet badania z University of Georgia, aby poprzeć ten pomysł, ponieważ ich badanie wykazało, że pary, które utrzymują pozytywną i skuteczną komunikację, mają tendencję do bycia bardziej zadowolonymi niż ci, którzy nie mogą.

"Komunikacja jest podstawą silnego związku i kluczem do posiadania wspaniałego życia seksualnego", potwierdza Uren, który jest również ekspertem od seksu i relacji dla BedBible (otwiera si. "Praca nad współczującą i szczerą komunikacją, w której możesz być ze sobą bezbronny, jest świetna dla wzmocnienia intymności".

Aby wprowadzić te pomysły w życie, sexpert zaleca uczynienie z tego rytuału. "Możecie wykorzystać ten czas, aby praktykować wdzięczność za siebie nawzajem i związek oraz rozmawiać o tym, co chcecie poprawić. Jeśli nie jesteś pewien, jak zacząć, zdobywając sobie podręcznik do pracy w związku, jedną z najlepszych książek o seksie lub kilka kart do rozmowy pary może dać ci nieco więcej struktury", mówi. I aby upewnić się, że to rzeczywiście się dzieje, "odłóż ten sam czas każdego tygodnia, jeśli to możliwe".

(Image credit: Getty Images)

4. Poznaj język miłości swojego partnera

Innym sposobem na poprawę komunikacji z partnerem jest nauczenie się wzajemnie swoich języków miłości. Są to różne sposoby, w jakie ludzie lubią dawać i otrzymywać miłość, i tak jak wszyscy wolimy komunikować się w inny sposób, to jak okazujemy i chcemy być okazywani miłość może być różne między osobami w parach.

Pięć języków miłości to:

  • Słowa afirmacji
  • Jakość czasu
  • Fizyczny dotyk
  • Akty służby
  • Prezenty

"Możesz wykorzystać je na swoją korzyść, gdy wiesz, jaki jest język miłości twojego partnera", mówi Mallett. "Możesz dostosować swoje noce randkowe i działania do tego, spędzając połowę wyznaczonego czasu, koncentrując się na jednej z twoich potrzeb, a druga połowa na drugiej, lub rozbić go na datę. "

Jeśli język miłości twojego partnera to czas jakości, wtedy cała noc randkowa może być dla nich ważniejsza niż dla ciebie

, na przykład.

Ale jeśli twój język miłości jest akty usług, może się okazać, że twój partner pomagając z naczyniami po kolacji robi więcej dla iskry w twoim związku niż wyjście na kolację.

5. Zaskoczcie się nawzajem na zmianę

Każdy lubi czuć, że ich partner myślał o nich, niezależnie od tego, czy ich język miłości to prezenty, czy nie, więc podejmij wysiłek, aby zaskoczyć swojego partnera raz na jakiś czas, a oni powinni zrobić to samo dla ciebie.

"Zawrzyj umowę, że raz w miesiącu lub raz na trzy miesiące, oboje zaplanujecie miłą niespodziankę dla siebie nawzajem. Mogą to być wycieczki, wieczory na zewnątrz, śniadanie w łóżku lub domowa kolacja, na przykład", sugeruje Mallett. "To nie musi być ekstrawaganckie, ale musi być niespodzianką".

Aby pociągnąć to z powodzeniem, trener sugeruje sprawdzenie dziennika partnera, aby zobaczyć, kiedy są wolne przed zrobieniem planów i zaplanować coś, za co druga osoba będzie wdzięczna.

6. Więcej flirtującej gry wstępnej

Spicing up twój związek w sypialni nie oznacza nurkowania head-first do wypróbowania wszystkich najlepszych pozycji seksualnych, zwłaszcza jeśli nie byłeś intymny ze swoim partnerem w pewnym czasie, a to nawet nie zaczyna się, gdy drzwi sypialni są zamknięte, mówi Uren. "Bądź bardziej celowy z dotykiem i flirtem", sugeruje. "Pomyśl o tym jako o powoli budującej się grze wstępnej. Możesz wzmocnić fizyczną intymność za pomocą bardziej czułych dotyków, takich jak trzymanie się za ręce, delikatne głaskanie ich ramienia lub pleców, lub podkradanie więcej pocałunków. "

7. Nawiązanie kontaktu z samym sobą

Kiedy szukamy, aby przywrócić iskrę do związku, większość z nas naturalnie skupi swoją energię na naszym partnerze, ale stworzenie rutyny dbania o siebie jest również ważne, jeśli naprawdę chcemy dokonać zmiany, mówi Uren. "Polecam połączenie działań, które pomagają ci bardziej docenić siebie, takich jak dziennikarstwo, afirmacje i radosny ruch, z priorytetem samozadowolenia".

Ale dotyczy to również poprawy życia w sypialni również. "Stwórz rutynę samoopieki, która zawiera działania, aby ponownie rozpalić swoje pragnienie seksualne i zbudować pewność siebie", mówi. "Znalezienie czasu na przyjemną masturbację jest również niezbędne do zorientowania się, co czuje się dobrze dla ciebie, co pomoże ci poczuć się pewniej podczas uprawiania seksu z partnerem, ponieważ będziesz mógł powiedzieć im lub pokazać, co lubisz. Podarowanie sobie nowego wibratora to świetny sposób na zainwestowanie w siebie, odblokowanie nowych poziomów przyjemności i może być świetnym motywatorem do trzymania się swojego nowego zobowiązania do samozadowolenia."

8. Zaplanuj seks

Normalnie, połączenie "harmonogramu" i "seksu" w jednym zdaniu sprawiłoby, że byłoby to bardzo nieseksowne zaproszenie do kalendarza, ale jeśli chcesz przyprawić swój związek w sypialni, to może być niezbędne.

"Scheduling sex to świetny sposób na nadanie priorytetu intymności i pomoc w stworzeniu życia seksualnego, które naprawdę się podoba. Możesz stworzyć listę tak, nie i może, aby znaleźć nowe rzeczy, które oboje chcielibyście wypróbować seksualnie i zaplanować wypróbowanie nowego za każdym razem", mówi Uren. "To może być wszystko, od wypróbowania wibratora dla pary do dawania sobie nawzajem zmysłowych masaży".

9. Przyznaj się do problemu

Bez względu na to, ile czasu minęło, czy jesteś w całkowicie bezpłciowym małżeństwie, czy też był to tylko krótki okres suchości, ważne jest, aby porozmawiać o swoich uczuciach wobec życia seksualnego, jeśli nie jesteś intymny ze swoim partnerem tak często, jak chcesz lub w sposób, w jaki chciałbyś.

"Pierwszym krokiem jest uznanie tego, a następnie rozmowa o tym, jakie są bariery i jak je rozwiązać jako para", mówi Uren. "Jest to również okazja, aby zdecydować, czego właściwie chcesz od swojego życia seksualnego. Zawsze staraj się komunikować współczująco i bez osądu. "

Ostatecznie, jeśli szukasz przyprawić swój związek, to jest to najważniejsza rzecz: powrót do podstaw, tworzenie przestrzeni dla otwartej komunikacji i spędzanie czasu ze sobą. Istotne jest, aby pozwolić swojemu partnerowi wiedzieć, że jest problem i chcesz go rozwiązać, aby można było iść do przodu razem.

Zobacz również