Życie kobiety

12 najlepszych książek o pewności siebie, aby zwiększyć poczucie własnej wartości i samoocenę

Jeśli szukasz najlepszych książek o zaufaniu do przeczytania w tym roku, mamy cię pokryte z najlepszych wyborów od psychologów, życia i trenerów zaufania. Począwszy od nauki stojącej za sposobem, w jaki myślimy, po przewodnik po zdobywaniu przyjaciół w pracy i pokonywaniu lęku społecznego, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Nawet jeśli uważasz się za osobę dość pewną siebie w normalnym życiu, to zupełnie naturalne, że potrzebujesz trochę uzupełnienia poczucia własnej wartości. Przy tak napiętym życiu, możemy regularnie doświadczać uderzeń w naszą pewność siebie, a możliwość zrobienia kroku w tył i przeczytania lub wysłuchania słów innych osób jest czasem tym, czego potrzebujemy. W końcu podróż do zdobycia pewności siebie nie jest liniowa.

Pełne najnowszych badań, solidnych porad i praktycznych rozwiązań, to niektóre z najlepszych książek samopomocowych do budowania pewności siebie i poczucia własnej wartości.

Najlepsze książki o pewności siebie do przeczytania w 2022 roku

Niezależnie od tego, czy szukasz krótkiej wakacyjnej lektury, aby podnieść swój nastrój, czy chcesz zmienić swoją perspektywę na życie, na naszej liście jest tak wiele wspaniałych opcji do wyboru.

Istnieją książki od niektórych z najbardziej znanych autorów samopomocy tam, w tym Dale Carnegie, Viv Groskop, Greg Behrendt i Liz Tucillo, a także mniej znanych pisarzy z genialnymi spostrzeżeniami.

1. The Source autorstwa dr Tary Swart

"The Source" jest napisany przez neuronaukowca i lekarza medycyny, dr Tara Swart. Naprawdę zagłębia się w to, jak działa umysł i jak mamy moc, aby go kontrolować", mówi Ellie Turner, trener i założyciel Rise Network (otwiera się w nowej karcie). "Ta książka jest w zasadzie neurobiologią za pojęciami takimi jak wizualizacja, więc jest naprawdę świetna dla kogoś, kto chce poprawić swoją pewność siebie, pracując nad tym, jak ponownie okablować swój umysł i zastąpić negatywne myśli".


Przeczytaj ją, ponieważ: Jest to fantastyczne połączenie popartych nauką wyjaśnień i solidnych porad. Idealna lektura dla każdego, kto chce się dowiedzieć, jak być bardziej pewnym siebie z naukowego punktu widzenia.

 • The Source: Open Your Mind, Change Your Life autorstwa dr Tary Swart (otwiera się w nowej karcie)

2. Wielki skok autorstwa Gay Hendricks

Ten koncentruje się bardziej na naszych narzuconych przez siebie limitach i ograniczających przekonaniach, mówi Ellie. "Często wynikają one z braku pewności siebie i przekonań, których trzymaliśmy się przez lata, a ta książka ma porady, jak pokonać nasze lęki i podjąć działania".


Przeczytaj ją, ponieważ: Ta książka oferuje prosty i kompleksowy program pokonywania naszych własnych barier w dążeniu do osobistego spełnienia. Szczególnie dobra dla tych, którzy szukają porad dotyczących związków i wskazówek dotyczących długowieczności małżeństwa.

 • The Big Leap by Gay Hendricks na Amazon za £9.45 (otwiera się w nowej karcie)

3. Jesteś Badass: Jak przestać wątpić w swoją wielkość i zacząć żyć awesome Life przez Jen Sincero

Jenny Okolo (otwiera się w nowej zakładce), psychiatryczny terapeuta zajęciowy w ramach NHS, mówi: "Bardzo polecam tę książkę. Była to szybka i łatwa lektura, która dała mi poziom pewności, że mogę poradzić sobie z każdą sytuacją, a najlepsze dopiero przed nami."


Przeczytaj ją, ponieważ: Ta książka, autorstwa autorki bestsellerów New York Timesa i trenerki sukcesu Jen Sincero, jest w 27 kawałkach wielkości kęsa, więc jest to świetna książka do zanurzania się w niej i z niej. Jest to również zabawne czytać z zabawnych anegdot, dobre rady, proste ćwiczenia i dobry wybór dla każdego fana afirmacji zaufania tam.

 • You Are a Badass: How to Stop Doubting Your Greatness and Start Living an Awesome Life by Jen Sincero na Amazon za £3.58 (otwiera się w nowej karcie)

4. Ditching Imposter Syndrome przez Clare Josa

"Ta książka ma pewne praktyczne, krok po kroku działania, które czytelnik może wykorzystać do analizy własnej sytuacji. Zarówno w celu upewnienia się, że rzeczywiście prowadzą syndrom impostera w pierwszej kolejności, jak i olać go na dobre" - mówi Kate Hill (otwiera się w nowej karcie), wykwalifikowany trener wykonawczy i ekspert w dziedzinie zaufania.

"Tak wiele osób mówi mi, że prowadzą syndrom impostera, ale może to być zwątpienie w siebie, które dotyczy bardziej twoich umiejętności i możliwości, podczas gdy syndrom impostera dotyczy twojego poczucia tożsamości i działa głębiej", mówi.


Przeczytaj to, ponieważ: Jest to świetne miejsce, aby rozpocząć, jeśli chcesz pomóc sobie przezwyciężyć zwątpienie w siebie i ewentualny zespół imposter. "To dość złożony temat i wymaga czegoś więcej niż rozwiązania typu 'myśl pozytywnie'" - mówi Kate.

 • Ditching Imposter Syndrome: How To Finally Feel Good Enough And Lead With Courage, Confidence And Passion autorstwa Clare Josa w Amazon za 12,99 GBP (otwiera się w nowej karcie)

5. How to Own the Room: Women and the Art of Brilliant Speaking autorstwa Viv Groskop

"Po prostu kocham Viv Groskop", mówi Kate. "Ma ujmujący sposób pisania, który sprawia, że czytelnik czuje się wzmocniony i że 'posiadanie pokoju' jest autentycznie osiągalne dla każdego. Używa prawdziwych życiowych (sławnych) przykładów, co również ożywia książkę."


Przeczytaj, ponieważ: To świetny przewodnik o wszystkich kwestiach związanych z wystąpieniami publicznymi, od tego, co zrobić, gdy otwierasz usta i nic nie wychodzi, po pokonanie lęku przed występami. How to Own the Room przygląda się również tematowi z perspektywy płci - co zrobić w chwili, "gdy jako kobieta czujesz się mała".

Jeśli jesteś zainteresowany dowiedzeniem się więcej o Viv przed zakupem książki, ma ona również podcast (otwiera się w nowej karcie) o tej samej nazwie.

 • How to Own The Room by Viv Groskop na Amazon za 11 funtów (otwiera się w nowej karcie)

6. Mindset: Zmiana sposobu myślenia, aby spełnić swój potencjał przez dr Carol Dweck

"Książka Carol Dweck jest jedną z tych, które przeczytałem, gdy po raz pierwszy zacząłem szkolenie coachingowe i jest to jedna z tych książek, które odwracają to, jak myślisz o cechach osobowości i sposobach interpretacji naszych okoliczności, na głowie", mówi Kate. "Sugeruje, że wszyscy możemy autentycznie wybrać, jak reagujemy na sytuacje zewnętrzne, a wiedza o tym i zrozumienie nauki, która za tym stoi, jest naprawdę pomocna".


Przeczytaj to, ponieważ: Napisana przez psychologa z Uniwersytetu Stanforda, Carol Dweck, ta książka dokładnie wyjaśnia, dlaczego to nie nasze zdolności i / lub talent przynoszą sukces - ale raczej to, jak do nich podchodzimy.

 • Mindful: Changing The Way You Think To Fulfil Your Potential w Amazon za £ 9,21 (otwiera się w nowej karcie)

7. How to Win Friends and Influence People by Dale Carnegie

"To nie jest przewodnik po randkach", mówi trener miłości i gospodarz podcastu Later Dater (otwiera się w nowej karcie), Lucy Cavendish. "Ale jest to naprawdę dobry przewodnik, jak stworzyć swoje najbardziej pewne siebie "ja".

Przeczytaj to, ponieważ: Ta książka jest prawie kultowym klasykiem i jedną z najlepszych książek samopomocy tam. Ma na celu nauczyć Cię, jak szybko i łatwo zdobyć przyjaciół, zwiększyć swoją popularność, rozwinąć swój biznes o nowych klientów i klientów, stać się lepszym mówcą i lepiej komunikować się z kolegami. Świetny dla każdego, kto chce odwrócić swoje życie zawodowe.

 • Jak zdobyć przyjaciół i wpływać na ludzi przez Dale Carnegie na Amazon za £5.99 (otwiera się w nowej karcie)

8. The Tao of Dating: The Smart Woman's Guide to Being Absolutely Irresistible by Ali Binazir

Jeśli szukasz czegoś łatwego i strawnego, aby pomóc przekształcić swoją pewność siebie na randce, Lucy sugeruje The Tao of Dating. "To prosty do punktu przewodnik pełen romantycznej mądrości", mówi.


Przeczytaj ją, ponieważ: Jeśli chcesz tradycyjnych porad dotyczących randek damsko-męskich, jest to jedna książka, którą Lucy poleca. Autor Ali Binazir był na setkach randek i tysiące mężczyzn napisało do niego o swoim życiu randkowym, więc wie, czego chcą mężczyźni.

Chociaż nie jest to powód, aby zmienić siebie, książka zajmuje się takimi tematami, jak równoważenie życia zawodowego i randkowego, pewność siebie, jak radzić sobie z relacjami na odległość, randkami internetowymi, poznawaniem ludzi i tak wiele więcej. Jeśli używasz niektórych z najlepszych stron randkowych, aby poznać ludzi, to może być dobra książka dla Ciebie.

 • The Tao of Dating: The Smart Woman's Guide to Being Absolutely Irresistible by by Ali Binazir na Amazon za 13,66 zł (otwiera się w nowej karcie)

9. He's Just Not That Into You : The No Excuses Truth to Understanding Men autorstwa Greg Behrendt i Liz Tucillo

Jeśli chodzi o porady dotyczące randek, to jest to kolejny absolutny kultowy klasyk - tak bardzo, że kilka lat temu zrobiono z niego film.

"To zmieni sposób, w jaki myślisz o mężczyznach i pomoże ci nie angażować się w niewłaściwych mężczyzn, tych, którzy grają w głupie gry", mówi Lucy.


Przeczytaj ją, ponieważ: Jeśli kochasz serię Sex And The City, to pokochasz to jako jedną z najlepszych książek o zaufaniu. Jest to szczere, zabawne i żartobliwe wyjaśnienie męskich zachowań od pisarza i konsultanta hitowego programu telewizyjnego HBO, które może pomóc ci rozwinąć pewność siebie na randce w czasie - bez bycia zbyt poważnym.

 • He's Just Not That Into You: The No-Excuses Truth to Understanding Guy by Greg Behrendt and Liz Tuccillo na Amazon za £7.91 (otwiera się w nowej karcie)

10. The Inside-Out Revolution: The Only Thing You Need to Know to Change Your Life Forever by Michael Neill

Jules Wyman (otwiera się w nowej zakładce), trener zaufania i mówca, mówi: "Michael Neill ma sposób układania informacji w konwersacyjny, transformacyjny sposób. Wracam do tej książki po raz kolejny, ponieważ dostarcza ona prawdy, że życie i pewność siebie dzieją się od wewnątrz."


Przeczytaj ją, ponieważ: Jest to prosta książka z trójpłaszczyznowym podejściem, które wyjaśnia skąd biorą się nasze uczucia i jak nasze doświadczenia życiowe mogą nas przekształcić na lepsze. Książka sugeruje, że wyjdziesz z drugiej strony również ze świadomością, jak radzić sobie ze stresem.

The Inside Out występuje w formie audiobooka, paperbacka, Kindle i audio CD.

 • The Inside-Out Revolution: The Only Thing You Need to Know to Change Your Life Forever by Michael Neill na Amazon za £9.65 (otwiera się w nowej karcie)

11. The Element: How Finding Your Passion Changes Everything autorstwa Ken Robinson

Dla tych, którzy szukają książek o zaufaniu, aby zbudować swoje talenty zawodowe, The Element jest świetny, aby przejść do.

"Książka Kena była dla mnie game changerem" - mówi Jules. "Zdałem sobie sprawę, że możesz znaleźć swój słodki punkt w środowisku akademickim lub poza nim".


Przeczytaj ją, ponieważ: 'Element', jak opisuje go Ken, to miejsce, w którym spotykają się naturalny talent i osobista pasja. Znajdź to miejsce dla siebie dzięki tej książce, która czerpie ze spostrzeżeń czołowych nazwisk, takich jak Paul McCartney, twórca The Simpsons Matt Groenig, Meg Ryan, Gillian Lynne - choreografka spektakli na Broadwayu, takich jak Cats i The Phantom of the Opera, dziennikarka Ariana Huffington i Richard Feynman, znany naukowiec.

Dostępna w twardej oprawie, paperback, Kindle, audiobook i audio CD.

 • The Element: How Finding Your Passion Changes Everything by Ken Robinson w Amazon za £9.34 (otwiera się w nowej karcie)

12. The Gifts Of Imperfection: Let Go of Who You Think You're Supposed to Be and Embrace Who You Are by Bene Brown

Podczas gdy wszyscy staramy się zmienić rzeczy o sobie, The Gifts of Imperfection sugeruje bok tego na rzecz akceptacji tego, kim jesteś.

"Nieidealnie doskonała książka, abyś zdał sobie sprawę, że nie jesteś sam i możesz dokonać prostych trwałych różnic w swoim życiu" - mówi Jules.


Przeczytaj to, ponieważ: Bene Brown, P.h.D, jest wiodącym ekspertem od wstydu, autentyczności i przynależności, więc jeśli szukasz zaangażowania w bardziej pozytywny język ciała i zwiększenia poczucia własnej wartości, może to być książka dla ciebie. Dzieli się w niej tym, czego nauczyła się przez ponad 10 lat badań i oferuje dziesięć wskazówek, jak wdrożyć to, co odkryła, do własnego życia.

Książka dostępna w wydaniu papierowym, twardym, na Kindle, audiobooku i CD.

 • The Gifts Of Imperfection: Let Go of Who You Think You're Supposed to Be and Embrace Who You Are na Amazon za £2.03 (otwiera się w nowej karcie)

Zobacz również