Życie kobiety

Czym jest pozycja seksualna z zapięciem? Plus, jak wypróbować ten ruch na stojąco

Pozycja seksualna z zapięciem to idealny ruch dla każdego, kto chce wypróbować popularny ruch na stojąco. Jeśli jesteś nowicjuszem w świecie stymulacji pionowej, to jest to świetna pozycja, ponieważ zapięcie jest w pełni regulowane do twoich potrzeb w sypialni, niezależnie od tego, czy wolisz więcej stymulacji łechtaczki, czy punktu G.

Nie jest to jedna z najłatwiejszych pozycji seksualnych, ale jeśli czujesz się na siłach, to warto ją wypróbować. Nadaje się do każdego pomieszczenia w domu i może być świetnym sposobem na ożywienie życia seksualnego (i mięśni) oraz wypróbowanie czegoś zupełnie nowego.

Jeśli to zrobisz, uważamy, że z łatwością może stać się jedną z najlepszych pozycji seksualnych. Aby dowiedzieć się wszystkiego o tej pozycji seksualnej, poprosiliśmy seksuologa, aby opowiedział nam o tym ruchu, jego zaletach i tym, jak wykonać go prawidłowo.

Czym jest pozycja seksualna z klamrą?

Pozycja seksualna z zapięciem jest tradycyjnie ruchem stojącym, wymagającym od obojga partnerów trzymania się siebie nawzajem w celu uzyskania wsparcia. "Podstawy tej pozycji polegają na tym, że jeden partner podnosi drugiego i owija jego nogi wokół talii" - wyjaśnia Massimo Stocchi-Fontana, certyfikowany seksuolog, trener seksualny i psychoterapeuta. "Osoba poddawana penetracji może zacisnąć dłonie na szyi lub plecach partnera w celu wsparcia, podczas gdy partner penetrujący kontroluje pchnięcia i trzyma pośladki partnera w celu wsparcia".

Jest to tradycyjnie stojący ruch dla seksu penetracyjnego, idealny do uprawiania seksu na przykład pod prysznicem, ale nie ma powodu, dla którego nie można by zamienić zabawki na lepszą stymulację innych obszarów. Ponieważ partner trzymający zabawkę seksualną będzie potrzebował jednej z rąk, aby nią manipulować, partner odbierający będzie musiał usiąść na jakiejś półce.

Jakie są zalety pozycji seksualnej z zapięciem?

1. Pozycja seksualna z zapięciem pozwala na większą intymność z partnerem

Pozycja z zapięciem to najlepszy ruch do wypróbowania, jeśli jesteś osobą, która lubi całować swojego partnera podczas seksu lub obserwować jego mimikę twarzy. Jako jedna z najpopularniejszych stojących pozycji seksualnych, oboje jesteście na tym samym poziomie.

"Świetnie nadaje się również do głębokiej intymności i erotyzmu, dzięki czemu jest wspaniałą i kuszącą pierwszą pozycją na początek" - zgadza się Stocchi-Fontana. Tak więc, jeśli chcesz pogłębić swoje połączenie z tantrycznym seksem transcendentalnym, ta pozycja może być jedną z najlepszych do wypróbowania.

2. Możesz zdecydować o intensywności

W przeciwieństwie do pozycji seksualnej butter churner, w której penetrujący partner ma pełną kontrolę z niewielką możliwością zmiany intensywności, jednym ze wspaniałych elementów tej pozycji jest to, że można naprawdę zmienić odczucia, po prostu zmieniając pozycję rąk i nóg. Jest to jeden z powodów, dla których zapięcie jest również jedną z najlepszych pozycji seksualnych po menopauzie do wypróbowania.

"Uroczą odmianą, która zależy od siły penetrującego partnera, jest trzymanie partnera pod udami i chwytanie jego pośladków w celu wsparcia. To otwiera je całkowicie na bardziej intensywną pozę" - mówi Stocchi-Fontana.

Seksuolog ostrzega jednak, że pchnięcia mogą być nieco mniej precyzyjne, ponieważ nogi partnera przyjmującego nie będą owinięte wokół pleców partnera, ale będą trzymane blisko jego talii.

3. Pozycja seksualna z zapięciem podwaja się jako trening

Jeśli zależy Ci na treningu, a wypróbowałeś już pełną pozycję nelsona, zapięcie zapewni sesję potu dla was obojga. "Wytrzymanie tej pozycji będzie wymagało pewnej siły od obojga kochanków" - mówi Stocchi-Fontana. "Partner penetrujący będzie potrzebował silnych nóg i mocnego chwytu, a drugi partner będzie potrzebował równie silnych nóg i ramion, aby utrzymać się na partnerze w celu wsparcia".

Jak zmienić pozycję do seksu na stojąco, jeśli masz trudności ze staniem?

Seks na stojąco nie jest dla każdego, więc nie martw się, jeśli musisz się nieco dostosować, aby zapięcie działało dla Ciebie, mówi Stocchi-Fontana. "Istnieje wiele wariantów, które można dostosować, aby uczynić go przyjemnym dla każdego, kto nie jest jeszcze wystarczająco silny" - wyjaśnia. "Pierwszą sugestią jest użycie końca łóżka jako wsparcia, albo za dolną częścią pleców lub pośladków partnera. Możesz również użyć ściany lub drzwi. Jest to również bardzo pomocne, jeśli partner potrzebuje trochę wsparcia za plecami". Z tego miejsca można bardzo łatwo przejść do pozycji złamanego orła.

Po drugie, partner przyjmujący może zawsze odpiąć jedną nogę zza pleców partnera i użyć jej na podłodze jako podparcia. Zmienia to pozycję seksualną z zapięciem w pozycję tancerki baletowej, ale warto spróbować.

Po trzecie, popraw swoją równowagę, mówi Stocchi-Fontana. "Równowaga wspomaga siłę, więc jeśli partner penetrujący przykucnie nieco bardziej, a drugi partner będzie bardziej na nim okrakiem, nacisk na ramiona będzie mniejszy, a na nogi większy. Nasze nogi są zawsze silniejsze niż ręce, więc może to być zabawny sposób na znalezienie odpowiedniego miejsca dla siebie".

Zobacz również