Życie kobiety

Czy jesteś gotowy podjąć 50-kilometrowe wyzwanie Alzheimer's Research UK?

Po powrocie do normalnego życia i po powrocie do pracowitych zajęć ważne jest, abyś nadal znajdował czas dla siebie, aby zapewnić sobie zdrowe ciało i umysł.

Możesz cieszyć się spacerem, joggingiem lub biegiem na świeżym powietrzu, co pomoże Ci zwiększyć sprawność fizyczną, a także oderwać się od życia i dać swojemu umysłowi trochę wytchnienia.

Jeśli tak, to co powiesz na podjęcie ekscytującego kwietniowego wyzwania? Alzheimer's Research UK zachęca do spaceru, joggingu lub biegu na dystansie 50 km przez cały miesiąc, od 1 do 30 kwietnia, zbierając jednocześnie pieniądze na istotne badania nad demencją.

Niestety, ponad połowa dorosłych Brytyjczyków zna kogoś, u kogo zdiagnozowano demencję. Kwietniowe wyzwanie - "Running Down Dementia" - polega na rzuceniu sobie wyzwania, aby się poruszać i pomóc w zmianie sytuacji osób cierpiących na demencję. Nie jesteś przekonany?

Zebraliśmy

trzy najważniejsze powody, dla których warto się ruszyć w kwietniu...

Zapewnij

sobie przestrzeń życi

owąDzięki

regularnym spacerom lub biegom i aktywności fizycznej możesz zadbać o zdrowie swojego mózgu

. Dbanie

o swoje zdrowie psychiczne jest ważne i jest jednym z największych elementów naszego ogólnego zdrowia.

Regularne ćwiczenia mają wiele korzyści dla twojego umysłu; działa jak silny antydepresant, pomaga w zarządzaniu stresem i poprawia sen

.

Aktywność fizyczna może również pomóc w zapobieganiu wielu schorzeniom związanym z mózgiem i jest kluczem do utrzymania jego prawidłowej pracy; w rzeczywistości kilka projektów badawczych powiązało większą ilość ćwiczeń w połowie życia z niższym ryzykiem demencji.

Bycie aktywnym fizycznie nie oznacza, że musisz harować na siłowni lub biegać w maratonie - chodzi o odrobinę, od czasu do czasu, z umiarem. Dlaczego nie podejmiesz wyzwania "Running Down Dementia" w kwietniu i nie zobowiążesz się do przebiegnięcia 50 km w kwietniu? To około półtorej mili każdego dnia lub pięć mil dwa razy w tygodniu! Tak, możesz to zrobić!

(Image credit: ARUK

)Rozszerz swoją pulę hobbyMoże

zacząłeś wracać do pracy w biurze, a może Twój kalendarz zaczyna wypełniać się bardziej społecznymi planami. Tak czy inaczej, życie jest prawdopodobnie zaczyna czuć się bardzo zajęty ponownie.

Wygospodarowanie

czasu dla siebie, aby zwolnić i oddać się swojemu hobby jest teraz niezbędne.

Chodzenie i/lub bieganie to wszechstronne i stosunkowo niedrogie hobby - wszystko czego potrzebujesz to para dobrze dopasowanych butów i jesteś gotowy do pracy! Spacery i biegi nie tylko pozwalają zobaczyć więcej lokalnej okolicy i odkryć inne obszary, ale możesz poznać nowych ludzi w tym procesie lub dogonić rodzinę i przyjaciół, gdy jesteś aktywny. Dołączenie do lokalnego klubu biegowego to dobry sposób, aby nabrać dystansu i pomóc w ukończeniu 50-kilometrowego wyzwania "Running Down Dementia".

Zwiększ swoją sprawność fizyczną, szybkoProwadzenie

aktywnego trybu życia jest niezwykle ważne w każdym wieku i nie trzeba być bardzo wysportowaną osobą, aby uzyskać zalecaną dzienną dawkę ćwiczeń. W rzeczywistości szybki spacer może pomóc w budowaniu wytrzymałości i sprawić, że Twoje serce i płuca będą zdrowsze. Codzienny, szybki, 10-minutowy spacer może przynieść wiele korzyści dla zdrowia i może być zaliczony do 150 minut ćwiczeń tygodniowo zalecanych przez brytyjską NHS. Spacer może również pomóc Ci stać się bardziej aktywnym i przekonasz się, że możesz zwiększyć dystans i chodzić szybciej, im częściej to robisz. W rzeczywistości, zanim się zorientujesz, możesz przejść od spaceru do delikatnego joggingu, a następnie do biegu.

Bieg w dół demencji daje możliwość zwiększenia wytrzymałości poprzez chodzenie, jogging lub bieganie przez cały miesiąc

.

Gotowy do podjęcia wyzwania? Dowiedz się więcej na temat Running Down Dementia i zapisz się już dziś: https: //run.thetreblechallenge.org/

Zobacz również