Życie kobiety

Recenzja Fitbit Versa 3: Czy to najlepszy jak dotąd smartwatch Fitbita?

Fitbit Versa 3 to najnowszy model marki, oferujący świetne elementy śledzenia fitnessu obok innowacji, takich jak strumieniowe przesyłanie muzyki i funkcje asystenta głosowego. Jest to świetny wybór, jeśli jesteś nowy w smartwatchach lub chcesz wybrać bardziej uproszczony sposób śledzenia.

Przetestowałem szeroką gamę Fitbits, zarówno trackerów, jak i smartwatchów, i rozważałem, jak łatwo było z nich korzystać, zakres funkcji, które miały, jak wygodne były w noszeniu, a co najważniejsze, czy pomogły mi śledzić moje postępy w fitnessie. Każdy Fitbit był również wielokrotnie ładowany, aby sprawdzić żywotność baterii.

Ale Versa 3 wyszła na wierzch. Śledziłem moje kroki, tętno, spalone kalorie i przebiegnięte kilometry przez ostatnie pięć lat z wieloma najlepszymi Fitbitami i najlepszymi trackerami fitness. Versa 3 jako jedyna wytrzymała próbę czasu. Używałem zegarka codziennie przez ostatnie dwa lata i dziś nadal chodzi z taką samą mocą i wydajnością, jak wtedy, gdy kupiłem go po raz pierwszy.

Specyfikacja Fitbit Versa 3.

 • Rozmiar: 40,48 mm x 40,48 mm
 • Czas pracy na baterii: Do 6 dni
 • Czas ładowania: 12 minut do pełnej mocy
 • Wodoodporność: Do 50m
 • CENA DETALICZNA: $229.95 / £169.99
Today's best Fitbit Versa 3 dealsReduced Price (opens in new tab) (opens in new tab ) (opens in new tab)£199.99 (opens in new tab)£144.90 (otwierasię wnowej zakładce)View (otwiera się w nowej zakładce)Obniżona cena (otwiera się w nowej zakładce ) (otwiera się w nowej zakładce)£199 (otwiera się w nowej zakładce )£159 (otwiera się w nowej zakładce)View (otwiera się w nowej zakładce )Show More DealsSprawdzamyponad 250 milionów produktów każdego dnia w poszukiwaniu najlepszych cenKomu

pasuje Fitbit

Versa 3?

Fitbit Versa 3 jest świetny dla każdego, kto chce śledzić swoje ćwiczenia, odżywianie lub ogólne statystyki wellness. Podczas gdy inne marki, takie jak Whoop i Garmin, mają nacisk na profesjonalne śledzenie fitness, Versa 3 jest idealnym trackerem dla tych, którzy chcą eleganckiego, minimalistycznie wyglądającego zegarka, który śledzi podstawowe statystyki wraz z kilkoma bardziej zaawansowanymi spostrzeżeniami, takimi jak jakość snu.

Jeśli chodzi o podstawowe zastosowanie zegarka, śledzenie fitness, 21 różnych wstępnie zaprogramowanych funkcji treningowych powinno sprawić, że będzie to najlepszy wybór dla każdego entuzjasty, który ćwiczy regularnie, niezależnie od tego, czy wybór sportu to chodzenie w celu utraty wagi, czy wspinaczka, ponieważ jest to, gdy śledzenie jest najbardziej skuteczne i niezawodne

.

W przeciwieństwie do poprzednich modeli, Versa 3 oferuje szczegółowe informacje o śnie, w tym czas, kiedy poszedłeś spać, kiedy się obudziłeś i ile z tego czasu spędziłeś na różnych etapach snu, dając Ci całkowity wynik jakości snu tej nocy. Więc jest to również doskonały wybór dla każdego, kto chce po prostu uzyskać wgląd w swój harmonogram snu i dowiedzieć się, jak lepiej spać.

Jaki jest Fitbit Versa 3 jak używać?

W jednym słowie: łatwy. Odkryłem, że ten smartwatch jest najłatwiejszy do naładowania, z magnetyczno-dotykowym kablem do ładowania, który pasuje do każdej wtyczki lub gniazda USB. Podczas gdy można oczekiwać, że ogólny czas pracy baterii zmniejszy się z czasem, nawet po dwóch latach stwierdziłem, że mój zegarek rzadko wymaga ładowania przed znakiem szóstego dnia - jeśli nie dłużej.

Tryb treningowy jest istotną częścią Versa 3 i jeśli wykonujesz tylko treningi, które trwają kilka godzin, nie będzie to miało wpływu na żywotność baterii. Kiedy chcesz zacząć nagrywać swój trening, wystarczy cztery stuknięcia, aby wybrać ćwiczenie i zacząć działać. Od samego początku istotne dla sportu szczegóły są wyświetlane na ekranie w formie slajdów. W przypadku biegania są to statystyki takie jak czas, dystans, tempo, średnie tempo, tętno, spalone kalorie, kroki, minuty w strefie aktywnej i pora dnia. Po zakończeniu treningu na ekranie zostaną wyświetlone ostateczne statystyki, a Ty możesz stuknąć, aby powrócić do strony głównej.

Możliwość szybkiego dostępu do ważnych programów jest tym, co czyni Versa 3 lepszym modelem niż wiele innych typów Fitbit. Jest to smartwatch, a nie tracker, więc ma szerszy, kwadratowy ekran, a nie wąski, prostokątny, jak widać na trackerach, takich jak Fitbit Charge 4.

Rozpoczęcie treningu na Fitbit Versa 3 odbywa się w zaledwie czterech krokach

(Image credit: Grace Walsh/Future

)Inne funkcje dostępne w zaledwie trzech stuknięciach obejmują timer, idealny, jeśli potrzebujesz jednego podczas gotowania, znajduję, budzik, który powoduje, że zegarek delikatnie wibruje na nadgarstku w wyznaczonym czasie, a także strumieniowe przesyłanie muzyki z usług Spotify i Deezer. Ten ostatni jest szczególnie przydatny, jeśli ćwiczysz z dala od telefonu, ponieważ można przełączać utwory na nadgarstku, jak poruszać.

Jeśli chodzi o przeglądanie swoich spostrzeżeń jako całości, będziesz potrzebował aplikacji Fitbit. Jest całkowicie darmowy do pobrania i podłączenia zegarka do - ale możesz również zapisać się do Fitbit Premium za 9,99 $ / 7,99 £ miesięcznie, aby uzyskać bardziej szczegółowe spostrzeżenia. Tutaj znajdziesz niski dół na swoje statystyki na dzień i dni poprzednie, wgląd w sen i zapis treningów.

Moje statystyki na darmowej wersji aplikacji Fitbit, od lewej do prawej: wynik snu na dzień, strona główna, dane treningowe.

(Image credit: Grace Walsh/Future

)Czy Fitbit Versa 3

jest wygodny

?

Podczas gdy Versa 3 jest ogólnie wygodnym zegarkiem do noszenia, ledwo zauważalnym na co dzień dzięki gładkiemu silikonowemu paskowi i smukłej tarczy zegara, odkryłem, że jeśli nie wyczyścisz paska i dolnej części tarczy zegara po spoconych sesjach ćwiczeń, może to stworzyć niewygodną i swędzącą wysypkę na nadgarstku

.

Próbując dowiedzieć się, jaki był problem z moim Fitbitem pozostawiającym wysypkę, zajrzałem na różne fora internetowe prowadzone przez markę i znalazłem, że niektórzy użytkownicy mieli podobne problemy - do stopnia pozostawienia śladów przypominających przypalenia.

Jednak, ponieważ Versa 3 jest wodoodporna, jest tak łatwa do czyszczenia - możesz po prostu uruchomić zegarek pod zimną wodą i osuszyć go ręcznikiem. Jeśli okaże się, że pasek dołączony do smartwatcha - opaska Infinity - nie działa dla Ciebie, do wyboru jest kilka innych praktycznych opasek sportowych, które pozwalają na większą oddychalność, a także inne style.

Żywotność baterii i ładowanie Fitbit Versa 3Fitbit

ogólnie robi żywotność baterii niesamowicie dobrze, znacznie lepiej niż ich odpowiedniki przez Apple lub Samsung. To będzie sześć dni między opłatami 99% czasu, a nawet dłużej znalazłem jeśli po prostu zostawić go do tick away na nadgarstku i nie włączyć żadnych treningów, które wyzwalają oprogramowanie GPS śledzenia.

Jedyny czas, kiedy trzeba będzie dać mu trochę dodatkowy impuls jest, gdy zaczynasz trening i zostawić go aktywnie śledzenia na godziny na koniec, jak ja, kiedy poszedł na szczególnie długiej przejażdżki rowerowej. Zacząłem na 54%, co normalnie wystarczyłoby mi na co najmniej dwa dni tykając w tle z kilkoma krótkimi treningami włączonymi w tym czasie. Ale w ciągu dnia, tryb treningowy udało się zmniejszyć baterię do niczego przez konsekwentnego wykorzystania GPS. Teraz, jeśli pójdę na długie cykle lub wycieczki, ja po prostu zostawić zegarek do automatycznego odbioru na treningu, jak to będzie nadal śledzić je przez zegarek, dając swoje statystyki w aplikacji, ale bez śledzenia w czasie rzeczywistym, że używa baterii-eating GPS software.

Some z ustawień ekranu będzie również zmniejszyć żywotność baterii, znalazłem, jak zawsze włączona opcja, gdzie można mieć stale obudzony ekran zegarka. Utrzymanie ekranu na niskim poziomie oświetlenia pomoże również utrzymać zegarek na wysokim poziomie baterii przez dłuższy czas.

Kabel ładujący w Fitbit Versa 3 wykorzystuje prostą płytkę magnetyczno-dotykową, która mocuje się do spodu zeg

arka(Image credit: Grace Walsh/Future

)Jakie funkcje ma Fitbit Versa 3

?Fitbit Versa 3

oferuje pełen zakres statystyk fitness-tracking, zarówno na żywo na zegarku, jak i w (darmowej do pobrania) aplikacji Fitbit, wraz z innymi funkcjami, w tym:

 • Liczenie kroków
 • Śledzenie tętna
 • Spalone kalorie
 • Wbudowany GPS
 • Minuty strefy aktywnej
 • Wynik snu (zobacz w aplikacji)
 • Timer
 • Budzik
 • Pogoda
 • Asystent głosowy
 • Agenda
 • Kompatybilny z Fitbit Pay
 • Znajdź mój telefon
 • Spersonalizowane codzienne sesje oddechowe
 • Śledzenie tempa i dystansu w czasie rzeczywistym na zaprogramowanych treningach
 • Strumieniowanie muzyki z serwisów Spotify i Deezer (wymagana subskrypcja)

To tylko funkcje, które są dołączone do Fitbit Versa 3, zarówno w zegarku, jak i w darmowej wersji aplikacji. Jeśli zdecydujesz się zapisać na Fitbit Premium (otwiera się w nowej karcie), $ 9.99/£7.99 miesięcznie, wtedy inne spostrzeżenia są dostępne, w tym Daily Readiness Score, który przewiduje, czy jesteś wystarczająco odzyskany, aby ponownie ćwiczyć.

Czy Fitbit Versa 3 warto kupić?

Absolutnie. Pod względem cenowym jest to jedna z bardziej przystępnych opcji tam - pochodząca w cenie 229,95 USD / 169,99 GBP. Podczas gdy Versa 3 nie jest tak zaawansowana technologicznie jak Apple Watch, jest tańsza o 100 funtów od najnowszego modelu i jest dostępna w całej gamie kolorów, od chłodnego czarnego aluminium do brzoskwiniowego Pink Clay. Wszechstronność projektu jest również to, co czyni go jednym z najlepszych prezentów dla biegaczy i każdego innego, kto lubi pracować często.

Chociaż może nie być tak zaawansowany technologicznie jak inne na rynku, to wszystko, czego potrzebujesz, jeśli chcesz głębokiego wglądu w możliwości fitness i harmonogram snu, wystarczająco

dużo

,

aby zarówno motywować, jak i instruować, jak wprowadzić zdrowsze zmiany w swoim codziennym życiu, bez intensywności trackerów ćwiczeń specyficznych dla sportu.

Po trzecie, żywotność baterii jest dość bezkonkurencyjna w całej gamie

trackerów

fitness. Jeśli szukasz zegarka, aby mieć na nadgarstku przez większość czasu, albo nagrywanie statystyk, jak idziesz o swoim dniu na dzień lub umożliwiając programy specyficzne dla treningu, trzeba będzie przyzwoity czas pracy baterii i na sześć dni mocy, to nie dostaniesz dużo lepiej niż to.

Zobacz również