Życie kobiety

Niskokaloryczna wódka: Wybierz spośród tych 11 marek z mniej niż 100 kaloriami na strzał

Masz ochotę na niskokaloryczną wódkę do popijania? Cóż, jesteś we właściwym miejscu. Jeśli dążysz do zdrowej, trwałej utraty wagi, to ponowna ocena spożywanego przez Ciebie alkoholu jest niezbędna - ponieważ, jak się przekonasz, zamiana przesłodzonych koktajli, piwa lub wina na drinka przygotowanego z tego czystego, pikantnego spirytusu może pomóc Ci osiągnąć Twój cel.

Nie oznacza to, że wybór wódki, która zawiera najmniej kalorii spośród wszystkich napojów alkoholowych, czyni twój napój zdrowym. W rzeczywistości, ważne jest, aby pamiętać o związku pomiędzy piciem alkoholu a ryzykiem wystąpienia takich chorób jak wysokie ciśnienie krwi i rak piersi. Centers for Disease Control and Prevention zaleca, aby kobiety piły nie więcej niż jedną szklankę dziennie.

Jeśli jednak planujesz pić świadomie - co oznacza budowanie zdrowej relacji z alkoholem, tak aby pić z umiarem - to wódka jest świetną podstawą pysznego, orzeźwiającego napoju. Jak wyjaśnimy, wódka jest jedną z najniższych kalorycznie opcji alkoholowych, a także wezwaliśmy eksperta, aby podzielił się tym, co należy wziąć pod uwagę, równoważąc picie z utratą wagi.

Czym jest niskokaloryczna wódka?

Średnio, jeden 1oz (30ml) "strzał" wódki będzie mierzyć w znacznie poniżej stu kalorii. Nie jest to bez znaczenia, jeśli dążysz do zrzucenia jednego kamienia w ciągu miesiąca, ponieważ z łatwością doda się to z czasem do wielu dodatkowych kalorii zapisanych w zamówieniu na drinki lub na nocnym wyjściu. Gin, tequila i sambuca wszystkie ogólnie zawierają znacznie więcej dla tej samej ilości.

Dlaczego jest sprawdzanie w swoim piciu - i konsumpcji alkoholi w szczególności - tak ważne, jeśli zdrowe, zrównoważone odchudzanie jest twoim celem? "Alkohol wpływa na twoją zdolność do utraty wagi na wiele sposobów" - mówi Rachel Clarkson, dietetyk i dietetyk z firmy Doctify (otwiera się w nowej karcie). "Większość alkoholi nie zawiera żadnych wartości odżywczych, co oznacza, że nie ma żadnych makro- i mikroskładników. Wszystkie kalorie w alkoholach są wyłącznie z alkoholu.

"Kiedy spożywasz napoje alkoholowe, takie jak spirytus, organizm będzie preferencyjnie rozkładał alkohol na energię, zamiast jakiejkolwiek glukozy lub przechowywanego tłuszczu. Może to spowolnić proces utraty wagi, ponieważ jeśli twoje ciało często używa alkoholu dla energii, nigdy nie będzie w stanie spalić zmagazynowanego tłuszczu, który jest tym, co prowadzi do utraty wagi." Clarkson, który jest również założycielem The DNA Dietitian (otwiera się w nowej karcie), dodaje: "Innym sposobem, w jaki alkohol wpływa na twoją zdolność do utraty wagi, jest to, że nie jesteśmy w stanie dokonać dobrych wyborów żywieniowych podczas picia, co może również utrudnić utratę wagi. "

Jednak to nie znaczy, że musisz trzymać się wyłącznie niskokalorycznych napojów bezalkoholowych w puszce w cudowny letni dzień. "Wierzę, że umiarkowane spożycie alkoholu może pasować podczas podróży utraty wagi", nalega Clarkson. "W rzeczywistości, jeśli planujesz kontynuować picie w przyszłości, konieczne jest nauczenie się zdrowych nawyków picia, aby zapewnić, że jesteś w stanie utrzymać swoją utraconą wagę w dłuższej perspektywie. "

Clarkson radzi: "Ważne jest, aby wybrać bardziej przyjazne dla utraty wagi, niższe opcje alkoholu węglowodanowego, takie jak spirytus i wytrawne wino. Dodatkowo, patrząc na niższe kaloryczne mieszanki, aby zmniejszyć ogólną zawartość energii w swoim drinku może być przydatne."

Istnieje wiele niskokalorycznych koktajli i niskokalorycznych napojów alkoholowych w puszce teraz dostępne, ale jeśli masz ochotę zrobić swój własny napój to wódka niska zawartość kalorii czyni go doskonałym miejscem do rozpoczęcia - oto kilka opcji, aby zaopatrzyć się na

... (Image credit: Getty Images

)Niskokaloryczne opcje wódkiJeśli

masz na

celu odchudzanie w zdrowy, zrównoważony sposób, to trzeba będzie stworzyć deficyt kalorii, aby sch

udnąć.

Bycie świadomym spożywanych kalorii, wraz z uwzględnieniem dużej ilości ruchu, może być pomocne w osiągnięciu tego celu w bezpieczny sposób, który nadal pozostawia dobre samopoczucie. Zebraliśmy jedenaście niskokalorycznych opcji wódki do wypróbowania.

1. Absolut Vodka

(Image credit: Absolut Vodka

)Prawdopodobnie jesteś już zaznajomiony z Absolut Vodka (otwiera się w nowej karcie), który jest jednym z najbardziej kultowych marek wódki na świecie i jest produkowany w Szwecji. To słynne pochodzi w różnych smakach, od maliny do wanilii, ale wybrać oryginalną opcję i zawiera 66 kalorii na 1oz (30ml) porcji.

2. Wódka Grey Goose

(Image credit: Grey Goose Vodka

)Innym znanym, ale nieco bardziej luksusowym wyborem jest Grey Goose Vodka (otwiera się w nowej karcie). Francuska marka sprawia, że jej gładki duch z zaledwie dwóch składników i destyluje go przed butelkowaniem. Ma 66 kalorii na 1oz (30ml) porcję.

3. Belvedere Vodka

(Image credit: Belvedere Vodka

)Jeśli jesteś po innym high-end wybór, a następnie Belvedere Vodka (otwiera się w nowej karcie) działa potężnie. Polska marka, która działa od 600 lat, poczwórnie destylować swój napój - który zawiera 69 kalorii na 1oz (30ml) porcji.

4. Smirnoff Vodka

(Image credit: Smirnoff Vodka

)Jako największa marka wódki na świecie, Smirnoff Vodka jest obecna na większości półek supermarketów i barów, co czyni ją łatwo dostępnym wyborem. W porcji 1oz (30ml) znajdują się 62 kalorie.

5. Cîroc Vodka

(Image credit: Cîroc Vodka

)Cîroc Vodka (otwiera się w nowej karcie) jest produkowana z francuskich winogron w ramach procesu inspirowanego produkcją wina. Świeży, rześki wynik to produkt, który zawiera 69 kalorii na 1oz (30ml) porcję.

6. Effen Vodka

(Image credit: Amazon )

Holenderska marka Effen Vodka (otwiera się w nowej zakładce) chill-distill i filtr węglowy przed zmieszaniem z wodą źródlaną, aby stworzyć swoją ofertę premium. Istnieje 64 kalorii na 1oz (30ml) porcji.

7. Svedka Vodka

(Image credit: Drinks & Co

)Jak sama nazwa wskazuje, Svedka Vodka (otwiera się w nowej karcie)

pochodzi

ze Szwecji. Jest znana z zabawnych opcji smakowych - od "truskawkowej lemoniady" do "ogórkowej limonki" - ale jej oryginalna wersja zawiera 70 kalorii na 1 uncję (30 ml).

8. Tito's Vodka

(Image credit: Amazon

)Tito's Vodka (otwiera się w nowej karcie) jest produkowana w Teksasie, gdzie nadal jest ręcznie robiona w staromodnych garnkach. Zawiera 70 kalorii na 1oz (30ml) porcję.

9. Ketel One Vodka

(Image credit: Amazon

)Inną popularną opcją jest Ketel One Vodka (otwiera się w nowej karcie), która jest produkowana w holenderskiej destylarni, która ma ponad 300 lat. Ich precyzyjnie dostrojona receptura zawiera 69 kalorii na 1oz (30ml) porcję.

10. Stolichnaya Vodka

(Image credit: Amazon

)Często nazywana "stoli", marka Stolichnaya Vodka (otwiera się w nowej karcie) jest produkowana od ponad 65 lat na Łotwie. Jego receptura oparta na ziarnach pszenicy i żyta zawiera 69 kalorii na 1oz (30ml) porcję.

11. Harridan Vodka

(Image credit: Harridan Vodka

)Last but not least jest Harridan V

odka

(otwiera się w nowej karcie), który jest wykonany z organicznych, bezglutenowych składników w upstate New York. Zawiera szacunkowo 69 kalorii na 1oz (30ml) porcję.

Dlaczego wódka jest tak niskokaloryczna?

Wszystko tkwi w składnikach. Wódka jest produkowana tylko z etanolu i wody, które nie zawierają cukru, węglowodanów, błonnika, cholesterolu, tłuszczu, sodu, witamin ani minerałów. Oznacza to, że wszystkie kalorie pochodzą z zawartego w niej alkoholu.

"Różne napoje alkoholowe zawierają różne kalorie ze względu na proces produkcji" - wyjaśnia Clarkson. "Każdy gram alkoholu zawiera siedem kalorii, ale różne napoje alkoholowe zawierają różne ilości alkoholu i węglowodanów - w zależności od procesu fermentacji - co powoduje, że zawartość kalorii jest różna".

To jest powód, dla którego zawartość kalorii w niektórych wódkach będzie się nieznacznie różnić. Ważne jest również, aby zdawać sobie sprawę, że opcje wódki smakowe, które są smaczniejsze, będą zawierać więcej kalorii, ponieważ zostały one nasycone syropami cukrowymi, które są dodawane po procesie fermentacji i destylacji - co nie będzie pomagać swoim pragnieniom cukru we krwi

... (Image credit: Getty Images

)Niskokaloryczne wódka mieszacze do wypróbowaniaJeśli

chcesz dodać trochę smaku do swojej wódki (całkowicie cię rozumiemy), to istnieje kilka sposobów, aby duch bardziej interesujące bez sabotowania swoje zalecane dzienne spożycie cukru. Spróbuj dodać wybraną butelkę do tych mieszanek, aby uzyskać orzeźwiające rezultaty...

  • Koktajl sodowy z wódki - 1oz wódki, puszka wody sodowej, wyciśnięta cytryna = 131 kalorii
  • Koktajl żurawinowy z wódką - 1oz wódki, 2oz soku żurawinowego, 2oz sody, klin z limonki = 162 kalorie
  • Tonik z wódki - 1oz wódki, 4oz dietetycznej wody tonizującej, klin z limonki = 128 kalorii
  • Wódka pomarańczowa - 1oz wódki, filiżanka soku pomarańczowego = 250 kalorii
  • Wódkalemoniada - 1oz wódki, puszka lemoniady = 310 kalorii
  • Wódka dietetyczna z colą - 1oz wódki, puszka dietetycznej coli = 138 kalorii

Zobacz również