Życie kobiety

Jak czyścić wibrator z poradami ekspertów od zdrowia seksualnego

Wiedza o tym, jak czyścić wibrator jest trzecim ważnym krokiem w posiadaniu jednej z tych wspaniałych zabawek seksualnych, po wybraniu najlepszego dla Ciebie i nauczeniu się, jak go używać. Chociaż jest to naturalny krok po użyciu, nie wszystkie wibratory są wykonane tak samo i tak będą musiały być czyszczone w różny sposób.

Jak również ryzykując cały szereg problemów zdrowia seksualnego, jeśli nie czyścić wibrator skutecznie lub wystarczająco często, płyny ustrojowe zostały znane do korodowania powierzchni zabawek seksualnych w czasie, więc będzie również ryzyko zmniejszenia długowieczności swojego wibratora - co oznacza, że trzeba będzie kupić nowy jeden dużo szybciej. Jak wiele z najlepszych stojaków do prawie 100 dolarów, to może nie być inwestycja chcesz zrobić regularnie.

Więc, wybrałeś najlepszy wibrator dla Ciebie i wiesz, jak korzystać z wibratora, ale co o tym, jak upewnić się, że stoi próbę czasu? Tutaj lekarz specjalizujący się w zdrowiu seksualnym i ekspert od seksu wyjaśnia wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak czyścić wibrator.

Dlaczego należy czyścić wibrator?

Wibratory, zwłaszcza gdy są dzielone między jedną osobą a partnerem, mogą być niezwykle skuteczną metodą przenoszenia infekcji przenoszonych drogą płciową (STI), zakażeń krwiopochodnych i innych infekcji bakteryjnych.

"Zabawki seksualne nie otrzymują skupienia, na które zasługują, jeśli chodzi o zdrowie seksualne, ponieważ mogą być naprawdę skutecznym medium przenoszenia infekcji" - mówi dr Manoj Malu, lekarz specjalizujący się w zdrowiu seksualnym i dyrektor Clarewell Clinics (otwiera się w nowej karcie).

"Chlamydia, rzeżączka, kiła i opryszczka mogą być przenoszone poprzez dzielenie się zabawkami

seksualnymi.

Istnieje również ryzyko przeniesienia zakażeń takich jak HIV, WZW B i WZW C jest również możliwe, zwłaszcza jeśli występuje jakiekolwiek krwawienie lub zabawka jest używana analnie" - wyjaśnia.

Najlepiej jest również unikać korzystania z wibratora, jeśli powierzchnia skóry jest podrażniona, obolała, lub chafed, lub doświadczasz stanu, takiego jak egzema lub pleśniawki. "Obecność trwających problemów skórnych zwiększy ryzyko przeniesienia. Sporadycznie może dojść do zaognienia opryszczki również z powodu używania wibratorów."

(Image credit: Getty Images

)Jak wyczyścić w

ibratorDla

podstawowej pielęgnacji zabawki, należy wyjąć wszelkie baterie przed rozpoczęciem mycia

wibratora

- bez względu na to, z czego jest wykonany. Uzyskanie tych mokrych jest pewny sposób, aby złamać swoją zabawkę. Następnie, jak wyczyścić wibrator, wszystko zależy od tego, czy jest wodoodporny, czy nie, wyjaśnia Pippa Murphy, ekspert ds. Seksu i relacji w condoms.uk (otwiera się w nowej karcie).

"Powinieneś sprawdzić, czy twój wibrator jest wodoodporny, co można odkryć za pośrednictwem instrukcji. Jeśli jednak nie masz ich, zawsze możesz wygooglować swój wibrator, aby znaleźć więcej informacji na stronie produktu" - mówi Murphy.

Wodoodporne wibratory

Jeśli twój wibrator jest wodoodporny i zwykle używasz go w kąpieli lub pod prysznicem, możesz go wyczyścić za pomocą podstawowego mydła i wody. "Po prostu zastosuj trochę mydła antybakteryjnego do ścierki do naczyń, zanurz ją w wodzie, spuść ścierkę, a następnie szoruj przez maksymalnie dwie minuty" - mówi Pippa.

"Jednak ponownie upewnij się, że nigdy nie zanurzaj go w wodzie lub uruchom go pod kranem, ponieważ możesz złamać mechanizm wibratora. "

Ona również ostrzega: "Upewnij się, że wybierasz łagodne, bezzapachowe mydło, aby nie zepsuć równowagi PH pochwy i spowodować infekcję". To z pewnością przeciwdziałałoby wszelkim korzyściom zdrowotnym wynikającym z używania wibratora.

"A także upewnij się, że nigdy nie umieszczaj wibratora pod kranem lub całkowicie zanurzaj go w wodzie, ponieważ powinieneś zawsze używać tylko takiej ilości wody, jaką może zatrzymać ściereczka".

Wibratory wodoodporne lub odporne na zachlapanie

Możesz myć produkty oznaczone jako "wodoodporne" lub "odporne na zachlapanie" w bardzo podobny sposób. "Nadal będą w stanie poradzić sobie z niewielką ilością wody, biorąc pod uwagę, że jego jedynym celem jest sprawienie, że będziesz mokry", mówi Murphy. "Dodaj trochę mydła antybakteryjnego do ścierki do naczyń, zanurz ją w wodzie, odcedź, a następnie szoruj wibrator przez 20 sekund".

Wibratory, które nie są wodoodporne

Jeśli twój wibrator nie jest wodoodporny, nadal możesz go przetrzeć wilgotną szmatką po wyjęciu baterii. Po prostu nie zanurzaj urządzenia w wodzie ani nie używaj szczególnie wilgotnej szmatki, ponieważ może to spowodować uszkodzenie zabawki.

Możesz również kupić konkretne produkty do czyszczenia zabawek seksualnych i wibratorów, głównie chusteczki i spraye, które są specjalnie zaprojektowane do stosowania na niewodoodpornych wibratorach, ponieważ są one trudniejsze do czyszczenia niż inne. Jeśli szukasz, jak czyścić zabawki seksualne bardziej ogólnie, mogą one również być korzystne.

Dzisiejsze najlepsze oferty Lovehoney Fresh Biodegradable Sex Toy & Body Wipes (otwiera się w nowej zakładce) (otwiera się w nowej zakładce )£6.99 (otwiera się w nowej zakładce)Widok (otwiera się w nowej zakładce ) (otwiera się w nowej zakładce)Brak informacji o cenie (otwiera się w nowej zakładce)Sprawdź Amazon (otwiera się w nowejzakładce)Sprawdzamy ponad 250 milionów produktów każdego dnia, aby uzyskać najlepsze cenyWskazówki

dotyczące czyszczenia wibratora

.

1. Użyj dedykowanej szczoteczki do zębów, aby dać mu dodatkowe głębokie czyszczenie

"Niezależnie od tego, jaki rodzaj wibratora masz", mówi Murphy, "Jeśli ma rowki i szczeliny, które mogą uwięzić zanieczyszczenia, użyj miękkiej szczoteczki do zębów, którą poświęciłeś temu celowi. Następnie powinieneś użyć zwykłej wody, aby dać mu ostateczne płukanie".

2. Nigdy nie wkładaj wibratora do zmywarki

Jest to często dzielone jako jeden z najlepszych hacków czyszczących zabawki seksualne, ale cokolwiek robisz, nie wkładaj swojego wibratora (lub jakiejkolwiek zabawki) do zmywarki.

"Na początek jest to prawdopodobne, aby uszkodzić silnik poprzez zanurzenie w wodzie, ale najbardziej przerażająco, zmywarka pozostawia pozostałości, które mogą spowodować infekcję w twojej pochwie".

3. Zawsze pozwól swojemu wibratorowi wyschnąć na powietrzu

Po wyczyszczeniu wibratora nie susz go ręcznikiem ani żadnym innym materiałem, jak może Cię kusić. "Umieść go na czystym ręczniku papierowym i pozwól mu wyschnąć na powietrzu" - mówi Murphy. "To najlepszy sposób, aby zapobiec przyklejaniu się kłaczków do wibratora i powodowaniu potencjalnej infekcji. Jednak pozwala to również na pełne wyschnięcie zakamarków, co zapobiega gromadzeniu się pleśni."

Jeśli Twoja zabawka jest zasilana bateriami, a nie podłączona do sieci, jak niektóre z najlepszych wibratorów Body Wand, upewnij się, że pozostawisz obudowę baterii otwartą podczas suszenia powietrza.

4. Przechowuj go w czystej torbie

Aby upewnić się, że Twój wibrator nie zbiera kurzu, włókien materiału i innych niechcianych akcesoriów, przechowuj wibrator w czystej torbie. "Ważne jest, aby odpowiednio przechowywać wibrator, aby pozostał on czysty aż do następnego użycia. Wiele z nich przychodzi z materiałowym woreczkiem, etui lub pudełkiem, ale jeśli tak nie jest, powinieneś użyć uszczelnianego woreczka, aby zapobiec gromadzeniu się kurzu."

5. Nie używaj go przez kolejne 24 godziny

Jeśli używasz swojego wibratora z innymi ludźmi, istnieją dowody sugerujące, że nie powinieneś go ponownie wyjmować przez 24 godziny. "Nawet jeśli zabawka seksualna jest myta, niektóre wirusy mogą pozostać na niej nawet przez 24 godziny po czyszczeniu" - mówi Murphy, odnosząc się do badania przeprowadzonego przez Indiana University School of Medicine, w którym znaleziono ślady wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV) na wprowadzonych do pochwy zabawkach seksualnych, nawet po tym, jak zostały wyczyszczone standardowymi produktami.

Ale jak zauważa Murphy, może to być dobra wymówka, aby zainwestować w zapas, niezależnie od tego, czy jesteś w najlepszych wibratorach królika, czy wibratorach kontrolowanych przez aplikację, zawsze jest zabawka dla każdego pragnienia i budżetu.

Jak często należy czyścić wibrator?

Powinieneś odpowiednio wyczyścić swój wibrator zgodnie z opisem przed użyciem i po użyciu, sugeruje dr Malu. To powinno pomóc w zapobieganiu wielu możliwym infekcjom, które mogą powstać w wyniku nieumytych wibratorów.

"Te urządzenia powinny być przechowywane prawidłowo i higienicznie, zwłaszcza jeśli nie używasz ich przez dłuższy czas. Następnie upewnij się, że odpowiednio je wyczyścisz przed użyciem i po użyciu" - mówi.

Zobacz również