Życie kobiety

12 najlepszych podcastów dla samodoskonalenia, aby rozpocząć 2023 na wysokim poziomie

newsletter woman&home

Zapisz się na nasz bezpłatny e-mail, aby otrzymywać najnowsze wiadomości królewskie i rozrywkowe, ciekawe opinie, porady ekspertów dotyczące trendów w stylizacji i urodzie oraz bezsensowne poradniki dotyczące zdrowia i dobrego samopoczucia, na które chcesz uzyskać odpowiedzi.

Imię i nazwisko: Twój adres e-mail Skontaktuj się ze mną w sprawie nowości i ofert innych marek Future Otrzymywać od nas wiadomości e-mail w imieniu naszych zaufanych partnerów lub sponsorów

Dziękujemy za zapisanie się do . Wkrótce otrzymasz e-mail weryfikacyjny.

Wystąpił problem. Proszę odświeżyć stronę i spróbować ponownie.

Przesyłając swoje dane, zgadzasz się z Warunkami umowy (otwiera się w nowej zakładce ) i Polityką prywatności (otwiera się w nowej zakładce) oraz masz ukończone 16 lat.

Ożyw swoją codzienną rutynę w tym nowym roku dzięki najlepszym podcastom do samodoskonalenia, które zmotywują Cię do wprowadzenia pozytywnych zmian w wielu obszarach Twojego życia. Niezależnie od tego, czy chcesz zwrócić większą uwagę na swoje zdrowie psychiczne, zwiększyć sprawność fizyczną, skupić się na swojej karierze, czy też pielęgnować swoje relacje, istnieje program, który dostarczy inspiracji i informacji bezpośrednio do twoich uszu.

Poprosiliśmy trenerów osobistych, dietetyków, praktyków jogi i trenerów życiowych o podzielenie się swoimi rekomendacjami dotyczącymi podcastów dostarczających praktycznych porad na różne tematy związane z dobrym samopoczuciem, abyś mógł rozpocząć rok 2023 w najlepszy sposób. Ich najlepsze wybory obejmują uwielbiane programy z dobrze znanymi gospodarzami, jak również mniej znane opcje, które z pewnością staną się obowiązkowymi słuchaczami w Twoim telefonie.

Tak więc, jeśli nie masz czasu, aby usiąść z najlepszymi książkami samopomocy, to nadal możesz pracować nad swoim umysłem i ciałem w nowym roku za pośrednictwem medium audio. Niezależnie od tego, jaki aspekt swojego dnia, który chcesz poprawić - jak znaleźć motywację do treningu lub nauczyć się, jak być bardziej pewnym siebie w miejscu pracy - jest jeden z najlepszych podcastów dla samodoskonalenia tam dla Ciebie.

Najlepsze podcasty dla samodoskonalenia w 2023

roku

1. Happy Place

(Image credit: Spotify

)Podcast, prowadzony przez byłą gwiazdę telewizyjną i radiową Fearne Cotton, skupia się na dobrostanie psychicznym. Jak przystało na jej showbiznesowe tło, zaprosiła na szeroką gamę gości z listy A, w tym Emily Ratajkowski, Ricky Gervais, Jada Pinkett Smith, Russell Brand i Maisie Williams.

"Fearne wybiera niesamowitych gości ze wszystkich środowisk i uwielbiam tę różnorodność", mówi Ani Naqvi (otwiera się w nowej karcie), mistrzowski trener, transformacyjny ekspert i założyciel Ultimate Results Group (otwiera się

w

nowej karcie). "Historie i porady są zawsze relatywne i jest tak wiele wspaniałych lekcji i wniosków. Uwielbiam, że robi swoje, aby demistyfikować również kwestie zdrowia psychicznego".

 • Słuchaj na Apple Podcasts (otwiera się w nowej zakładce)
 • Posłuchaj na Spotify (otwiera się w nowej zakładce )

2. Power Hour

(Image credit: Spotify

)Trener osobisty i gwiazda fitness Adrienne Herbert jest gospodarzem tego podcastu, który ma na celu "zmotywować cię do realizacji swojej pasji i osiągnięcia sukcesu" - cokolwiek to może być. Herbert rozmawia z czołowymi trenerami, twórcami, innowatorami i twórcami zmian o ich codziennych nawykach, porannych rutynach i zasadach, według których należy żyć w tym wyborze najlepszych podcastów dla samodoskonalenia.

Jego treść szybko uderzyła w akord, który nauczyciel jogi Josie Griffiths (otwiera się w nowej karcie). "Stał się natychmiastowym ulubieńcem, gdy tylko zacząłem słuchać i faktycznie zainspirował mnie do zrobienia mojego szkolenia nauczycieli jogi", wyjaśnia. "Pomogło mi to nauczyć się, jak zmaksymalizować mój czas, a mieszanka zaraźliwej energii Adrienne, historii życia i wszystkich motywacyjnych gości, którzy sami są ekspertami, guru wellness lub zajętymi celebrytami, naprawdę pomogła zmienić mój sposób myślenia".

 • Posłuchaj na Apple Podcasts (otwiera się w nowej zakładce)
 • Posłuchaj na Spotify (otwiera się w nowej zakładce )

3. Beautiful Misfits

(Image credit: Spotify

)Czy Twoja kariera jest kluczowym punktem Twojej podróży samorozwoju? Być może zaczynasz swoje własne przedsięwzięcie, chcesz przekształcić jeden z pomysłów na hobby w side hustle lub chcesz rozkwitnąć w swojej obecnej pracy. Mary Portas, konsultantka ds. Sprzedaży detalicznej i nadawca, prowadzi ten skoncentrowany na biznesie podcast, w którym rozmawia z autorami, biznesmenami, projektantami i poetami, którzy wszyscy wykorzystują swoje unikalne doświadczenia i perspektywę, aby stworzyć lepszą przyszłość.

To rekomendacja Gaby Noble (otwiera się w nowej karcie), nauczycielki pilatesu i założycielki Exhale Pilates (otwiera się w nowej karcie). "Mary jest niesamowicie prawdziwą i pasjonującą kobietą, a ludzie, których ma na sobie, są równie w ten sposób", wyjaśnia. "Inspirujące tematy i dyskusje na temat sposobu, w jaki kształtujemy naszą przyszłość i interpretujemy rzeczy w dzisiejszym społeczeństwie, zawsze uderzają w akord. W dzisiejszym społeczeństwie istnieją trudności, zwłaszcza jako silna bizneswoman, a jednocześnie wrażliwa, a ona uważa, że jest to niesamowite narzędzie, które trzeba mieć i takie, które nie jest łatwo połączyć, ale gdy robi się to dobrze, może być supermocą."

 • Posłuchaj na Apple Podcasts (otwiera się w nowej zakładce)
 • Posłuchaj na Spotify (otwiera się w nowej zakładce )

4. Alonement

(Image credit: Spotify

)Jeśli nie masz czasu na najlepsze książki o zaufaniu i potrzebujesz trochę pomocy i wskazówek, aby zdobyć pewność siebie, aby stworzyć granice i zbudować więcej miejsca na solową opiekę nad sobą, ten podcast może być idealny dla Ciebie. Prowadzi go dziennikarka i autorka Francesca Specter, która mówiła o pozytywnej stronie czasu w samotności z gośćmi, w tym Alain de Botton, Konnie Huq, Mo Gawdat i dr Julie Smith.

"Nasz związek ze mną ja i ja jest najważniejszym związkiem, jaki mamy ze światem, a jednak wielu z nas zmaga się z tym i zrobi wszystko, aby odwrócić uwagę od bycia sam na sam z myślami naszego wewnętrznego krytyka", mówi trener zachowań i mentalności Gemma Perlin (otwiera się w nowej karcie). "Właśnie dlatego uwielbiam podcast Alonement. Jest to wyjątkowa biblia inspirujących sposobów, w które możesz się zagłębić, aby pożyczyć narzędzia i przekonania innych ludzi na temat bycia samotnym."

 • Posłuchaj na Apple Podcasts (otwiera się w nowej zakładce)
 • Posłuchaj na Spotify (otwiera się w nowej zakładce )

5. Poczuj się lepiej, żyj dłużej z dr Ranganem Chatterjee

(Image credit: Spotify

)Dr Rangan Chatterjee, lekarz pierwszego kontaktu, wykorzystał swoje medyczne wykształcenie, aby pomóc w stworzeniu informacyjnego podcastu, który ma na celu zaoferowanie prostych hacków zdrowotnych i porad ekspertów, a także obalić niektóre z najczęstszych mitów dotyczących dobrego samopoczucia, aby pomóc nam "zrewolucjonizować" sposób życia. Obejmuje on wszystko, od tego, jak uniknąć wypalenia po sekret szczęśliwego życia, i aby to zrobić, zaprasza do programu różnych wiodących ekspertów w dziedzinie wellness.

To formuła, która naprawdę rezonowała z Alice Fontecilla (otwiera się w nowej zakładce), trenerem osobistym i masażystą sportowym w Gymondo (otwiera się w nowej zakładce). "Jestem zainspirowany jego poglądem, że samodoskonalenie, w tym zdrowie i szczęście, powinno być traktowane w sposób holistyczny", wyjaśnia. "Mocno wierzę, że zdrowe i szczęśliwe ciało oznacza dbanie o siebie psychicznie, fizycznie i emocjonalnie, a ja uważam, że ten podcast jest szczególnie pomocny w dostarczaniu mi przystępnych, interesujących i strawnych narzędzi, jak mogę prowadzić bardziej satysfakcjonujące, znaczące i szczęśliwsze życie".

 • Posłuchaj na Apple Podcasts (otwiera się w nowej zakładce)
 • Posłuchaj na Spotify (otwiera się w nowej zakładce )

6. Food For Thought

(Image credit: Spotify

)To kolejny podcast kierowany przez znany głos w świecie wellness. Rhiannon Lambert, wiodący dietetyk, ma na celu dostarczenie opartych na dowodach porad na przydatne tematy, takie jak rzucanie kofeiny, liczenie kalorii, niebezpieczeństwa obsesji na punkcie ciała i zwiększanie mocy mózgu.

"Każdego tygodnia Rhiannon bada inny temat związany z dietą i dobrym samopoczuciem, obejmujący wszystko, od uzależnienia od kofeiny po przetworzoną żywność i zdrowie seksualne" - mówi dr Caitlin Hall (otwiera się w nowej karcie), główny dietetyk i szef badań klinicznych w marce zdrowia jelitowego myota (otwiera się w nowej karcie). "Każdy odcinek obala mity i wyjaśnia naukę na tematy, w tym złożone relacje między zdrowiem jelit, zdrowiem fizycznym i zdrowiem psychicznym. Jest też mnóstwo wskazówek do działania, które możesz od razu wprowadzić w życie."

 • Posłuchaj na Apple Podcasts (otwiera się w nowej zakładce)
 • Posłuchaj na Spotify (otwiera się w nowej zakładce)

7. Where Should We Begin? z Esther Perel

(Image credit: Spotify

)W tym podcaście terapeutka Esther Perel doradza prawdziwym parom, jak poruszać się po wybojach w ich związkach. "Ujawniają najbardziej intymne, osobiste i skomplikowane szczegóły konfliktów, które doprowadziły ich do jej drzwi" - czytamy w streszczeniu. Obejmuje to parę "zmagającą się z poczuciem winy, które odczuwają nad szczęściem, które stworzyła ich niewierność" i inną "próbującą zrobić miejsce dla ich queerness w zewnętrznie wyglądającym związku hetero".

Jest to go-to dla Nancy Best, osobistego trenera i założyciela Ladies Who Crunch (otwiera się w nowej karcie). "Ten podcast ma odcinki, których słuchałem więcej niż raz, ale wciąż odchodzę za każdym razem ucząc się czegoś nowego o ludzkim połączeniu", wyjaśnia. "Słuchanie terapii par na żywo jest dziwnie pocieszające, ponieważ tematy są tak uniwersalne dla naszych własnych doświadczeń. Podcast zachęca również do refleksji nad relacją z samym sobą; to ta, w którą wszyscy musimy zainwestować więcej czasu." Tak więc, jeśli szukasz jednego z najlepszych relaksujących podcastów, to może to być również zwycięzca dla Ciebie.

 • Posłuchaj na Apple Podcasts (otwiera się w nowej karcie)
 • Posłuchaj na Spotify (otwiera się w nowej zakładce )

8. Unlocking Us z Brené Brown

(Image credit: Spotify

)Jeśli szukasz, aby zacząć od nowa w nowym roku poprzez nowe postanowienia roku, które rzeczywiście trzymać, to ten podcast prowadzony przez Brené Brown może być bezcenne. Badaczka i autorka spędziła ponad dwie dekady na badaniu emocji i doświadczeń, które nadają naszemu życiu sens i cel. W odcinkach, które są dostępne wyłącznie na Spotify, Brown odkrywa dyskusje, które "odblokowują głęboko ludzką część tego, kim jesteśmy", abyśmy mogli żyć naszym życiem z "większą odwagą i sercem" - niezależnie od tego, czy chodzi o nasze życie miłosne, rodzicielskie czy zawodowe.

Jest to top pick najlepszych podcastów do samodoskonalenia dla Victorii Joy (otwiera się w nowej karcie), trenera jasności i spójności. "To może wydawać się oczywiste, w końcu Brené jest matką chrzestną samorozwoju i uczenia się więcej o sobie jako ludziach", mówi. "Ale to jest podcast, do którego zawsze wracam, gdy chcę mieć nową perspektywę na świat. Stale polecam odcinki klientom i znajomym, specyficzne dla tego, co nawigują w danym czasie. Jej odcinki o Values (otwiera się w nowej karcie) są idealnym styczniowym odsłuchem, aby poznać siebie głębiej, być jaśniejszym w swojej wizji i ustawić się na nadchodzący rok."

 • Listen on Spotify (opens in new tab)

9. Ten Percent Happier with Dan Harris

(Image credit: Spotify

)Jeśli nigdy do końca nie uporałeś się z medytacją - czy to medytacją chodzącą, czy kontemplacją na siedząco - to zainspiruj się historią gospodarza tego podcastu, Dana Harrisa. Jest on wcześniej sceptycznie nastawionym dziennikarzem, który dał sobie spokój po tym, jak dostał ataku paniki w krajowej telewizji na żywo. W odcinkach, które obejmują tematy od oświecenia i psychodelików po lęk i produktywność, rozmawia on z czołowymi nauczycielami medytacji i naukowcami, a także ze znanymi osobistościami, takimi jak Dalajlama i Karamo z Queer Eye. Istnieje również towarzysząca aplikacja, która znajduje się na naszej liście najlepszych aplikacji mindfulness, jeśli szukasz dużych zmian.

Jest to zrozumiały faworyt Eloise Skinner (otwiera się w nowej karcie), instruktor pilates, jogi i medytacji. "Uwielbiam to, jak bada medytację i praktyki mindfulness z rzeczywistym, praktycznym podejściem", wyjaśnia. "Zdecydowanie zainspirowały mnie niektóre praktyki medytacyjne, którymi dzieli się w podcaście. Zawsze fascynujące jest odkrywanie nowych podejść, zarówno jako nauczyciel, jak i uczeń."

 • Posłuchaj na Apple Podcasts (otwiera się w nowej zakładce)
 • Posłuchaj na Spotify (otwiera się w nowej zakładce )

10. The Habit Coach with Ashdin Doctor

(Image credit: Spotify

)Masz mało czasu? Ten podcast zawiera odcinki krótsze niż pięć minut każdy, wszystkie składające się z ciekawych faktów i nawyków, które są łatwe do włączenia do swojego życia. Gospodarzem jest trener nawyków Ashdin Doctor, który ma na celu pomóc ludziom, którzy są, według jego własnych słów, "zmęczeni rozpoczynaniem, ponieważ nie udaje ci się zobaczyć rzeczy przez". Pomaga słuchaczom wykuć nawyki wokół takich rzeczy jak sen, de-stresing, produktywność i ruch. Jeśli również pobierasz jedną z najlepszych aplikacji do śledzenia nawyków w tym roku, to z pewnością warto posłuchać.

Podcast Habit Coach jest również regularnym źródłem inspiracji dla osobistego trenera Aimee Victoria Long (otwiera się w nowej karcie). "Każdy odcinek patrzy na dawanie wskazówek i motywacji, jak tworzyć małe małe codzienne nawyki, które mogą pomóc zmienić twoje życie i stać się stałymi elementami codziennej rutyny", ujawnia. "Jest to również świetne do słuchania na dojazdach do pracy, ponieważ odcinki są tak krótkie".

 • Słuchaj na Apple Podcasts (otwiera się w nowej zakładce)
 • Posłuchaj na Spotify (otwiera się w nowej zakładce )

11. Clowning Around

(Image credit: Spotify

)Dla bardziej lekkiego podejścia do samorozwoju, nie szukaj dalej niż ten podcast prowadzony przez komika Emmę Stroud. Jest on pozycjonowany jako pokaz rozwoju osobistego z unikalnym twistem. Wraz z jej klaunem nazwie Barbara, ona wywiady ekspertów z wszystkich dziedzin życia, którzy mają historie do przekazania.

To z pewnością łaskotało fantazję Aysha Bell (otwiera się w nowej karcie), nauczyciela jogi i trenera transformacji. "Naprawdę lubię ten podcast za różnorodność gości mówiących o wellness, samoopiece, samorozwoju, zdrowiu psychicznym, sztuce i komedii" - wyjaśnia. "Lubię podejście Emmy do poważnych rzeczy, ze szczyptą humoru. Podchodzi do spraw ciężkich, ale z dużą ilością śmiechu. To świetna równowaga".

 • Posłuchaj na Apple Podcasts (otwiera się w nowej karcie)
 • Listen on Spotify

12. The Diary of a CEO z Stevenem Bartlettem

(Image credit: Spotify

)Samodoskonalenie może dotyczyć tak wiele więcej niż uzyskanie sprawności fizycznej lub odżywczego jedzenia, jak dowodzi ten podcast. Ten wybór najlepszych podcastów dla samodoskonalenia jest prowadzony przez biznesmena Stevena Bartletta, który jest założycielem i byłym dyrektorem generalnym agencji marketingu mediów społecznościowych The Social Chain, a teraz jest również jednym z inwestorów w Dragon's Den. W serii wywiadów przeprowadził z różnymi gośćmi, w tym Jessie J i Richardem Bransonem, o podróży stojącej za ich sukcesami.

"Ten podcast naprawdę pomógł mi jako właścicielowi firmy dążącemu do rozwoju, a także jako człowiekowi żyjącemu i przeżywającemu na tej planecie" - dzieli się Amy Brogan (otwiera się w nowej karcie), trenerka osobista i założycielka A Body Forever (otwiera się w nowej karcie). "Mam okazję usłyszeć historie tak wielu ludzi sukcesu i pozwoliło mi to zrozumieć, że każdy zmaga się z problemami bez względu na to, co osiągnął. Za każdą historią sukcesu kryją się wzloty, upadki, zwycięstwa i porażki, a to osobiście pomaga mi trwać, gdy sprawy stają się trudne."

 • Posłuchaj na Apple Podcasts (otwiera się w nowej zakładce)
 • Posłuchaj na Spotify (otwiera się w nowej zakładce )

Jak w pełni wykorzystać swój podcastChoć

twoje uszy z pewnością wchłoną wiele inspirujących i przydatnych rad, wdrażanie wskazówek może często czuć się przytłaczające. "Prawdopodobnie słuchasz podcastów podczas wykonywania prozaicznych zadań życiowych, takich jak sprzątanie lub dojazd do pracy" - mówi dr Marianne Trent (otwiera się w nowej karcie), psycholog kliniczny. "Ale aby zwiększyć prawdopodobieństwo, że podejmiesz działania, konieczne jest zapamiętanie tego, co usłyszałeś. "

Dr Trent, która jest również gospodarzem podcastu The Aspiring Psychologist (otwiera się w nowej zakładce), ma kilka kluczowych wskazówek, które pomogą utrwalić te informacje. "Po pierwsze, może być pomocne, aby zachować notatkę z kawałków, które rezonują z tobą. Może to przyjąć formę użycia długopisu i papieru, wysłania sobie e-maila lub użycia funkcji sterowania głosem w telefonie, aby utworzyć notatkę dla Ciebie" - sugeruje. "Po drugie, biorąc pod uwagę, że mamy tendencję do pasywnego słuchania, a nie aktywnego słuchania podcastów, możesz uznać za pomocne słuchanie tego samego odcinka kilka razy. W ten sposób mamy większe szanse na wchłonięcie większej ilości treści.

Dr Trent kontynuuje: "Po trzecie, zdobycie kumpla do podcastu w postaci kogoś, kto również lubi słuchać programu, może być naprawdę przydatne. Po każdym odcinku omawianie wiadomości, które można zabrać ze sobą do domu, może wywołać nowe pomysły i stworzyć możliwości lepszego zrozumienia. I wreszcie, można też spróbować bardziej przemyślanego podejścia. Gotowanie czy sprzątanie może poczekać. Postaw sobie wyzwanie, by słuchanie stało się Twoim głównym zajęciem. Usiądź wygodnie i oprzyj się chęci przewijania telefonu, pozwalając, by słowa i znaczenia obmyły cię i połączyły. "

Ale czy powinieneś próbować wprowadzić w życie tylko jedną rzecz na raz, gdy próbujesz poprawić pewne aspekty swojego życia? "Jeśli próbujemy dokonać zbyt wielu zmian w jednym czasie, mamy mniejsze szanse na sukces. Może to prowadzić do uczucia przytłoczenia i może przyczynić się również do obniżenia samooceny" - ostrzega dr Trent. "Kiedy myślimy o idei 'kaczek w rzędzie', przydatne może być skupienie się na sortowaniu jednej kaczki na raz. Kiedy już ta kaczka będzie się trzymała kupy i przyjdzie na gotowe, wzmocni to nasze zasoby, aby móc zająć się innymi, które również wymagają posortowania w późniejszym czasie. Mówi się, że robienie czegoś przez sto dni to bezpieczny okres czasu, by założyć, że stało się to nawykiem. Po upływie tego czasu można zdecydować się na przejście do włączenia czegoś nowego do swojego życia."

Zobacz również